Nový Zéland

Za krásami Nového Zélandu

Individuální
20 dní
od 79 990 czk
TERMÍN
září až květen
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Individuální
Mapa - Nový Zéland

Proč vybrat tento zájezd

 • ta nejhezčí místa Zélandu v jednom zájezdu

 • pěkné 3* – 3,5* hotely a motely

 • procestujete autem severní i jižní ostrov

 • podrobný Manuál cesty NZ vytvořený na míru

 • příroda, tůry, kultura i gastronomie – od každého něco

POPIS ZÁJEZDU

Za krásami Nového Zélandu je pečlivě sestavený zájezd typu selfdrive (řídíte auto), během kterého navštívíte ta nejznámější místa obou ostrovů, na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, krásné pláže, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k Maorské kultuře. Jižní ostrov zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, fjordy a zátoky s tuleni. Cestujte po Novém Zélandu zařízeným autem, ubytováním a vším ostatním co budete na Vaší cestě potřebovat. K tomu Vám připravíme kompletní a podrobný plán cesty s vyznačením všech nejlepších míst této země, která je ideálním místem pro individuální cestování. Vydejte se za nejhezčí krajinou na konec světa!

Nabízíme možnost prodloužení o několikadenní pobyt na ostrůvcích Fidži a relaxaci na plážích, jako vhodný doplněk této cesty. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

Destinace:
Nový Zéland – severní ostrov (Auckland, Coromandel/Waitomo, Rotorua, NP Tongariro, Wellington) a jižní ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, NP Arthur’s Pass, Franz Josef, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Pláže
Unesco
Zvířata
1-2
Praha - Auckland

Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky. Přílet do Aucklandu v den 3.

3
Auckland

Po příletu do Aucklandu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Krátká prohlídka centra města Auckland dle námi připravených informací. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v 3-3,5* hotelu.

4
Auckland - Coromandel / Waitomo

Ráno si vyzvednete zajištěné auto a vyrážíte dle námi vypracovaného plánu cesty z Aucklandu do oblasti Coromandel, která nabízí přírodní skvosty a je známá krásným pobřežím a plážemi. Odpoledne máte čas si prohlédnout část této oblasti, vykoupat se na jedné z krásných pláží nebo zařadit krásnou procházku. Nocleh v motelu v oblasti Coromandel.

Alternativně můžeme na Vaše přání místo Coromandelu zařadit oblast Waitomo Caves. Tato oblast je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v  jeskyních.

Do rukou dostanete na míru zpracovaný Manuál NZ pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity.

5
Coromandel - Rotorua

Dopoledne si ještě užijte oblast Coromandel a navštivte vyhlášené pláže Cathedral beach anebo Hot water beach. Odpoledne Vás čeká přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Volný zbytek dne je určen k prohlídce města dle plánu. Zde můžete vidět gejzíry, geotermální parky s bublajícím bahnem, termální koupele a maorskou kulturu. Večer možnost vyzkoušet místní termální prameny na břehu jezera a relaxovat. Nocleh v 3* hotelu/motelu v Rotorua.

Nabídneme také fakultativní aktivity, možnost výletu do Hobbitonu nebo Maorskou kulturní show s tradiční večeří.

6
Rotorua - Taupo - Turangi

Pokračujeme dále do přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. Během dne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Zastávka na vodopádech Huka Falls a také v nejhezčím geotermálním parku v okolí Wai-o-tapu (gejzíry, bublající bahna atd.). Dáme Vám tip na koupání v horkých pramenech v přírodě. Nocleh v motelu 3*-3,5* v Turangi.

7
Tongariro NP

Ráno jedete krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Místa, kde se natáčel film Pán prstenů. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Zde se dá zařadit také vyhlášený trek Tongariro crossing. Nocleh v oblasti.

Doporučujeme vyhlídkový let letadlem nad vrcholy sopek, zeptejte se nás na podrobnosti.

8
Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), odpoledne prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, možnost vyjet lanovkou na kopec, kde je krásný výhled. Nocleh v 3* hotelu ve Wellingtonu.

9
Wellington - Nelson

Dopoledne Vás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové scénické plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově pokračujete do města Nelson, kde Vás čeká nocleh v motelu-hotelu. Doporučíme pěkné zastávky, třeba gurmánskou zastávku na víno nebo na vyhlášené obří slávky, specialitu Nového Zélandu.

