Austrálie

To nej z Austrálie a Nového Zélandu s ČP

CZ průvodce
21 dní
139 990 czk
TERMÍN
5.-25.3.2024 - VYPRODÁNO | 15.11.-5.12.2024
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Český

Proč vybrat tento zájezd

 • nejznámější destinace Austrálie

 • krásná příroda jižního ostrova Nového Zélandu

 • návštěva památek UNESCO

 • množství výletů a aktivit již v ceně

 • malá skupinka 6 – 12 osob

 • kvalitní a zkušený český průvodce

 • možnost nejhezčích treků v Austrálii i na Zélandu

 • pěkné 3* – 3,5* ubytování motely a hotely

POPIS ZÁJEZDU

Speciálně sestavený poznávací zájezd To nej z Austrálie a Nového Zélandu, který Vám ukáže ty největší perly Austrálie a jižního ostrova Nového Zélandu. Itinerář je sestaven pro Vaše maximální pohodlí s dostatkem času užít si každé navštívené místo. Kromě seznámení se s městem Sydney se každý z Vás může těšit také na přírodní rozmanitosti Austrálie. Navštívíme ikonické Uluru v poušti, dále Velký bariérový útes a jeho úžasný podmořský život, nevynecháme oblast Cairns s výletem do deštných pralesů NP Daintree, vodopády a plantáže. Těšit se můžete také do známého NP Blue Mountains a poté se již přesuneme na Nový Zéland. Na jižním ostrově uvidíte překrásnou přírodu jak vystřiženou ze scén velkofilmu Pán prstenů. Navštívíte města Christchurch, Twizel, Queenstown, nespočet krásných přírodních míst, jezer, hor, budete mít možnost krásných treků a poplujete také lodí mezi fjordy Milford Sound. Tento zájezd je doslova nabitý zážitky, navštívíte ta nejhezčí místa a navíc máte spoustu atraktivních výletů již v ceně! Abychom Vám dopřáli opravdový komfort, všechny delší přesuny jsou letecky a zajištěny jsou pěkné hotely a motely. Cestujte se specialisty na Austrálii a Nový Zéland – zažijte nezapomenutelnou dovolenou díky našim osobním zkušenostem!

Destinace:

Sydney a Blue Mountains NP – Uluru a Olgas – Cairns a Velký bariérový útes – Christchurch, NZ – Mt. Cook NP – Queenstown – Milford Sound – Auckland

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Pláže
Národní parky
Zvířata
1-2
Praha - Sydney

Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney obvykle v den 3 brzy ráno.

3
Sydney

Po příletu transfer do hotelu v blízkosti centra města a přivítání českým průvodcem, nocleh v hotelu v největší metropoli Austrálie. Dnes odpoledne Vás čeká krátká prohlídka města Sydney s českým delegátem (Hyde Park, katedrála, radnice, střed města, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže (Sydney Tower) ve městě s krásným výhledem (vstup v ceně). Darling Harbour s úchvatným pohledem na mrakodrapy. Nocleh v hotelu 3-3,5* v centru města.

4
Sydney

Dnes je v programu prohlídka města s českým průvodcem, vše co jste nestihli včera. Začnete krásnými botanickými zahradami, kde uvidíte papoušky Kakadu, dále uvidíte nejkrásnější přístav světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do nitra slavné Opery s výkladem (vstup v ceně), projdete se také po mostě Harbour Bridge. Po obědě Vás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks. Vydat se rovněž můžete na pláž Bondi Beach, kde zažijete atmosféru surfařského kultu. Nocleh v pěkném hotelu v centru města.

5
Blue Mountains NP (Modré hory)

Ráno vyjíždíte na celodenní výlet do vyhlášeného národního parku Blue Mountains zapsaného v UNESCO. Čeká Vás několik krásných míst národního parku, uvidíte útvary Tři sestry, vodopády, kaňony a další. Možnost procházek v přírodě. Návrat zpět do Sydney, nocleh v hotelu.

