ZÁJEZD Austrálie
To nej z Austrálie a Nového Zélandu s ČP

CZ průvodce
21 dní
144 990 czk
TERMÍN
12.01.2025 – 01.02.2025 | 28.02.2025 – 20.03.2025
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Český
Mapa Austrálie - Zájezd s Viva Travel

Proč vybrat zájezd na Nový Zéland

 • nejznámější destinace Austrálie

 • krásná příroda jižního ostrova Nového Zélandu

 • návštěva památek UNESCO

 • množství výletů a aktivit již v ceně

 • zájezd s malou skupinkou do 10 osob

 • kvalitní a zkušený český průvodce

 • možnost nejhezčích treků, které Austrálie i Nový Zéland nabízí

 • pěkné 3* – 3,5* ubytování v motelech a hotelech

 • nově přibližně u poloviny ubytování snídaně v ceně!

POPIS ZÁJEZDU NA NOVÝ ZÉLAND

To nej z Austrálie a Nového Zélandu s ČP - Zájezd a dovolená Austrálie
To nej z Austrálie a Nového Zélandu s ČP - Zájezd a dovolená Austrálie
To nej z Austrálie a Nového Zélandu s ČP - Zájezd a dovolená Austrálie

Speciálně sestavený poznávací zájezd To nej z Austrálie a Nového Zélandu, který Vám ukáže ty největší perly Austrálie a jižního ostrova Nového Zélandu. Zájezd a jeho itinerář  je sestaven pro Vaše maximální pohodlí s dostatkem času užít si každé navštívené místo. Kromě seznámení se s městem Sydney se každý z Vás může těšit také na přírodní rozmanitosti Austrálie. Navštívíme ikonické Uluru v poušti, dále Velký bariérový útes a jeho úžasný podmořský život, nevynecháme oblast Cairns s výletem do deštných pralesů NP Daintree, vodopády a plantáže. Těšit se můžete také do známého NP Blue Mountains a poté se již přesuneme na Nový Zéland. Na jižním ostrově uvidíte překrásnou přírodu jak vystřiženou ze scén velkofilmu Pán prstenů. Navštívíte města Christchurch, Twizel, Queenstown, nespočet krásných přírodních míst, jezer, hor, budete mít možnost krásných treků a poplujete také lodí mezi fjordy Milford Sound, Nový Zéland. Tento zájezd je doslova nabitý zážitky, navštívíte ta nejhezčí místa a navíc máte spoustu atraktivních výletů již v ceně! Abychom Vám dopřáli opravdový komfort, všechny delší přesuny jsou letecky a zajištěny jsou pěkné hotely a motely. Cestujte se specialisty na Austrálii a Nový Zéland – zažijte nezapomenutelnou dovolenou díky našim osobním zkušenostem!

Destinace:

Sydney a Blue Mountains NP – Uluru a Olgas – Cairns a Velký bariérový útes – Christchurch, NZ – Mt. Cook NP – Queenstown – Milford Sound – Auckland

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Pláže
Národní parky
Zvířata
Víno
1-2

Praha - Sydney

Let na trase Praha – Sydney, Austrálie s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney obvykle v den 3 brzy ráno.

3

Sydney

Po příletu transfer do hotelu v blízkosti centra města a přivítání českým průvodcem, nocleh v hotelu v největší metropoli Austrálie. Zájezd začne krátkou odpolední prohlídkou města Sydney s českým delegátem (Hyde Park, katedrála, radnice, střed města, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže (Sydney Tower) ve městě s krásným výhledem (vstup v ceně). Darling Harbour s úchvatným pohledem na mrakodrapy. Nocleh v hotelu 3-3,5* v centru města.

 

Hotelový check-in je obvykle mezi 14 a 15. hodinou. V případě ranního příletu lze pro přístup do hotelového pokoje v ranních hodinách v hotelu za příplatek zarezervovat i předchozí noc.

4

Sydney

Dnes je v programu prohlídka města s českým průvodcem, vše co jste nestihli včera. Začnete krásnými botanickými zahradami, kde uvidíte papoušky Kakadu, dále uvidíte nejkrásnější přístav světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do nitra slavné Opery s výkladem (vstup v ceně), projdete se také po mostě Harbour Bridge. Po obědě Vás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks. Vydat se rovněž můžete na pláž Bondi Beach, kde zažijete atmosféru surfařského kultu. Nocleh v pěkném hotelu v centru města.

