Nový Zéland ZÁJEZD
To nejlepší z Nového Zélandu s ČP

ČP průvodce
19 dní
124 990 czk
TERMÍN
16.1.2025 – 03.02.2025 | 01.03.2025 – 19.03.2025
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Český
Mapa - Nový Zéland

Proč vybrat tento zájezd

 • Skupina 15 osob
 • Zkušený a pohodový český průvodce
 • Nejlepší poměr kvalita/cena
 • Kvalitní ubytování: 3-3,5* hotely a motely v blízkosti centra
 • Mnoho krásných výletů, aktivit i treků po Novém Zélandu již v ceně
 • Beze spěchu uvidíte ta nej místa Nového Zélandu

 • Nově přibližně u poloviny ubytování tohoto zájezdu snídaně v ceně!

POPIS ZÁJEZDU

To nejlepší z Nového Zélandu je zájezd s českým delegátem, který Vás vezme na ta nejhezčí místa Nového Zélandu. Projedeme oba ostrovy Nového Zélandu, jejíž přírodní krásy jsou považovány za jedny z nejhezčích na světě.

Na severním ostrově Nového Zélandu uvidíte sopky, gejzíry, jeskyně, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k Maorské kultuře. Jižní ostrov Nového Zélandu zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, pláže a fjordy s lachtany. Množství vstupů a výletů je již v ceně zájezdu!

Neváhejte, počet míst je omezený! Zájezd jedeme v malé skupince cca 15 osob každý rok v březnu a listopadu, kdy je na Novém Zélandu příjemné počasí pro turistiku. Nově lednový termín v menší skupince, ale díky hlavní sezoně na NZ pravděpodobně s vyšší cenou 129.990 Kč.

Nabízíme možnost prodloužení o několikadenní pobyt na ostrůvcích Fidži a relaxace na plážích, jako vhodný doplněk této cesty.

Destinace:
Nový Zéland – Severní ostrov (Auckland, Waitomo Caves, Rotorua, Taupo, NP Tongariro, Wellington), Jižní ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, Franc Josef, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Památky
Unesco
Zvířata
1-2
Odlet z Prahy do Aucklandu

Let na trase Praha – Auckland s přestupem dle letenky. Přílet do Aucklandu v den 2 večer nebo v den 3 ráno.

3
Auckland

Po příletu do největšího města Nového Zélandu, Aucklandu, Vás přivítá český průvodce a čeká Vás transfer do Vašeho hotelu v centru města. Zájezd začne přehlídkou centra města Auckland s českým delegátem. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu 3-3,5*.

 

Hotelový check-in je obvykle mezi 14 a 15. hodinou. V případě ranního příletu lze pro přístup do hotelového pokoje v ranních hodinách v hotelu za příplatek zarezervovat i předchozí noc.

4
Auckland - Waitomo

Ráno vyrážíme komfortním minibusem / autobusem z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Odpoledne si můžete prohlédnout tuto jedinečnou oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi (glow worms) v některých jeskyních. Nocleh v motelu v oblasti Waitomo. Návštěva jeskyně se svítícími červy na loďce je v ceně.

5
Waitomo - Rotorua

Dopoledne nás čeká krátký přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova Nového Zélandu, města Rotorua. Prohlídka města. Zde můžete vidět gejzíry, geotermální parky, termální koupele a maorskou kulturu. Večer fakultativně možnost vyzkoušet termální prameny, nebo si vybrat z našich fakultativních výletů tradiční večeři s maorským vystoupením. Nocleh v hotelu či motelu 3*.

6
Rotorua - Taupo - Turangi

Návštěva geotermálních parků s bublajícím bahnem a gejzíry. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Návštěva nejlepšího geotermálního parku (Wai-o-Tapu) s gejzíry je v ceně. Vezmeme Vás na koupání v horkých pramenech v přírodě. Nocleh v motelu v Turangi, 3,5*.

7
NP Tongariro

Ráno jedeme krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máme téměř celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se nám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nachází se zde jeden z nejhezčích treků Nového Zélandu, Tongarriro Crossing. Nocleh opět u jezera Taupo.

8
Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), zastávky po cestě, jedeme krajinou Nového Zélandu, pohodová jízda až do Wellingtonu. Odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, včetně domu parlamentu, nebo třeba válečného památníku. Nocleh v hotelu.

9
Wellington - Nelson

Dopoledne máme ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda nás již čeká trajekt na jižní ostrov Nového Zélandu. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků, která rozhodně stojí za to. Po vylodění na jižním ostrově Nového Zélandu pokračujeme do města Nelson, kde nás čeká nocleh v motelu-hotelu. Nelson je vstupní branou k dalšímu nádhernému národnímu parku Abel Tasman.