6
Sydney - Uluru (Ayers Rock)

Ráno transfer na letiště a odlet do středu Austrálie, k Ayers Rock. Ocitáte se v oranžových pouštích, v mystické zemi původních obyvatel Aboriginců, v jedné z nejhezčích částí Austrálie. Po příletu se jedete ubytovat do stylových chatek, jednodušší ubytování, sdílené koupelny (mimo chatky), bazén k dispozici, hotel za příplatek. Odpoledne cesta k Aboriginskému kulturnímu centru, možnost zakoupit autentické suvenýry. Poté se přesuneme k posvátné hoře Uluru  na vyhlášený západ slunce. Návrat zpět k ubytování a nocleh s tisíci hvězd nad hlavou.

Vstup do NP se platí individuálně na místě.

7
Uluru a Olgas, NP Kata Tjuta

Dnes dopoledne Vás čeká návštěva Olgas, dechberoucích skalních útvarů, a zde také krásný, asi 3-4 hodinový trek mezi skalními masivy údolím větrů po stezkách kmene Anangu. Procházka – trek se dá zkrátit dle uvážení každého z Vás. Na oběd budeme zpět ve vesnici, možnost osvěžení v bazénu. Odpoledne se vrátíte zpět k Uluru, které si můžete detailněji prohlédnout a projít se kolem Uluru. Západ slunce u Uluru a poslední nocleh v této oblasti.

8
Uluru - Cairns

Dopoledne volno u bazénu, případně dle situace možný východ slunce nad Uluru. Kolem oběda již odjíždíte na letiště a čeká Vás let do tropického Cairns. Cairns je krásná zelená oblast plná deštných pralesů, ale hlavně také vstupní branou k Velkému bariérovému útesu, který je největším svého druhu na světě. Po příletu následuje transfer na hotel s bazénem, nocleh v Cairns.

9
Velký bariérový útes (o)

Celodenní výlet lodí na jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Green Island, v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd v ceně. Na ostrově si můžete užít čas po svém, aktivně ve vodě nebo relaxací či procházkou na pláži. Alternativně můžeme nabídnout jiný výlet lodí na útes, pokud se třeba rádi potápíte apod. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

Pro zájemce o čistě šnorchlovací (nebo i s potápěním) výlet dále na útes, zajistíme na přání.

10
Cairns

Dnes Vás konečně čeká volný den pro Vaše vlastní aktivity, užijte si ho dle Vašich představ. Nabídneme fakultativní výlety, nebo můžete relaxovat u bazénu s procházkou po pěkném městečku Cairns, možná návštěva wildlife parku s koalami a dalšími zvířaty. Nocleh v hotelu s bazénem.

Doporučujeme za příplatek cca 2.500 Kč: celodenní výlet lodí na krásný Fitzroy Island s úchvatnými plážemi.

11
Cairns - vodopády, Mossman, Daintree NP

Dnes Vás čeká celodenní výlet do vnitrozemí, na krásná přírodní místa, podél působivého pobřeží do deštných pralesů. Zavítáte k vodopádům v pralese, kde se můžete na chvíli i osvěžit, dále pokračujete do deštného pralesa k Mossman Gorge, kde Vás čekají procházky pralesem a koupání v průzračné řece. V případě zájmu se zastavíte ve známém wildlife parku k pozorování krokodýlů a dalších australských zvířat (vstup do wildlife parku není v ceně). Nakoukneme také do deštných pralesů NP Daintree, po cestě zpět budeme míjet místní pěkné pláže a kochat se můžete pěknými vyhlídkami. Výlet je završen pozorováním klokanů (bez záruky). Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

12
Cairns - Christchurch, Nový Zéland

Den určen k přesunu na Nový Zéland. Dnes máme zajištěn transfer na letiště v Cairns a odlet na Nový Zéland, do města Christchurch. Let s přestupem. Na NZ se dostanete až pozdě večer, následuje transfer na motel a nocleh.

