Austrálie

Za krásami Austrálie

Individuální
16 dní
od 85 990 czk
TERMÍN
Celoročně
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Anglický

Proč vybrat tento zájezd

  • Nejlepší poměr cena/výkon
  • Pěkné 3-3,5* hotely

  • Komfortní letecké přesuny

  • Nejznámější destinace Austrálie

  • Žádné fakultativní pasti, vše podstatné máte v ceně

  • Navštívíte nejhezčí přístav světa, i vyhlášenou Opera House
  • Kromě Sydney, se podíváte do magických pouští na ikonické Uluru, do deštných pralesů v Cairns i na krásné pláže
  • Šnorchlování a výlet na Velký bariérový útes

POPIS ZÁJEZDU

Jeden z našich nejoblíbenějších zájezdů do Austrálie. Můžete se těšit na čtyři vyhlášené destinace celé Austrálie!

V každé oblasti uvidíte to nejpodstatnější a budete mít dostatek času si užít pravou australskou atmosféru daného místa. Vše je doprovozeno pěkným 3* ubytováním. Přesuny po celé Austrálii budou zajištěny komfortně letecky.

Vezmeme Vás do Sydney a i do útrob ikonické budovy Opery, vydáte se s námi do rudého středu Austrálie s podmanivou atmosférou a užijte si největší monolit světa Uluru. Kontrast přírody Austrálie zažijete v další destinaci, Cairns, kde vyrazíte do tropických deštných pralesů, na vodopády a v neposlední řadě na Velký bariérový útes. Vše zakončíte na zlatavých plážích s možností koupání či relaxu před odletem domů.

To vše a mnohem více najdete v tomto oblíbeném zájezdu, který byl vytvořen i s ohledem na cenu, tak aby byl atraktivní a přístupný pro co nejvíce klientů. Rádi Vám touto formou předáme naše dlouholeté osobní zkušenosti, ukážeme Vám klokany v přírodě a další vychytávky.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Pláže
Národní parky
Zvířata
1–2
Praha / Vídeň – Sydney

Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Sydney v den 2 večer anebo v den 3 brzy ráno.

3
Sydney

Po příletu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v blízkosti centra města. Odpoledne krátká prohlídka největší metropole Austrálie, odpočinek a aklimatizace po dlouhé cestě. Zajištěn nocleh v jednodušším hotelu.

4
Sydney

Celodenní individuální prohlídka města dle našich instrukcí, prohlídka asi nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Návšteva královských botanických zahrad a po zbytek dne můžete zavítat do starobylé čtvrti Rocks a okolí. Nocleh v jednodušším hotelu.

Od nás dostanete podrobné informace k prohlídce města a užitečné rady a tipy na nejhezčí místa. Manuál jak se pohybovat v Sydney a další.

5
Sydney

Prohlídka dalších částí města dle námi vypracovaných materiálů. Doporučíme prohlídku Akvária, Botanické zahrady, Čínské čtvrti, Darling Harbour apod. Alternativně se můžete vydat a Bondi beach, kde si můžete užít koupání a krásnou procházku po útesech, vše Vám podrobně popíšeme. Nocleh v jednodušším hotelu.

Možnost fakultativně výlet do Blue Mountains NP (Modré hory) s anglickým průvodcem. Můžete se nechat unést krásnou  přírodou, procházkami a výhledy.

6
Sydney - Uluru

Ráno máte zajištěn transfer na letiště a čeká Vás let na Uluru. Po příletu si vyzvednete na letišti zajištěné auto a jedete se ubytovat. Odpoledne vyrazíte autem do Aboridžinského kulturního centra, kde se dozvíte více o kultuře, umění a historii původních obyvatel a budete si moci koupit autentické suvenýry od místní komunity. Pokračujete kousíček dále k největšímu monolitu světa, Uluru, kde si počkáte na krásný západ slunce. Nocleh v chatce s klimatizací a bazénem, sdílené wc a sprchy (hotel za příplatek).

Dostanete od nás podrobný plán cesty a popis celé oblasti s mapkou. Pokud Vám nevyhovuje řídit auto, tento výlet Vám můžeme zajistit autobusem a s průvodcem.