Fakultativně můžeme zařadit extra nocleh v oblasti Marlborough, která je vyhlášená svými vinicemi a bílým vínem.

10
Abel Tasman NP

Celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i tuleně. Doporučujeme si vzít dopravu/výlet loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP. Nocleh v Nelsonu.

Na přání Vám zajistíme dopravu/výlet lodí po pobřeží tohoto NP a doporučíme nejlepší variantu, viz sekce za příplatek. V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

11
Nelson - Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném západním pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály). Po cestě k oblasti Greymouth si můžete udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii lachtanů – vše uvedeno v námi vypracovaném plánu/manuálu cesty. Nocleh v oblasti Greymouth v motelu.

12
Arthur's Pass NP

Celodenní výlet autem dle našich instrukcí do nedalekého krásného národního parku Arthur’s Pass, kde Vás čeká krásná příroda, minimum turistů, krásné procházky a doporučíme také návštěvu skalního města Castle Hill, kde se točil jeden ze známých filmů. Nocleh v motelu v  Greymouth či  okolí.

13
Ledovce Franz Josef a Fox

Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máte celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef či Fox, doporučíme krásnou procházku s vyhlídkami anebo můžete využít organizované túry přímo po ledovci s průvodcem, případně výlet helikoptérou nad ledovcem. Nocleh v motelu ve vesnici.

Doporučujeme vyhlídkový let helikoptérou nad ledovci s přistáním na ledovci, můžeme pro Vás zařídit, viz fakultativní výlety.

14
Fox - Wanaka - Queenstown

Dopoledne prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson lake. Vaše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka ležícího u pěkného jezera, zde se nabízí pěkné procházky a výhledy či ikonická místa k focení. Dále možná zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town dle našich instrukcí v Manuálu NZ. Odtud pokračujete do Queenstownu (celá cesta asi 400 km). Nocleh v hotelu/motelu.

15
Queenstown

Volný den na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, který je centrem všeho dění na tomto ostrově. Možnosti mnoha aktivit, adrenalinových, relaxačních, kulturních či sportovních. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v motelu-hotelu.

V připraveném dokumentu, Manuál NZ, najdete všechny potřebné informace pro prohlídku tohoto krásného městečka nebo nabídneme fakultativní výlety/aktivity pro tento den.

16
Milford Sound

Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau (170 km), odkud pokračujete do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu a zároveň se jedná i o památku Unesco. Doporučujeme projížďku na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte lachtany, papoušky Kea a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v motelu v Te Anau.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na Milford Sound, kterou Vám můžeme zařídit, viz fakultativní výlety.

17
Te Anau - Twizel

Cesta z Te Anau k blízkosti NP Mount Cook, asi 420 km, po cestě můžete vidět typickou scenérie Zélandu, jezera a ovce. Nocleh ve vesnici Twizel, kde se také natáčely scény Pána prstenů. Nedaleko se již nachází vyhlášený NP Mt. Cook s nejvyššími horami Zélandu.

18
Mt. Cook NP - Chirstchurch

Ráno Vás čeká krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park s nejvyššími horami Zélandu. Uvidíte tak i horu nejvyšší Mt. Cook, ledovce, nedotčenou přírodu nebo ledovcové jezírka. Nabízejí se zde krásné túry, my Vám doporučíme 4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce, vše popsáno v Manuálu NZ. Odpoledne se můžete vydat ke krásným jezerům Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, kde se nabízí krásné vyhlídky a procházky, mj. ikonický kostel na břehu jezera, velmi fotogenické místo.  Cesta od jezer pokračuje dále až do města Christchurch, kde budete mít nocleh.

19
Christchurch - odlet

Christchurch je nevětším městem jižního ostrova. Během dne můžete, dle volného času, navštívit centrum Christchurch nebo doporučíme krátký výlet za město. Dle času odletu Vaší mezinárodní letenky (většinou v podvečer) se přesunete autem na letiště k vrácení auta a odletu domů. Dle letenek je možný přestup v Aucklandu.

