Austrálie

Austrálie a Nový Zéland

Individuální
20 dní
od 109 990 czk
TERMÍN
září až květen
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • spojení toho nejlepšího z obou zemí do jednoho zájezdu

  • oba ostrovy Nového Zélandu, zaměřeno na přírodu

  • nej lokality Austrálie: Sydney, Uluru, Cairns a Velký bariérový útes

  • kvalitní ubytování, 3* hotely a motely

  • individuální zájezd na míru

POPIS ZÁJEZDU

Pokud chcete vidět Austrálii a oba ostrovy Nového Zélandu při jedné cestě, tento zájezd je stvořený pro Vás! V Austrálii zažijete ruch velkoměsta Sydney, horko, při kterém se nepotíte na Uluru a tropickou zelenou nádheru v okolí Cairns. Rozhodně nevynecháte výlet na Velký bariérový útes. Na Novém Zélandu spatříte proslulou jeskyni se svítícími červy, ohřejete unavené kosti v přírodních horkých pramenech a zaručeně budete žasnout nad přírodní nádherou jižního ostrova. Města, pouště, tropy, příroda, pláže i hory – to Vám přináší tento zájezd.

Destinace:

Sydney – Uluru – Cairns a Velký bariérový útes – Auckland – Waitomo – Tongariro NP – Rotorua – Queenstown – Milford Sound – Te Anau – Mt. Cook NP – Christchurch

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
Národní parky
Zvířata
Pláže
1-2
Praha - Sydney

Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney obvykle v den 3 brzy ráno.

3
Sydney

Po příletu transfer do hotelu v blízkosti centra města, nocleh v hotelu v největší metropoli Austrálie. Dnes odpoledne Vás čeká kratší prohlídka města Sydney dle námi vypracovaných materiálů (Hyde Park, katedrála, radnice, střed města, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže (Sydney Tower) ve městě s krásným výhledem (vstup v ceně). Darling Harbour s hezkým pohledem na mrakodrapy. Nocleh v hotelu 3*-3,5* v blízkosti centra města.

4
Sydney

Celodenní prohlídka města Sydney. Začnete krásnými botanickými zahradami, dále nejkrásnějším přístavem světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se k slavné budově Opery – architektonickému zázraku minulého století, projdete se také po ikonickém mostě Harbour Bridge. Po obědě můžete pokračovat v prohlídce města dle připravených instrukcí anebo se vydat na vyhlášenou pláž Bondi Beach ke krásné procházce a koupání. Nocleh v hotelu.

5
Sydney - Uluru

Ráno máte zajištěn transfer na letiště a letenku na Uluru, odlet do středu Austrálie, k Ayers Rock. Ocitáte se v oranžových pouštích, v mystické zemi původních obyvatel Aboriginců, v jedné z nejhezčích částí Austrálie. Po příletu si vyzvednete zajištěné pronajaté auto a jedete se ubytovat do stylových chatek, jednodušší ubytování, sdílené wc a sprchy, bazén k dispozici, hotel za příplatek.

Odpoledne cesta k Aboriginskému kulturnímu centru, možnost zakoupit autentické suvenýry, zde se také dozvíte více o kultuře domorodých obyvatel. Poté se přesunete k posvátné hoře Uluru, prohlídka a procházka a následně přesun na vyhlášený západ slunce. Návrat zpět k ubytování a nocleh s tisíci hvězdami nad hlavou.

Ke všem výletům autem od nás dostanete podrobný manuál cesty s vyznačením všech nejlepších míst, treků apod.

 Možnost prodloužení v této oblasti na vyžádání.

6
Olgas (Kata Tjuta NP) - Cairns

Dnes ráno můžete vyrazit na východ slunce nad Uluru, dále Vás čeká návštěva Olgas a krásný asi 3-4 hod trek mezi skalními masivy. Procházka – trek se dá zkrátit dle uvážení každého z Vás. Na oběd budete zpět ve vesnici, možnost osvěžení v bazénu. Po obědě již odjíždíte na letiště a čeká Vás let do tropického Cairns. Cairns je krásná zelená oblast plná deštných pralesů, ale hlavně také vstupní branou k Velkému bariérovému útesu, který je největším svého druhu na světě. Po příletu následuje transfer na 3-3,5* hotel s bazénem, nocleh v Cairns.

7
Velký bariérový útes (o)

Celodenní výlet lodí na jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Green Island, v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd v ceně. Na ostrově si můžete užít čas po svém, aktivně ve vodě nebo relaxací či procházkou na pláži. Nocleh v hotelu 3-3,5* s bazénem v Cairns.

