Austrálie

Perly Austrálie s ČP

CZ průvodce
17 dní
119 990 czk
TERMÍN
17.10.2024 – 02.11.2024 | 19.03.2025 – 04.04.2025
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Český

Proč vybrat tento zájezd

 • malá skupinka již od 6 osob

 • snídaně – cca polovina snídaní již v ceně

 • nej lokality Austrálie v jednom zájezdu

 • zahrnuje návštěvu několika památek UNESCO

 • pěkné a kvalitní hotely 3* – 3,5*

 • mnoho výletů a aktivit v ceně zájezdu

 • zkušený český průvodce

POPIS ZÁJEZDU

Nejznámější lokality celé Austrálie v jednom zájezdu, Perly Austrálie s českým delegátem, pro Vaše pohodlí! Speciálně připravený zájezd tak, aby Vám poskytl maximální zážitek a dostatek času na to nejlepší, co každá oblast nabízí. Žádný spěch, poznáváme to nejlepší komfortně. V Sydney Vás pohltí výjimečná budova Opery, majestátní most Harbour Bridge anebo kulturní mix místních obyvatel. Oblast Uluru nabídne rudé pouště, mystický monolit Ayers Rock, Olgas, Kings Canyon a neopakovatelný západ slunce. Cairns a Velký bariérový útes bude zase skvělou zastávkou na koupání, procházku v tropickém deštném pralese a k návštěvě největšího korálového útesu na světě, vše v ceně. Zde Vás okouzlí azurová voda, tropické ostrůvky a také neuvěřitelně pestrá podvodní říše plná barevných korálů a ryb. Ubytování v 3*-3,5* hotelech, kromě autentického bydlení v rudém středu v chatkách. Možnost krásných treků v jedinečných přírodních kulisách, dlouhé přesuny letecky. Vše pouze v malé skupince a s cestovkou, která má osobní dlouholeté zkušenosti se životem v Austrálii!

Melbourne a Great Ocean Road – Uluru a Olgas – Cairns a Velký bariérový útes – Sydney a Blue Mountains

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Zvířata
Unesco
Pláže
1-2
Odlet z Prahy do Melbourne

Let na trase Praha (Vídeň) – Melbourne s přestupem dle letenky. Přílet do Melbourne v den 2 večer nebo v den 3 ráno. Po příletu Vás přivítá český průvodce a doprovodí Vás do Vašeho hotelu v centru Melbourne, 3* hotel.

 

Hotelový check-in je obvykle mezi 14 a 15. hodinou. V případě ranního příletu lze pro přístup do hotelového pokoje v ranních hodinách v hotelu za příplatek zarezervovat i předchozí noc.

3
Melbourne

Dnes Vás čeká prohlídka města Melbourne s českým průvodcem. Navštívíte všechny nejznámější místa (katedrála, Federation square, dům kapitána Cooka a další) centra Melbourne, které je známé jako město sportu a kultury. V podvečer nabídneme fakultativní výlet na pozorování tučňáků na Phillip Island. Nocleh v centru Melbourne v hotelu.

4
Great Ocean Road

Hned ráno vyrazíme na výlet mikrobusem na vyhlášenou cestu Great Ocean Road, což je pobřežní cesta, která patří mezi 10 nejkrásnější cest po pobřeží na světě. Čekají Vás úchvatné vyhlídky na pobřeží, atrakce skalní útvary 12 Apoštolů a ukážeme vám také koaly v přírodě! Nocleh na Great Ocean Road v motelu.

5
Great Ocean Road - Melbourne

Dopoledne si prohlédneme ještě zbylá místa Great Ocean Road a poté se vracíme, se zajímavými zastávkami, zpět do Melbourne. Nocleh poblíž letiště Melbourne.

6
Melbourne - Uluru

Dopoledne se letecky přesuneme do rudého středu Austrálie, na Uluru. Po příletu se jedeme ubytovat do stylových chatek s klimatizací (chatky mají sdílené toalety, hotel je možný za příplatek).

Odpoledne nás již čeká výlet k posvátné hoře Uluru, kde budeme pozorovat úchvatný západ slunce.

7
Uluru a Olgas

Brzy ráno vyrážíme k působivým skalním útvarům Olgas, kde nás čeká během dopoledne trek/procházka.

Po obědě si odpočinete u bazénu, poté vyrazíme na prohlídku Aboriginského kulturního centra, kde se dozvíte více o historii, umění a kultuře domorodých obyvatel. Zde si můžete také zakoupit autentické suvenýry od místní komunity. Poté se přesuneme opět k největšímu monolitu světa na podrobnější prohlídku-procházku kolem Uluru. Ještě jednou si vychutnáme ikonický západ slunce. Ubytování v chatkách, hotel za příplatek.

8
Uluru - Cairns

Volné dopoledne na Uluru, relax u bazénu. Odpoledne letíme do tropického Cairns. Město Cairns je vstupní branou k Velkému bariérovému útesu a je obklopeno deštnými pralesy. Následuje transfer na hotel a ubytování v hotelu s bazénem. Dle času letenek můžeme vyrazit na krátkou prohlídku města.