13
Christchurch - Tekapo - Twizel

Volné dopoledne v Christchurch, možná prohlídka centra města. V poledne či odpoledne cesta minibusem ke krásnému jezeru Tekapo s působivou mléčnou barvou. Čekají Vás typické scenérie Nového Zélandu, horské štíty, zelené louky a krásná jezera. Zastavíte se také u známého a velmi fotogenického kostelíku Church of the good Shepherd. Nocleh v 3* motelu v Twizelu nebo Omarama.

14
Mt Cook NP

Dnes Vás čeká kratší přejezd kolem krásného jezera do vesničky Mt. Cook, v tomto národním parku budete mít čas na skvělou půldenní nenáročnou procházku horskou přírodou se skvělými výhledy. Uvidíte nejvyšší hory Zélandu, ledovcová jezera, ledovce a krásnou přírodu. Poté pohodový návrat zpět k ubytování.

15
Cesta do Te Anau

Dnes je den určený pro přesun na západní pobřeží k jezeru Te Anau. Pojedete typickou zélandskou krajinou přes krásný Lindis Pass (kde se natáčel Pán prstenů), s pěknými vyhlídkami. Na zajímavé zastávky, focení a jiné zajímavosti bude po cestě dost času. Odpoledne příjezd do Te Anau, můžete se jít projít kolem jezera, nocleh.

16
Milford Sound

Celodenní výlet na údajně nejhezčí místo Nového Zélandu. Celá oblast se nachází v národním parku fjordů. Zde Vás čeká projížďka na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte lachtany a vodopády. Odpoledne Vás čeká cesta zpět až do Queenstown se zastávkami na zajímavých místech s krásnými výhledy. Nocleh v 3* motelu či hotelu v Queenstownu.

Plavba lodí na Milfordu je již v ceně.

17
Queenstown

Dnes dopoledne Vás čeká prohlídka kouzelného městečka Queenstown, které je centrem všeho dění na jižním ostrově. Město je zasazeno v krásné přírodě hor a leží u pěkného jezera. Nabízí se zde také mnoho sportovních či adrenalinových aktivit, na své si přijdou i milovníci maorské kultury. Vydáte se také lanovkou – gondolou nad město, kde je nádherný výhled na Queenstown a okolí, lanovku máte v ceně. Zbytek dne je volný pro Vaše vlastní aktivity či relaxace, doporučujeme adrenalinovou jízdu speed boat. Nocleh v hotelu-motelu.

18
Queenstown - Auckland

Během dne Vás čeká transfer na letiště a lokální let do Aucklandu, největší metropole Nového Zélandu. Po příletu do Aucklandu Vás odvezeme do hotelu. Odpoledne prohlídka centra Aucklandu s průvodcem, podíváte se na nejvyšší věž na jižní polokouli, Sky Tower, kde se Vám naskytne krásný výhled (vstup v ceně). Prohlídka přístavu, radnice, historické budovy divadla a další. Nocleh v hotelu v centru Aucklandu.

19
Auckland - výlet

Dnes Vás čeká výlet za hranice centra Aucklandu, a to do části zvané Devonport. Pojedete místním trajektem, krátká plavba, která Vám ukáže pohled na Auckland také ze strany od moře. Devonport je jedna z nekrásnějších části Auckandu. Jsou zde dvě sopky, na které mohou bez problému ti aktivnější z Vás vyjít (s nádherným výhledem), místní zástavba je původní a je tvořena velmi starými dekorativními vilami. Najdete zde také mnoho obchůdků s tradičními i netypickými suvenýry a odpočinete si od ruchu velkoměsta. Nocleh v hotelu, Auckland.

20
Auckland - odlet

Ráno transfer na letiště a odlet z Aucklandu zpět do Evropy, dle mezinárodních letenek.

Případně možnost prodloužení o relaxační pobyt na Fidži nebo stopover v Asii (Singapur, Seoul, Bangkok).