10
NP Abel Tasman

Celý den je určen k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžeme i lachtany. Zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na krásných plážích s křišťálovou vodou. Nocleh v Nelsonu. Plavba lodí po pobřeží tohoto NP je v ceně.

11
Nelson - Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí na Novém Zélandu. Po cestě si můžeme udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – dle počasí. Nocleh v oblasti Greymouth v motelu. Městečko Greymouth se nachází u moře.

12
Ledovec Franz Josef

Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máme celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít fakultativní túry přímo po ledovci s profesionálním průvodcem, anebo výlet helikoptérou nad ledovcem (viz sekce za příplatek). Náš průvodce Vás vezme na vyhlídku k ledovci krátkou procházkou a pojedeme se podívat také na ledovec Fox. Nocleh v motelu ve vesnici.

Doporučujeme fakultativně túru s průvodcem po ledovci, nebo vyhlídkový let helikoptérou, viz sekce za příplatek.

13
Franz Josef - Wanaka - Queenstown

Dopoledne prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson lake. Naše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka, ležícího u pěkného jezera obklopeno krásnou přírodou. Dále, dle času, zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town. Odtud pokračujeme až do Queenstownu. Nocleh v hotelu-motelu.

14
Queenstown

Celý den je určen na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Nového Zélandu, Queenstown, které je centrem všeho dění na tomto ostrově a můžeme říci také nejhezčím městem Nového Zélandu. Průvodce Vás během dopoledne provede městečkem, odpoledne volný program, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnost mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v motelu-hotelu.

Fakultativně výlet parníkem po jezeře na typickou novozélandskou farmu.

15
Milford Sound

Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau, odkud pokračujeme do národního parku fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Projížďka na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte lachtany a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v motelu v Te Anau, u krásného jezera. Projížďka lodí na Milford Sound je v ceně.

16
Te Anau - Twizel

Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě můžete vidět typickou scenérii Nového Zélandu, jezera a ovce. Zastavíme na focení u nádherných jezer a vyhlídek, pojedeme a zastavíme také na místě Lindis Pass, kde budete mít další krásnou vyhlídku na místa, kde se natáčel Pán prstenů. Nocleh ve vesnici Twizel nedaleko NP Mt. Cook.

17
NP Mt. Cook - Christchurch

Ráno Vás čeká krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, průvodce Vás vezme na snadnou 3-4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce. V době oběda jedeme kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, zastávka na oběd a procházka, pokračujeme potom dále až do Christchurch. Transfer do motelu v Christchurch k poslednímu přenocování na ostrově Nový Zéland.

Fakultativně možnost scénického letu vyhlídkovým letadlem či helikoptérou s přistáním na ledovci. 

18
Christchurch

Pokud vyjde čas, můžete se podívat do centra města Christchurch a okolí, vše dle času odletu. V průběhu dne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy dle mezinárodních letenek.