7
Uluru a Olgas

Dopoledne pojedete na výlet ke komplexu Olgas, který se může zdát někomu ještě působivější než Uluru. Zde si můžete dopřát krásnou procházku/túru údolím dle našich instrukcí. Odpoledne vyrazíte k Uluru dříve a můžete si část této monumentální skály obejí a užít místní přírodu a atmosféru. Neopakovatelný západ slunce v rudé poušti. Nocleh v chatce (hotel za příplatek).

8
Uluru - Cairns

Volné dopoledne, vyrazit můžete na východ slunce u Uluru nebo si užít bazén, kolem oběda odlétáte z Uluru do tropického Cairns. Zajištěn transfer do hotelu v centru města s bazénem. Volný zbytek dne na případnou krátkou prohlídku města Cairns, následuje nocleh v jednodušším hotelu.

9
Velký bariérový útes (o)

Celodenní výlet na ostrov Velkého bariérového útesu Green Island (nebo alternativně dle Vašeho výběru na ostrov Fitzroy Island který je klidnější). V ceně máte vyzvednutí u hotelu, plavbu lodí, šnorchlování na ostrově nebo projížďku lodí se skleněným dnem a také oběd na ostrově. Nocleh v jednodušším hotelu s bazénem.

Fakultativně nabídneme výlet lodí dále na útes přímo pro šnorchlaře či potápěče.

10
Cairns

Volný den pro Vaše vlastní aktivity a relaxaci, případně prohlídku města Cairns. Doporučíme fakultativní výlet lodí na Fitzroy Island s krásnými plážemi. Nocleh v jednodušším hotelu s bazénem.

Fakultativně nabídneme další výlet, jako je třeba oblíbený výlet scénickým vlakem do Kurandy.

11
Cairns - výlet

Ráno si vyzvednete zajištěné auto. Celodenní výlet autem, který kloubí kulturní a přírodní krásy. Pojedete do kulturní vesničky Kuranda, kde se můžete zúčastnit kulturního vystoupení původních obyvatel Aborigines nebo navštívit místní wildlife park s typickými australskými zvířaty, jako je koala, klokani a další. Koupání v krásné řece v deštném pralese. Pokračujete do deštného pralesa Daintree s možností pozorování krokodýlů. Na závěr Vám ukážeme místo, kde uvidíte desítky klokanů. Nocleh v jednodušším hotelu s bazénem.

12
Cairns - výlet

Krásný a nabitý celodenní výlet autem do vnitrozemí Cairns. Čeká Vás přírodní okruh po vodopádech (s možností koupání), banánových a čajových plantážích a uvidíte také jeden z největších fíkovníků v pralese – Cathedral fig tree. Nocleh v jednodušším hotelu s bazénem.

13
Cairns - Brisbane

Ráno vracíte auto na letišti a následuje let do Brisbane. Zde si vyzvednete auto (případně cesta autobusem) a jedete dle našeho plánu do plážové oblasti Gold Coast (rušnější oblast s více atrakcemi) anebo Sunshine Coast (klidnější rodinná oblast), dle Vašeho výběru. Obě oblasti se nacházejí cca 100 km od Brisbane a jsou oblíbeným místem pro dovolenou, se spoustou pláží, surfování a relaxu. Odpoledne koupání na plážích. Nocleh v jednodušším hotelu nedaleko zlatavých pláží.

14
Gold Coast / Sunshine Coast

Volný den v plážové oblasti, relaxace a odpočinek na místních plážích. Dle připraveného plánu si můžete udělat výlet do nedalekých národních parků, ideální místo pro túry. Nocleh v jednodušším hotelu.

Fakultativně můžeme místo pláží zařadit 2-3 denní výlet na největší písečný ostrov světa s bohatou faunou i flórou, Fraser Island.

15
Brisbane - odlet

Dopoledne máte čas si zajet do nedalekého vyhlášeného Wildlife Parku (vstup není v ceně), kde uvidíte všechna australská zvířata anebo vyrazit na prohlídku města Brisbane. V podvečer Vás již čeká odlet z letiště v Brisbane zpět do Evropy dle Vašich mezinárodních letenek.

16
Přílet domů

Přílet do Evropy a konec programu.

Zájezd lze prodloužit o relax na ostrově Fidži.