21
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3,4,5

Sydney a okolí

6,7

Uluru a Olgas

9,10,11

Cairns a Velký bariérový útes

13

Christchurch

14

Mt. Cook NP

16

Milford Sound

17

Queenstown

18,19

Auckland a okolí

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Lokální letenky
Všechny letenky v Austrálii i na Zélandu.
Doprava
Veškerá doprava v Austrálii i na Zélandu minibusem.
Český průvodce
Zkušený český průvodce.
Letištní transfery
Všechny transfery dle programu.
Výlety, vstupy a aktivity
Všechny vstupy, výlety a aktivity dle programu. Bohatý program.
Ubytování 17x
Ubytování v pěkných 3*-3,5* motelech a hotelech v blízkosti centra města (výjimka jsou chatky na Uluru).
Turistická víza do Austrálie
Kompletní plán a informace zájezdu
Pojištění CK proti úpadku
Cestovní pojištění a pojištění storna
Nabídneme a zařídíme za příplatek.
Vstupní poplatky IVL na NZ
1000 Kč
Vstup do NP na Uluru
25 AUD se platí na místě.
Strava
Jídlo není v ceně zájezdu, pokud není v programu uvedeno jinak.
MHD v Sydney
Platí se na místě, pokud bude použita.
Hotel na Uluru
Příplatek za 3* hotel na Uluru na 2 noci 5.500 Kč/osoba.
Samostatně cestující osoba
Příplatek za samostatnou osobu v pokoji 23.990 Kč (pokud nebude pokoj sdílet).
4* hotely
Nabídneme na přání.
Fakultativní výlety
Doplňkové výlety a aktivity rádi zašleme (heli výlety, zážitkové večeře apod.)
Prodloužení programu na Fidži
Možnost prodloužení o relax na ostrůvcích Fidži.
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj a mezinárodních letenek v hodnotě 35 tis. Kč
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu AUD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – běžná/průměrná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Při příletu 2.den večer bude naúčtována noc navíc.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak...
ČÍST ČLÁNEK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Ing. Karel Topič
průvodce
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlova vášeň pro cestovaní a podnikatelský duch se poprvé spojili při jeho pobytu v Austrálii, kdy se rozhodl zprostředkovat krásy exotických míst ostatním lidem v Česku a na Slovensku. V roce 2009 tak založil specializovanou cestovní kancelář na Jižní Ameriku, Austrálii a Nový Zéland. Po studiu na Vysoké škole a několikaleté praxi v obchodu se vydal na svou životní cestu do Austrálie, která se za 6 let pobytu stala jeho druhým domovem.

Jak sám říká, měl to štěstí procestovat celý svět, včetně snad všech zemí Jižní Ameriky a odlehlých lokalit jako je Antarktida nebo Velikonoční ostrov. Své zažitky a zkušenosti nabízí všem klientům v podobě netradičního přístupu, kdy každému je nabízeno vytvoření dovolené na míru. V roce 2013 byl také oceněn jako finalista soutěže Živnostník roku. Kromě cestování, sportu a Austrálie je jeho největší vášní žena Michaela, syn Eliáš a dcera Keira.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
angličtina, základy španělštiny, němčiny a ruštiny

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Austrálie, Nový Zéland, Peru, Antarktida a další perličky naší nabídky po celém světě

Oblíbená země a proč?
Těžko vybírat, ale skvěle jsem se cítil v Chile, skvělí lidé i příroda. Mým druhým domovem je však Austrálie, podnebí, pláže, atmosféra a energie, příjemní lidé, mnoho míst kde můžete být sami, to stojí za opětovnou návštěvu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
AUS a NZ s ČP2

Další z videoreferencí skupinky našich klientů na zájezdu Austrálie a Nový Zéland.

AUS a NZ s ČP

Krátká videoreference jedné z klientek na zájezdu VIVA travel do Austrálie a na Zéland.

AUS a NZ - Štefan D.

Dovolenka bola úplne super. Presne zodpovedala tomu čo sme chceli, zabezpečené letenky, ubytovanie a niektoré z odporúčaných aktivít a zároveň dosť priestoru na vlastné aktivity. Ďakujeme.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×