Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v Austrálii v tu dobu bude.

 

Cestujete do Austrálie a nevíte, co si zabalit s sebou? Nejdůležitější faktory ke zvážení jsou, kdy cestujete (v jakém ročním období) a pak také kam v Austrálii cestujete, protože vzhledem k velikosti této země se počasí rapidně liší v různých místech.

 

Pokud cestujete do Austrálie v letním období, což je od prosince do konce února, pak kamkoliv pojedete, připravte se na vysoké teploty. Nejtepleji je pak samozřejmě na severu Austrálie v Queensland. V tom případě určitě nezapomeňte přibalit opalovací krém s vysokým UV faktorem, protože slunce v Austrálie je opravdu silné a nebezpečné, a opalovací krémy jsou tam dost drahé. Dále určitě budete potřebovat nějakou dobrou pokrývku hlavy a sluneční brýle, opět s vysokým UV faktorem.  Tyhle tři věci jsou něco, bez čeho se neobejdete. Dále se pak doporučuje přibalit alespoň jednu teplejší bundu, protože večery bývají v Austrálii občas docela chladné, a deštník pro případné přeháňky.

 

Pokud pak cestujete do Austrálie v zimním období, které začíná v červnu a končí v srpnu, pak se připravte na jinou zimu, než známe. Zima v Austrálii je vlhká a vtíravá. Některé dny, kdy je silný vítr a prší, se dny zdají nekonečně dlouhé a nedá se toho moc dělat. Na zimu v Austrálii proto určitě přibalte kvalitní teplé oblečení a pláštěnku, protože když prší a fouká, deštník ztrácí svou úlohu. Nezapomeňte ale ani na opalovací krém a sluneční brýle, protože jsou dny, kdy budete tyhle dvě věci potřebovat.

 

Ať už ale cestujete v kterékoliv roční období a kamkoliv po Austrálii, všude najdete řetězec supermarketů, kde se za příznivé ceny dá koupit téměř vše, takže v případě nouze nebudete mít problém. Voda téměř po celé Austrálii je pitná, takže je dobré si přibalit lahev na pití, což vám ušetří několik desítek dolarů za vodu balenou. Určitě nezapomeňte na adaptér, protože zásuvky v Austrálii jsou jiné než ty naše, a pro nabíjení telefonů a fotoaparátů budete potřebovat adaptér.

 

Před odjezdem doporučuji pročíst, co všechno můžete a nemůžete do Austrálie dovážet, protože australská celní policie je velice striktní a pokud máte v zavazadlech něco, co není povoleno, mohlo by vás to stát docela vysokou pokutu a zbytečné problémy na letišti při příletu. Věci jako jídlo, léky a další věci jsou na seznamu věcí, které nesmí do země. Proto to určitě nepodceňujte a podívejte se například stránky australského ministerstva vnitra, kde najdete podrobnější informace.

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×