9
Velký bariérový útes

Celodenní výlet lodí na Velký bariérový útes, na ostrov Fitzroy Island. Užijete si šnorchlování, koupání na pěkných plážích a odpočinek. Nabízí se i fakultativní aktivity, jako je miniponorka nebo helikoptéra, nebo můžeme nabídnout jiný výlet lodí na útes nebo jiný ostrov, pokud se třeba rádi potápíte apod.  V podvečer návrat lodí zpět do Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem.

10
Cairns - Port Douglas, Mossman, Daintree

Po snídani Vás čeká celodenní výlet minibusem. Zastavíme se v krásném přístavním městě Port Douglas a budeme moci navštívit místní wildlife park s typickými zvířaty, jako jsou koaly, klokani a především krokodýli. Pokračujeme k průzračné řece Mossman Gorge s možností koupání v krásné vodě, která protéká deštným pralesem, s možností procházek pralesem. Dále nás cesta zavede do nejstaršího deštného pralesa NP Daintree, zastavíme se podívat také na místní pláže. Na závěr cesty Vám ukážeme místo s desítkami klokanů. Nocleh v hotelu s bazénem.

11
Cairns - vnitrozemí a vodopády

Celodenní výlet do tropického vnitrozemí na krásné vodopády skryté v pralese, ve kterých se můžete koupat. Pokračovat budeme na čajové a banánové plantáže, nemine Vás zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Na tomto výletu uvidíte kus bujné australské přírody s mnoha krásnými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

12
Cairns

Dnes máte volný den pro Vaše aktivity a prohlídku města Cairns. Doporučíme fakultativní výlety, např. krásný výlet lodí na Fitzroy Island, který se pyšní nádhernými plážemi nebo scénický vláček do Kurandy nebo let helikoptérou na Velký bariérový útes. Nocleh v hotelu s bazénem.

13
Cairns - Sydney

Ráno transfer na letiště v Cairns a odlet do metropole Sydney. Po příletu do Sydney následuje transfer do hotelu v centru města. Odpoledne nás čeká prohlídka města, během které se podíváte i na nejvyšší stavbu ve městě – Sydney Tower, ze které je krásný výhled na celé město. Dále uvidíte radnici, katedrálu a obchodní střed města s krásným přístavem Darling Harbour. Nocleh v pěkném 3-3,5* hotelu v centru města.

14
Sydney

Pokračujeme prohlídkou města. Začneme nejkrásnějším přístavem světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do vnitra slavné opery, projdeme se také po mostě Harbour Bridge. Poté nás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks a krásných botanických zahrad, kde můžete vidět papoušky Kakadu. Dále dle času a chuti se můžete vydat zakončit den na vyhlášenou pláž Bondi beach. Nocleh v pěkném hotelu v centru města.

15
Blue Mountains NP

Ráno vyjíždíme na celodenní výlet do národního parku Blue Mountains – Modré hory zařazené v UNESCO. Čeká nás několik nej míst národního parku, dostaneme se na několik krásných vyhlídek, možnost procházek (kratších treků), uvidíte vodopády, skalní útvary Tři sestry a další. Nocleh v hotelu v Sydney.

16
Sydney - odlet

Dnes, dle letenek, transfer na mezinárodní letiště v Sydney a odlet zpět do Evropy. Přestup dle letenky.

17
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Melbourne

4,5

Great Ocean Road

6,7

Uluru a Olgas

9,10,11,12

Cairns a Velký bariérový útes

13,14,15,16

Sydney a Blue Mountains

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky
Víza
Zařízení turistických víz do Austrálie.
Všechny transfery dle programu
Doprava mikrobusem
Veškerá doprava dle programu.
Ubytování
Všechno ubytování dle programu v pěkných 3* - 4* hotelech (vyjma Uluru, kde je nižší třída).
Snídaně 50%
cca u poloviny ubytování snídaně v ceně
Český průvodce
Zkušený a příjemný průvodce/průvodkyně.
Výlet lodí na Velký bariérový útes
S obědem i transfery a aktivitami.
Všechny výlety dle programu
Vstupy
Lístky na Sydney Tower a exkurzi do Sydney Opera House.
Manuál cesty
Kompletní plán a popis programu a jednotlivých destinací.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Strava
Jídlo není zahrnuto v ceně, pokud není uvedeno jinak.
Fakultativní výlety
Nabídneme na přání seznam doplňkových výletů či aktivit.
Vstup do NP Kata Tjuta (Uluru), Mossman vstup
Poplatek za vstup je splatný na místě.
Příplatek za 4* hotely
Příplatek za hotel v oblasti Uluru
Cca 5.500 kč/osoba/za 2 noci
Příplatek za samostatnou osobu
Samostatná osoba v pokoji za příplatek cca 17.000 Kč.
Pojištění
Za příplatek nabídneme pojištění cestovní (cca 1700 Kč) a pojištění storna (cca 4.400 Kč)
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj a mezinárodních letenek v hodnotě 35 tis. Kč
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu AUD.
 • V případě zájmu lze zakoupit vlastní letenky (letenky budou z ceny zájezdu odečteny) – nutno uvést v době přihlášení na zájezd
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • V případě dostatečného zájmu může být zájezd prodloužen o krátké poznání Nového Zélandu.
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Erik Janoušek
průvodce
Erik Janoušek

 

Proč cestuji?