 Přidat si můžete působivý let helikoptérou nad útesem (let je možný pouze z Cairns) nebo výlet miniponorkou, zeptejte se nás na podrobnosti.

Alternativně můžeme nabídnout jiný výlet lodí, s méně lidma, zaměřený více na pláže nebo na potápění apod. 

8
Cairns - výlet Daintree NP a okolí

Ráno si vyzvednete zajištěné auto k celodennímu výletu dle připraveného manuálu. Vás čeká celodenní výlet na sever Cairns podél krásného pobřeží a hlavně návštěva deštného pralesa v NP Daintree, možnost přidat projížďku lodí po řece Daintree s pozorováním krokodýlů, zastávka u Mossman Gorge a koupání, výlet završen pozorováním klokanů (bez záruky). Zastávka také ve známé vesnici Kuranda s možností návštěvy parku s koaly. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

9
Cairns - vnitrozemí a vodopády

Celodenní výlet pronajatým autem do tropického vnitrozemí na krásné vodopády, čajové a banánové plantáže, zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Krásné vnitrozemí tropické oblasti Austrálie s mnoha pestrými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

10
Cairns - Auckland

Dnes Váš čeká mezinárodní přelet na Nový Zéland. Zajištěn transfer na letiště a letenka do Aucklandu. Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Možná krátká individuální prohlídka centra města Auckland, fakultativně vyhlídka z věže Sky Tower. Nocleh v hotelu.

11
Auckland - Waitomo

Ráno vyzvedáváte pronajaté auto a vyrážíte za poznáním Nového Zélandu.  Dle námi připraveného manuálu cesty jedete do oblasti Waitomo Caves, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních. Poté následuje krátký přejezd na přiblížení Vašeho dalšího cíle a nocleh v motelu.

Připravíme pro Vás na míru popis cesty a nejlepších míst a treků na celé trase v Manuálu NZ.

12
Tongariro NP

Dnes ráno přijedete do vyhlášeného národního parku Tongariro, který je plný krásných sopek a treků. Máte celý den na tento NP, můžete si zvolit procházku/trek dle toho, na co se cítíte. Při pěkném počasí si užijete krásné výhledy. Nocleh zajištěn u nedalekého jezera Taupo.

Vyrazit můžete i na celodenní vyhlášený trek Tongariro Crossing.

13
Turangi - Rotorua

Dnes Vás čeká cesta kolem jezera se zastávkami až do města Rotorua. Po cestě návštěva vodopádů Huka Falls, nejkrásnějších geotermických parků s bublajícím bahnem a gejzíry, Wai-O-Tapu a další. Odpoledne můžete navštívit také Maorskou vesnici nebo si zajít do termálních lázní. Poté příjezd do města Rotorua a nocleh.

Vstup do parku Wai o Tapu v ceně.

Možnost večer navštívit termální prameny v Rotorua, fakultativně.

14
Rotorua - Queenstown

Vracíte auto na letišti a máte zajištěn přelet do Queenstownu. Po příletu následuje odpočinek a ubytování v hotelu. Můžete vyrazit na procházku do města. Queenstown je považován za nejhezčí město jižního ostrova, které je centrem turistického dění Nového Zélandu. Nocleh v hotelu. Od nás dostanete podrobné informace k prohlídce této oblasti, města.

15
Queenstown

Dnes Vás čeká individuální prohlídka Queenstown, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnosti mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet (např. jízda na kole kolem jezera). Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh hotelu.

Fakultativně výlet parníkem po jezeře: Přepravíte se historickým parníkem s živou hudbou a minimuzeem historických parníků přes jezero Wakatipu na farmu, kde si dáte typický ranní čaj a vydáte se poznat tradiční život na farmě tak, jak ho znají Novozélanďané. Budete přítomni nahánění ovcí psy, naučíte se jak ovce stříhat a rovněž jak zpracovávat vlnu.

16
Milford Sound

Ráno si vyzvednete v Queenstownu auto a pojedete na krásný výlet, pojedete k jezeru a vesničce Te Anau, odkud pokračujete do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Čeká Vás projížďka na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte tuleně, paoušky Kea a vodopády. Nocleh u jezera v Te Anau.

Projížďka lodí na Milford Sound je v ceně.

17
Te Anau - Twizel

Autem jedete napříč Novým Zélandem a jeho krásnou krajinou až k nejvyšším horám na Zélandu, k národnímu parku Mt. Cook. Celý den na pohodovou cestu autem se zastávkami. Nocleh ve vesnici Twizel, v jejímž okolí se natáčely scény k filmu Pán prstenů.