MAPA ZÁJEZDU

3,4,5

Sydney

6,7

Uluru a Olgas

9,10,11,12

Cairns a Velký bariérový útes

13,14,15

Brisbane a Sunshine Coast/Gold Coast

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
zpáteční mezinárodní letenka
Text text text
vnitrostátní letenky dle itineráře
Všechny transfery dle programu
Pronájem auta dle programu
pronájem kvalitního auta (compact-standard size) s klimatizací dle programu (případně organizované výlety)
Ubytování
noclehy v 2,5* - 3* hotelech a motelech (vlastní pokoj s privátní koupelnou)
Výlet lodí na Velký bariérový útes
s obědem
Výlety
všechny výlety dle uvedení v programu
Manuály cesty a výletů
vypracování popisu každé oblasti, co vidět a co musíte navštívit, osobní rady
24/7 česká asistenční linka v Austrálii
Pojištění CK proti úpadku
Víza
Zařízení turistických víz do Austrálie
osobní pojištění
poplatek za vstup do NP Kata Tjuta (25 AUD)
Strava
Pokud není uvedeno jinak, jídlo není zahrnuto v ceně.
Fakultativní výlety
Lepší hotely
Na přání zajistíme lepší hotely 3* - 4*

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu AUD.
Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
Tento zájezd je možné absolvovat bez řízení auta na výletech a nahradit tyto výlety organizovanými výlety s anglicky hovořícím průvodcem.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co navštívit?

Chystáte se na cestu do Austrálie? Pak máte v mysli určitě mnoho míst, které chcete navštívit. Austrálie je plná míst, která by jsme na...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii?

Austrálie – pro někoho zní magicky, jiní o této zemi nepřemýšleli, pravdou však je, že Austrálie je jiná a nevzbuzuje snad v nikom...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Austrálie - Vítkovi

Chtěli bychom Vám a vašim kolegyním poděkovat za skvěle připravenou dovolenou.

V průběhu cesty nenastal jediný problém, vše probíhalo na minutu přesně  podle vašeho harmonogramu. Průvodci na výletech byli velmi ochotní a příjemní, takže poděkujte prosím ještě jednou agenturám, které výlety zajišťovaly. Manžel se synem měli při výlezu na HB nejen skvělé počasí i perfektního průvodce. Pokud jste vybírali typ auta v půjčovně vy, tak jste manžela absolutně zaskočili novou Toyotou hybrid. Málem neměl odvahu s ní jet, aby jí nepoškodil. Byla skvělá.

Měli jsme štěstí i na počasí. Na velryby den před námi nejeli, protože foukalo. My jsme jeli a ještě na nás pár velryb počkalo. Prostě, vše bylo skvělé, zážitek jsme ještě umocnili návštěvou Opery v Sydney. Atmosféra v sále na konci vystoupení byla strhující. Ještě jednou srdečné poděkování za nezapomenutelnou dovolenou.

Austrálie - Radek Vostrý

Před odletem do Austrálie, jsem si na internetu vyhledal 3 české agentury nabízející služby v této zemi (ubytování, výlety po Austrálii, cesta na Fiji). Se všemi jsem se dostal do kontaktu telefonicky a e-mailem, ale CK (Viva travel) na mě působila ze všech nejlépe. Veškeré potřebné informace (a bylo jich velmi mnoho), byly ihned zodpovězeny. Měl jsem konkrétní požadavky na týdenní okruh vč. výletů + týdenní návštěvu Fiji. Dle mých požadavků byl sestaven balíček, který zahrnoval ubytování na různých místech, dopravu a výlety. Dostal jsem možnost vybrat si různé typy ubytování. Na Fiji mi bylo nabídnuto několik ostrovů a resortů vč. cen a leteckého spojení. Po mém odsouhlasení mi byl zaslán kompletní „balíček“ s velmi podrobným itinerářem mé cesty vč. voucherů a konečné ceny, se kterou jsem byl naprosto spokojen. Se službami CK jsem byl naprosto spokojen. Dostal jsem veškeré informace. Vše fungovalo tak, jak bylo uvedeno. V případě drobného problému byl pan majitel – Ing. Karel Topič okamžitě k dispozici na telefonu a problém ihned vyřešil. Tuto CK mohu opravdu doporučit jako jednu z nejlepších a pokud se do Austrálie ještě vypravím, určitě znuvu využiju služeb této CK. S lepším přístupem, množstvím informací a trpělivostí jsem se v jiné cestovní kanceláři ještě nesetkal.

Austrálie - Háma v Jervis Bay

Poznatek Aleše Hámy z oblasti Jervis Bay, dovolené s rodinou v Austrálii.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×