5

Blue Mountains NP (Modré hory)

Ráno vyjíždíte na celodenní výlet do vyhlášeného národního parku Blue Mountains zapsaného v UNESCO. Čeká Vás několik krásných míst národního parku, uvidíte útvary Tři sestry, vodopády, kaňony a další. Možnost procházek v přírodě. Návrat zpět do Sydney, nocleh v hotelu.

6

Sydney - Uluru (Ayers Rock)

Ráno transfer na letiště a odlet do středu Austrálie, k Ayers Rock. Ocitáte se v oranžových pouštích, v mystické zemi původních obyvatel Aboriginců, v jedné z nejhezčích částí Austrálie. Po příletu se jedete ubytovat do stylových chatek, jednodušší ubytování, sdílené koupelny (mimo chatky), bazén k dispozici, hotel za příplatek. Odpoledne cesta k Aboriginskému kulturnímu centru, možnost zakoupit autentické suvenýry. Poté se přesuneme k posvátné hoře Uluru  na vyhlášený západ slunce. Návrat zpět k ubytování a nocleh s tisíci hvězd nad hlavou.

Vstup do NP se platí individuálně na místě.

7

Uluru a Olgas, NP Kata Tjuta

Dnes dopoledne Vás čeká návštěva Olgas, dechberoucích skalních útvarů, a zde také krásný, asi 3-4 hodinový trek mezi skalními masivy údolím větrů po stezkách kmene Anangu. Procházka – trek se dá zkrátit dle uvážení každého z Vás. Na oběd budeme zpět ve vesnici, možnost osvěžení v bazénu. Odpoledne se vrátíte zpět k Uluru, které si můžete detailněji prohlédnout a projít se kolem Uluru. Západ slunce u Uluru a poslední nocleh v této oblasti.

8

Uluru - Cairns

Dopoledne volno u bazénu, případně dle situace možný východ slunce nad Uluru. Kolem oběda již odjíždíte na letiště a čeká Vás let do tropického Cairns, Austrálie. Cairns je krásná zelená oblast plná deštných pralesů, ale hlavně také vstupní branou k Velkému bariérovému útesu, který je největším svého druhu na světě. Po příletu následuje transfer na hotel s bazénem, nocleh v Cairns.

9

Velký bariérový útes (o)

Celodenní výlet lodí na jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Fitzroy Island. Na ostrově si můžete užít čas po svém, aktivně ve vodě nebo relaxací či procházkou na pláži. Alternativně můžeme nabídnout jiný výlet lodí na útes, pokud se třeba rádi potápíte apod. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

Pro zájemce o čistě šnorchlovací (nebo i s potápěním) výlet dále na útes, zajistíme na přání.

10

Cairns

Dnes Vás konečně čeká volný den pro Vaše vlastní aktivity, užijte si ho dle Vašich představ. Nabídneme fakultativní výlety, nebo můžete relaxovat u bazénu s procházkou po pěkném městečku Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem.

 

Volný den v Cairns dle letového řádu vnitrostátních letů.

 

 

11

Cairns - vodopády, Mossman, Daintree NP

Dnes Vás čeká celodenní výlet do vnitrozemí, na krásná přírodní místa, podél působivého pobřeží do deštných pralesů. Zavítáte k vodopádům v pralese, kde se můžete na chvíli i osvěžit, dále pokračujete do deštného pralesa k Mossman Gorge, kde Vás čekají procházky pralesem a koupání v průzračné řece. V případě zájmu se zastavíte ve známém wildlife parku k pozorování krokodýlů a dalších typických zvířat Austrálie (vstup do wildlife parku není v ceně). Nakoukneme také do deštných pralesů NP Daintree, po cestě zpět budeme míjet místní pěkné pláže a kochat se můžete pěknými vyhlídkami. Výlet je završen pozorováním klokanů (bez záruky). Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

12

Cairns - Christchurch, Nový Zéland

Den určen k přesunu na Nový Zéland. Dnes máme zajištěn transfer na letiště v Cairns a odlet na Nový Zéland, do města Christchurch. Let s přestupem. Na Nový Zéland se dostanete až pozdě večer, následuje transfer na motel a nocleh.

13

Christchurch - Tekapo - Twizel

Volné dopoledne v Christchurch, možná prohlídka centra města. V poledne či odpoledne cesta minibusem ke krásnému jezeru Tekapo s působivou mléčnou barvou. Čekají Vás typické scenérie Nového Zélandu, horské štíty, zelené louky a krásná jezera. Zastavíte se také u známého a velmi fotogenického kostelíku Church of the good Shepherd. Nocleh v 3* motelu v Twizelu nebo Omarama.