18
Mt. Cook NP

Ráno jedete kolem krásných jezer do národního parku Mt. Cook, kde Vás čeká krásná procházka, trek asi na 3-4 hodiny dle toho jak se budete cítit. Čeká Vás krásné panorama hor, ledovců a ledovcových jezer. Jeden z nejhezčích parků na NZ. Odpoledne pokračujete autem kolem dalších vyhlášených jezer směrem do Christchurch, což je největší město jižního ostrova. Zajištěn nocleh v Christchurch.

V případě večerního odletu následující den můžeme dnešní den protáhnout v NP a přespat opět v Twizelu.

19
Christchurch - odlet

Dnes dle času Vašeho odletu vracíte na letišti auto a dle mezinárodních letenek odlétáte zpět do Evropy. Pokud odlétáte až v průběhu dne, tak máte čas na prohlídku města či jeho  okolí.

20
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3,4

Sydney

5,6

Uluru a Olgas

7,8,9

Cairns a Velký bariérový útes

10

Auckland

11

Waitomo Caves

12

Tongariro NP

13

Rotorua

15

Queenstown

16

Milford Sound

18

Mt. Cook NP

19

Christchurch

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Včetně přeletové letenky AUS - NZ.
Všechny lokální letenky dle programu
Letištní transfery dle programu
Ubytování dle programu
Kvalitní 3* - 3,5* motely a hotely, na Uluru chatka.
Pronájem auta dle programu
Klimatizace, automat, připojištění, velikost Toyota Corrola.
Všechny výlety, vstupy a aktivity dle programu
Manuály cesty
Podrobný popis každé oblasti, kudy jet, kam se podívat, osobní tipy.
Víza do AUS a na NZ
Zařízení turistickcýh víz do Austrálie a na Zéland.
Pojištění CK proti úpadku
24/7 česká asistenční linka v Austrálii/na Zélandu
Strava
Jídlo není v ceně.
PHM - Palivo
Spotřebované palivo platíte na místě.
Cestovní pojištění a pojištění storna.
Nabídneme za příplatek.
Lepší hotely
Za příplatek nabídneme 4*-5* hotely. Hotel na Uluru za 3000 Kč/osoba/noc.
Snídaně
Za příplatek cca 7000 Kč/osoba.
Poplatek IVL
Turistický poplatek 35 NZD na Nový Zéland.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Tento zájezd je možné absolvovat bez řízení auta na výletech a nahradit tyto výlety organizovanými výlety s anglicky hovořícím průvodcem.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Austrálie, co navštívit?

Chystáte se na cestu do Austrálie? Pak máte v mysli určitě mnoho míst, které chcete navštívit. Austrálie je plná míst, která by jsme na...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování po Zélandu za nej národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na...
ČÍST ČLÁNEK

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak...
ČÍST ČLÁNEK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK

Sopky, Maoři i termály - Nový Zéland

Objevte přírodní krásy úžasného ostrova Nový Zéland. Vydejte se s námi za majestátními sopkami i teplými termálními prameny. Cesty na...
ČÍST ČLÁNEK
AUS a NZ - Jana a Mirek CH.

Naše cesta dopadla dobře, ba co dím, výborně! Navržená trasa, itinerář, koncepce časů, transférů, ubytování, vyzvedávání aut v půjčovnách, všechny vouchry, naprosto vynikající. Všichni dopravci – letiště – hotel byli naprosto přesní. Ve všech objednaných destinacích o nás věděli. Komunikace s lidmi, perzonálem byla dobrá, úroveň naší simple angličtiny byla dostačující.

Vaší práce si velmi ceníme a moc děkujeme za trpělivost s námi.

AUS a NZ - Štefan D.

Dovolenka bola úplne super. Presne zodpovedala tomu čo sme chceli, zabezpečené letenky, ubytovanie a niektoré z odporúčaných aktivít a zároveň dosť priestoru na vlastné aktivity. Ďakujeme.

Skvělý plán 8-mi měsíční cesty!

Cestovali jsme po Austrálii, Novém Zélandu a Tasmánii celých 8 měsíců a byla to neuvěřitelná cesta plná nádherného dobrodružství. S Viva Austrálie jsme celou cestu naplánovali a konzultovali, zařídili nám mnoho služeb a po celých 8 měsíců nám byli plně k dispozici při našich cestách a při potřebě aktuální konzultace situace ve kterémkoliv místě naší cesty. Jakýkoliv dodatečný požadavek byl splněn rychle a tak, jak jsme si přáli. Tomu říkáme cesta na míru a osobní přístup!

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×