19
Přílet domů

MAPA ZÁJEZDU

3

Auckland

4

Waitomo

5

Rotorua

6

Taupo, Turangi

7

Tongariro

8

Wellington

9

Nelson

10

NP Abel Tasman

11

Greymouth

12

Franz Josef

13,14

Wanaka - Queenstown

15

Milford Sound, Te Anau

16

NP Mt. Cook

17,18

Christchurch

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Ubytování
Všechny noclehy v 3* - 3,5* hotely/motely, vlastní koupelna.
Český průvodce
Zkušený a příjemný průvodce/průvodkyně.
Trajekt mezi ostrovy
Scénická plavba z ostrovu na ostrov.
Doprava po ostrovech
Veškerá doprava po ostrovech Nového Zélandu komfortním a prostorným minibusem, busem.
Všechny výlety dle programu
Výlety jsou zahrnuty v ceně (Waitomo jeskyně a svítící červi, geotermický park, výlet lodí v Abel Tasman, výlet lodí na Milford Sound – fjordy).
Manuál cesty
Kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst.
Všechny transfery dle programu
Poplatek za palivo do mikrobusu
Pojištění CK proti úpadku
snídaně
Přibližně u poloviny ubytování v ceně
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Strava
Jídlo není zahrnuto v ceně, pokud není uvedeno jinak.
Služby neuvedené v programu
Turistický poplatek IVL Zéland
Příplatek za 4* hotely
Příplatek za samostatnou osobu
Samostatná osoba v pokoji za příplatek cca 18.000 Kč.
Maorská show s tradiční večeří
Rotorua
Rafting
Rotorua
Kajakování
NP Abel Tasman
Let helikoptérou k ledovci
Franz Josef a Fox
Trek
Hodinový trek k ledovci/na ledovec Franz Josef.
Výlet za vínem
Ochutnávka ze čtyř vinic, Queenstown, Nový Zéland.
Jet boat
Adrenalinová jízda rychlým člunem v krásném kaňonu, Queenstown.
Výlet parníkem po jezeře
Queenstown
Vyhlídkový let
Let s přistáním na sněhu v oblasti NP Mount Cook.
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj a mezinárodních letenek v hodnotě 35 tis. Kč
 • V případě zájmu lze zakoupit vlastní letenky (letenky budou z ceny zájezdu odečteny) – nutno uvést v době přihlášení na zájezd
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu NZD
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 10 účastníků
 • Možnost prodloužení o pobyt na Fidži
 • Možnost odletu z Vídně
 • Pokud není v programu či popisu zájezdu uvedeno jinak, služby průvodce jsou poskytovány až v destinaci
 • LEDNOVÝ termín – bude pravděpodobně ve skupince 6-10 osob a díky hlavní sezoně a prázdninám na NZ s vyšší cenou: 129.990 Kč/osoba

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování po Zélandu za nej národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na...
ČÍST ČLÁNEK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍST ČLÁNEK

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK
Lucie Hannon
průvodce
Lucie Hannon

Na Novém Zélandu už žije 12 let, z toho 10 let ve Wellingtonu. Předtím žila 4 roky na Kypru a také pár měsíců v Turecku, kde také pracovala jako průvodkyně. Před příchodem na Zéland se málem vdala do Indie, ale jak říká osud ji naštěstí zavál nakonec na Zéland, kam jsem se původně přijela nalodit na českou plachetnici. Po 7 měsících plachtění po Jižním Pacifiku se na Zélandu zase vylodila, pracovala na Working Holiday a objevovala krasy Zélandu…a už zde zůstala natrvalo – její manžel je místní, Zélanďan. Vedle provázení pracuje jako jako Excel Specialist. Ve volném čase ráda maluje a tvoří.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Zéland s čp - Irena O.

Také bych chtěla poděkovat za skvělý poznávací zájezd na Nový Zéland, který jsme absolvovali s  průvodcem O.K. od 18.11. do 6.12.. Vyšlo nám to skvěle !  Přesně to, co jsem od této dovolené čekala, se splnilo  a alespoň pro mě to byla nejkrásnější dovolená, co jsem dosud zažila. Potkala se tam parta fajn lidí, všichni jsme si navzájem rozuměli, počasí nemělo chybu, sprchlo nám jen asi snad jednou v Quenstownu a to byl ještě takový májový deštík :-). Průvodce byl fantastický, skvělý společník, se vším nám ochotně pomohl, udělal pro nás určitě víc, než musel a než co měl v  itineráři...

Nový Zéland s ČP

Vtipná a sehraná Videoreference od naší průvodkyně a skupinky klientů ze zájezdů Nový Zéland.

Nový Zéland - Pepa a Lída Č.

Chtěli bychom Vám poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu. V dnešní době, kdy většinou slýcháme o nespolehlivosti a nesolidnosti CK, jsme velice rádi, že my takovou zkušenost nemáme. V době, kdy jsme náš zájezd připravovali jsme Vás zahlcovali nejrůznějšími dotazy i z toho důvodu, že jsme byli šestičlenná výprava. Vždy jste reagoval rychle a profesionálně, čímž jste si získal naší důvěru. Vše probíhalo dle pečlivě připravovaného plánu a jediný zádrhel nastal při ubytování Rotorua, kdy jsme se míjeli s druhou českou skupinou a záměnou došlo k tomu, že jsme přišli o sn ídani. Ale náš průvodce vše zařídil k naší spokojenosti. Ubytování bylo vždy na dobré úrovni. Dobrou zkušenost, kterou bychom doporučili i ostatním cestovatelům je vícemístné auto. Při přejezdech, které jsou někdy dlouhé jsme měli pohodlí a nebyl problém, kam umístit zavazadla. M.C. je velice dobrým a profesionálním průvodcem, vždy byl připraven nám s čímkoli poradit pomoci a zařídit. Cítili jsme, že se snaží dělat i něco navíc, abychom se cítili dobře a příjemně. M. je výborným průvodcem, ale i skvělým společníkem. Do budoucna máme několik destinací kam bychom se chtěli podívat a pokud je bude Vaše CK nabízet určitě si Vás vybereme a především budeme doporučovat ostatním.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×