14

Mt Cook NP

Dnes Vás čeká kratší přejezd kolem krásného jezera do vesničky Mt. Cook, v tomto národním parku budete mít čas na skvělou půldenní nenáročnou procházku horskou přírodou se skvělými výhledy. Uvidíte nejvyšší hory Nového Zélandu, ledovcová jezera, ledovce a krásnou přírodu. Poté pohodový návrat zpět k ubytování.

15

Cesta do Te Anau

Dnes je den určený pro přesun na západní pobřeží k jezeru Te Anau. Pojedete typickou  krajinou Nového Zélandu přes krásný Lindis Pass (kde se natáčel Pán prstenů), s pěknými vyhlídkami. Na zajímavé zastávky, focení a jiné zajímavosti bude po cestě dost času. Odpoledne příjezd do Te Anau, můžete se jít projít kolem jezera, nocleh.

16

Milford Sound

Celodenní výlet na údajně nejhezčí místo Nového Zélandu. Celá oblast se nachází v národním parku fjordů. Zde Vás čeká projížďka na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte lachtany a vodopády. Odpoledne Vás čeká cesta zpět až do Queenstown se zastávkami na zajímavých místech s krásnými výhledy. Nocleh v 3* motelu či hotelu v Queenstownu.

Plavba lodí na Milfordu je již v ceně.

17

Queenstown

Dnes dopoledne Vás čeká prohlídka kouzelného městečka Queenstown, které je centrem všeho dění na jižním ostrově Nového Zélandu. Město je zasazeno v krásné přírodě hor a leží u pěkného jezera. Nabízí se zde také mnoho sportovních či adrenalinových aktivit, na své si přijdou i milovníci maorské kultury. Vydáte se také lanovkou – gondolou nad město, kde je nádherný výhled na Queenstown a okolí, lanovku máte v ceně. Zbytek dne je volný pro Vaše vlastní aktivity či relaxace, doporučujeme adrenalinovou jízdu speed boat. Nocleh v hotelu-motelu.

18

Queenstown - Auckland

Během dne Vás čeká transfer na letiště a lokální let do Aucklandu, největší metropole Nového Zélandu. Po příletu do Aucklandu Vás odvezeme do hotelu. Odpoledne prohlídka centra Aucklandu s průvodcem, podíváte se na nejznámější budovy ve městě, místní přístav s jachtama, kde se Vám naskytne krásný výhled na moře. Prohlídka centra, hlavní tepny Aucklandu, radnice, historické budovy divadla a další. Nocleh v hotelu v centru Aucklandu.

 

Fakultativně v podvečer možno přikoupit vstup na vyhlídkovou věž v Aucklandu nebo projížďku plachetnicí s večeří při západu slunce.

19

Auckland - výlet na ostrov

Dnes Vás čeká výlet za hranice centra Aucklandu, a to lodí na krásný ostrov Waiheke. Pojedete místní lodí, která Vám ukáže pohled na Auckland také ze strany od moře. Budete mít možnost k pěkné procházce, výhledům z ostrova, koupat se na místní pláži anebo si zajít do jedné z vyhlášených místních vinařství. Odpoledne návrat lodí zpět. Nocleh v hotelu, Auckland.

20

Auckland - odlet

Dnes transfer na letiště a odlet z Aucklandu zpět do Evropy, dle mezinárodních letenek.

Případně možnost prodloužení o relaxační pobyt na Fidži nebo stopover v Asii (Singapur, Seoul, Bangkok).