20
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Auckland

4

Coromandel

5,6

Rotorua

7

Tongariro NP

8

Wellington

10

Abel Tasman NP

12

Arthur's Pass NP

13

Franz Josef / Fox

14

Wanaka

15

Queenstown

16

Milford Sound

18

Mt. Cook NP

19

Christchurch

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Ubytování
Všechny noclehy v 3* - 3,5* hotely/motely, vlastní koupelna.
Trajekt mezi ostrovy
Scénická plavba z ostrovu na ostrov.
Pronájem auta dle programu
Automat, klimatizace, připojištění. Auto typu Toyota Corrola.
Manuál cesty
Podrobné informace na míru k Vaší cestě, kudy jet, co vidět, kde se zastavit, osobní tipy.
Letištní transfery dle programu
Víza
Zařízení víz i poplatku za turistická víza na Zéland. Dodatečně se platí poplatek/příspěvek za udržení přírody Zélandu.
24/7 česká asistenční linka na Zélandu
Pojištění CK proti úpadku
Strava
Jídlo není v ceně zájezdu.
Palivo
Palivo platíte na místě dle spotřeby.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Zajistíme za příplatek.
Vyřízení víz a poplatků IVL
1000 Kč
4* hotely za příplatek
Fakultativní výlety / aktivity
Zašleme Vám seznam doplňkových a zážitkových výletů a aktivit pro celý Zéland.
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu NZD
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
 • Možnost prodloužení o pobyt na Fidži
 • Doporučujeme rozšířit program o oblasti:
  Marlborough – jedna z nejlepších vinařských oblastí Nového Zélandu
  Kaikoura – vyhledávaná oblast pro výlety na velryby a jiná zvířata

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování po Zélandu za nej národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK
Nový Zéland - Dáša Gebhartová

chtěla bych jen dát vědět, že jsme včera v pořádku dorazili zpět domů. A chtěla bych Vám tímto poděkovat za skvěle zorganizovanou dovolenou, kterou jsme si moc užili. Nový Zéland je úžasná, rozmanitá země, kde jsou pohodový a vstřícní lidé. Je to moc málo času na poznání všech míst a všech zákoutí a přejezdy hlavně na jižním ostrově byly dost dlouhé, ale stálo to za to. Shodli jsme se s manželem, že se nám vlastně líbilo úplně všude. Ať už to byly pláže na východě severního ostrova, nebo sopka a výšlap k jezírkům. Ten den bylo hrozných 32°C. Jižní ostrov byl hodně o vzdálenostech, ale parky jsou tu překrásné. Pro mě osobně byl třešničkou na dortu výlet na Mt.Cook. Miluji hory.A ohledně drobných zaváhání při ubytování. Ono to na druhou stanu bylo dobře, protože mě to alespoň dokopalo k protrénování angličtiny. A v Nelsonu byl pan majitel velice starostlivý a moc hezky jsme si nakonec popovídali. Pro další možné klienty VIVA TRAVEL doporučuji auto pojistit určitě na poničení předního skla. Silnice tam na mnoha místech opravují. Sice to až tak nezdržuje a průjezd je plynulý, ale povrch vozovky je v tu chvíli pokryt vrstvou štěrku a kameny od ostatních aut pěkně létají. Nebyli jsme jediní, kdo to dostal do předního skla a komu prasklo. Takže pojistku určitě doporučuji. Moc děkujeme.

Nový Zéland - Fadrhons

Včera jsem se vrátil z Nového Zélandu. Musím Vám poděkovat za skvělou práci. Vše bylo naprosto výborně  vymyšleno / objednáno /zoorganizováno. Hotely, auto, trajekty, let. Viděl jsem krásnou zemi, vyšlápl pár tracků, zajezdil na kajaku na moři, na lodi po moři, ve fjordu, hodně se mi líbil Wellington, skvělí lidé, opravdu nádhera, asi nejlepší zážitek z cestování po světě. Jediné co tomu může podle mých zkušeností konkurovat je západ Spojených států.

Nový Zéland - Karin a Jan Pospíšilovi

Těšili jsme se, ale vše naprosto předčilo naše očekávání. Děkujeme Vám za zásadní pomoc při výběru trasy, za všechna doporučení, výběr ubytování a zařízení všeho potřebného. Opravdu jsme si to velmi užili. Kudy chodíme, doporučujeme Vaši CK všem známým. Snažili jsme se uveřejnit na fcb to nejhezčí, co jsme na NZ viděli/zažili. Ještě jednou děkujeme a snad někdy příště zase s Vámi

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×