Cestování je nejlepší způsob, jak si rozšířit obzory a otevřít mysl. Poznávání nových kultur, obdivování cizích krajin a pestrých měst je už dlouho součástí mého života. Více než 15 let cestuji po světě a zatím nemám v plánu s tím přestat. Během té doby jsem žil v řadě světových metropolí, konkrétně v Londýně, Vancouveru a v Sydney. Všechna tato města mi přirostla k srdci.

Mé oblíbené země

K mým zamilovaným zemím se řadí Kanada, Nový Zéland, Japonsko a Austrálie, v níž momentálně žiji. Kromě výše zmíněných míst, jsem procestoval nespočet dalších destinací, např. Fidži, Samou, Aljašku, Havaj, Bali nebo Singapur a v každé z nich zažil nádherné chvíle.

Co mi cestování (mimo jiné) dalo

Mezi moje nezapomenutelné zážitky z cest bych zařadil kempování v Japonsku, několikadenní výšlapy na Novém Zélandu a cestování pouštními oblastmi v Austrálii. Paleta lidí, se kterými jsem měl možnost procestovat Austrálii a Nový Zéland byla opravdu pestrá: známé osobnosti, muzikanti, zpěváci, bankéři, podnikatelé, rodiny i důchodci. Nezáleží na věku ani profesi, nejdůležitější je dobrá nálada a chuť poznávat nepoznané.

Na co se klienti na cestách se mnou mohou těšit?

Když můžu, pomůžu a rád se dělím o zkušenosti a zážitky s ostatními zvídavými cestovateli. Dobrá nálada je při cestování stejně důležitá jako dobrá parta. Moje provázení je protkáno osobními příběhy z daných míst a doplněno o zajímavé poznatky v nich získané. Vím, jak důležité je neztrácet při cestování čas a mít tak možnost užívat naplno co daná země nabízí. Už teď se těším na další dobrodružství, třeba právě s vámi!

Něco málo o mně – zájmy a záliby

Vedle provázení také rád fotím, proto dovede být můj pohled na svět odlišný a často dokážu vidět i to, co je jiným skryté, o což se rád podělím. Za svůj život jsem vystřídal mnoho zajímavých profesí, od vožení turistů na rikši v Londýně, přes vyrábění skateboardů pro sjezdy z kopce ve Vancouveru nebo práci v sadech pro pěstování kiwi na Novém Zélandu. V Austrálii jsem se živil jako barista, dále jako průvodce na zájezdech do Sněžných hor a také jako zahradník. Jsem rád, že mi všechna tato zaměstnání dala možnost přijít do styku s běžnými lidmi a zažít tak autentický život jako místní.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
Australia - Boris a Lubica Z.

Z našej strany môžeme povedať len to, že to bolo pripravené úplne perfektne. Všetko sadlo a neboli žiadne problémy, oceniť treba najmä to, že bol stále na telefóne k dispozícii. Prijemne ste ma prekvapili a po mojich zlych skusenostiach s ceskymi cestovkami ste ich reputaciu u mna napravili. Dakujem za spolupracu a urcite casom sa budeme pocut. Dovolenka, na ktorú nezabudneme – v tom najlepšom slova zmysle.

Austrálie - Petrášová

Jak jsem Vám již psala, v Austrálii bylo úžasně. Všichni máme krásné zážitky a dlouho budeme vzpomínat na nádhernou přírodu, zvířátka, přírodní scenérie, teplé moře.....Vzala jsem to opravdu letem světem, jen co mě právě napadlo, pokud byste chtěl  (potřeboval) ještě nějaké konkrétní postřehy, ráda zodpovím..... opravdu jsme prožili tři nádherné týdny a vím, že se mi po Austrálii bude dlouho stýskat. Je to země, kterou si člověk opravdu velmi snadno ZAMILUJE!

Přikládám i pár fotek...je opravdu těžké vybratB-) Pokud by se Vám nějaká hodila ke zveřejnění, máte náš souhlas. kdybyste chtěl ještě z nějaké konkrétní oblasti, stačí říct.

Ještě jednou moc děkujeme za vše, přejeme spousty dalších spokojených klientů. Vím, že teď začátkem dubna jedete s malou skupinkou na západ Austrálie (jede s Vámi i moje kamarádka Iva s manželem), ve skrytu duše vám to všem moc závidím, ale hlavně přeji, ať se vše vydaří.
Západní Austrálie - Ivana H.

Stručné hodnocení zájezdu po západní AUstrálii s českým průvodcem.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×