21

Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3,4,5

Sydney a okolí

6,7

Uluru a Olgas

9,10,11

Cairns a Velký bariérový útes

13

Christchurch

14

Mt. Cook NP

16

Milford Sound

17

Queenstown

18,19

Auckland a okolí

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Lokální letenky
Všechny letenky v Austrálii i na Zélandu.
Doprava
Veškerá doprava v Austrálii i na Zélandu minibusem.
Český průvodce
Zkušený český průvodce.
Letištní transfery
Všechny transfery dle programu.
Výlety, vstupy a aktivity
Všechny vstupy, výlety a aktivity dle programu. Bohatý program.
Ubytování 17x
Ubytování v pěkných 3*-3,5* motelech a hotelech v blízkosti centra města (výjimka jsou chatky na Uluru).
Turistická víza do Austrálie
Kompletní plán a informace zájezdu
Pojištění CK proti úpadku
snídaně
přibližně u poloviny ubytování
Cestovní pojištění a pojištění storna
Nabídneme a zařídíme za příplatek.
Vstupní poplatky IVL na NZ
1000 Kč
Vstup do NP na Uluru
25 AUD se platí na místě.
Strava
Jídlo není v ceně zájezdu, pokud není v programu uvedeno jinak.
MHD v Sydney
Platí se na místě, pokud bude použita.
Hotel na Uluru
Příplatek za 3* hotel na Uluru na 2 noci 5.500 Kč/osoba.
Samostatně cestující osoba
Příplatek za samostatnou osobu v pokoji 23.990 Kč (pokud nebude pokoj sdílet).
4* hotely
Nabídneme na přání.
Fakultativní výlety
Doplňkové výlety a aktivity rádi zašleme (heli výlety, zážitkové večeře apod.)
Prodloužení programu na Fidži
Možnost prodloužení o relax na ostrůvcích Fidži.
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj a mezinárodních letenek v hodnotě 35 tis. Kč
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu AUD.
 • V případě zájmu lze zakoupit vlastní letenky (letenky budou z ceny zájezdu odečteny) – nutno uvést v době přihlášení na zájezd
 • Náročnost tohoto zájezdu – běžná/průměrná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.
 • Možnost odletu z Vídně.
 • Pokud není v programu či popisu zájezdu uvedeno jinak, služby průvodce jsou poskytovány až v destinaci.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Při příletu 2.den večer bude naúčtována noc navíc.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak...
ČÍST ČLÁNEK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Erik Janoušek
průvodce
Erik Janoušek

 

Proč cestuji?

Cestování je nejlepší způsob, jak si rozšířit obzory a otevřít mysl. Poznávání nových kultur, obdivování cizích krajin a pestrých měst je už dlouho součástí mého života. Více než 15 let cestuji po světě a zatím nemám v plánu s tím přestat. Během té doby jsem žil v řadě světových metropolí, konkrétně v Londýně, Vancouveru a v Sydney. Všechna tato města mi přirostla k srdci.

Mé oblíbené země

K mým zamilovaným zemím se řadí Kanada, Nový Zéland, Japonsko a Austrálie, v níž momentálně žiji. Kromě výše zmíněných míst, jsem procestoval nespočet dalších destinací, např. Fidži, Samou, Aljašku, Havaj, Bali nebo Singapur a v každé z nich zažil nádherné chvíle.

Co mi cestování (mimo jiné) dalo

Mezi moje nezapomenutelné zážitky z cest bych zařadil kempování v Japonsku, několikadenní výšlapy na Novém Zélandu a cestování pouštními oblastmi v Austrálii. Paleta lidí, se kterými jsem měl možnost procestovat Austrálii a Nový Zéland byla opravdu pestrá: známé osobnosti, muzikanti, zpěváci, bankéři, podnikatelé, rodiny i důchodci. Nezáleží na věku ani profesi, nejdůležitější je dobrá nálada a chuť poznávat nepoznané.

Na co se klienti na cestách se mnou mohou těšit?

Když můžu, pomůžu a rád se dělím o zkušenosti a zážitky s ostatními zvídavými cestovateli. Dobrá nálada je při cestování stejně důležitá jako dobrá parta. Moje provázení je protkáno osobními příběhy z daných míst a doplněno o zajímavé poznatky v nich získané. Vím, jak důležité je neztrácet při cestování čas a mít tak možnost užívat naplno co daná země nabízí. Už teď se těším na další dobrodružství, třeba právě s vámi!

Něco málo o mně – zájmy a záliby

Vedle provázení také rád fotím, proto dovede být můj pohled na svět odlišný a často dokážu vidět i to, co je jiným skryté, o což se rád podělím. Za svůj život jsem vystřídal mnoho zajímavých profesí, od vožení turistů na rikši v Londýně, přes vyrábění skateboardů pro sjezdy z kopce ve Vancouveru nebo práci v sadech pro pěstování kiwi na Novém Zélandu. V Austrálii jsem se živil jako barista, dále jako průvodce na zájezdech do Sněžných hor a také jako zahradník. Jsem rád, že mi všechna tato zaměstnání dala možnost přijít do styku s běžnými lidmi a zažít tak autentický život jako místní.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

AUS a NZ s ČP2

Další z videoreferencí skupinky našich klientů na zájezdu Austrálie a Nový Zéland.

AUS a NZ s ČP

Krátká videoreference jedné z klientek na zájezdu VIVA travel do Austrálie a na Zéland.

AUS a NZ - Štefan D.

Dovolenka bola úplne super. Presne zodpovedala tomu čo sme chceli, zabezpečené letenky, ubytovanie a niektoré z odporúčaných aktivít a zároveň dosť priestoru na vlastné aktivity. Ďakujeme.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×