Nový Zéland

Za lyžováním na jižní ostrov

Individuální
13 dní
od 59 990 czk
TERMÍN
Červen - Září
TYP ZÁJEZDU
Aktivní
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • možnost výběru ze tří lyžařských rezortů

  • překrásná příroda – jezera obklopená vysokými horami, ledovce, vodopády a zátoky s tuleni

  • pronájem komfortního automobilu včetně připojištění

POPIS ZÁJEZDU

Pojeďte si zalyžovat  a zároveň objevovat krásy přírody na novozélandský Jižní ostrov. To vše v jednom zájezdu – lyžování a poznání na Jižním ostrově! Tento okruh Vám nabídne cestu přes úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, vodopády a zátoky s tuleni. Budete si moci vybrat ze 3 lyžařských resortů, které garantují kvalitní lyžování a krásné výhledy.

Destinace:
Nový Zéland – jižní ostrov (Christchurch, Franz Josef, Queenstown, Mt. Cook NP)

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Památky
Zvířata
1-2
Praha (Vídeň) - Christchurch

Let na trase Praha (Vídeň) – Christchurch s přestupem dle daného letového řádu (stravování v letadle). Přílet do Christchurch v den 3.

3
Christchurch

Přílet do Christchurch, následuje transfer do hotelu, zbytek dne máte čas na prohlídku města dle našich materiálů. Zajištěn nocleh v hotelu v centru města.

4
Národní park Mt. Cook

Ráno Vás čeká vyzvednutí auta a cesta ke krásnému jezeru Tekapo s působivou mléčnou barvou. Pokračujete do vesničky Mt. Cook a stejnojmenného národního parku, v tomto NP máte čas na skvělou půldenní procházku horskou přírodou dle našich instrukcí. Dále pak pokračujete do městečka Twizel, kde budete mít zajištěn nocleh v motelu.

Od nás dostanete na míru zpracovaný Manuál NZ pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity.

5
Queenstown

Ráno pojedete z Twizelu do Queenstownu, což je asi 350 km. Odpoledne máte čas na prohlídku tohoto kouzelného městečka, které je centrem všeho dění na jižním ostrově. Město Queenstown je zasazeno v krásné přírodě hor a leží u pěkného jezera. Nabízí se zde také mnoho sportovních či adrenalinových aktivit, na své si přijdou i milovníci maorské kultury. Nocleh v hotelu/motelu.

V našem manuálu na cestu po NZ, který Vám připravíme bude i popis nejhezčích míst Queenstownu.

6-8
Queenstown – lyžování

Výběr ze 3 lyžařských areálů. Bude pro zajištěna Vás permanentka na lyžování a také lyžařské vybavení. Celý den lyžování. Nocleh v hotelu/motelu v Queenstownu.

9
Quenstown – Franz Josef

Z Queenstownu pojedete severně po cestě, která Vás povede typickou krajinou Nového Zélandu kolem pastvin s ovcemi a kolem jezer. Pojedete přes historické městečko Arrow Town, kde se dříve těžilo zlato, dále přes malebné městečko Wanaku a potom po západním pobřeží až do vesnice Franz Josef, kde máte zajištěn nocleh v motelu. Zastávka u ledovce Fox na vyhlídku a krátkou procházku, dále zastávka u zrcadlového jezera Matheson Lake. Nocleh v motelu.

10
Ledovec Franz Josef

Dopoledne Vás čeká prohlídka oblasti, máte celé dopoledne volno na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít organizované túry přímo po ledovci s průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovcem. Vaše cesta odpoledne pokračuje do městečka Greymouth, kde máte zajištěn nocleh v motelu.

Doporučujeme túru s průvodcem po ledovci, rádi pro Vás zajistíme, viz sekce za příplatek.

11
Greymouth – Punakaiki – Christchurch

Ráno můžete vyrazit na krátkou procházku nedaleko Greymouthu, kde můžete vidět z útesů tuleně. Poté již jedete do nedalekého Punakaiki, které je oblíbeným turistickým místem. Čekají Vás krásné vyhlídky na pobřeží a především vyhlášené palačinkové skály. Celé odpoledne máte čas na cestu napříč ostrovem, zpět do Christchurch. Průjezd přes známý národní park, kde se natáčel Pán prstenů. V podvečer příjezd do Christchurch a nocleh v hotelu. Pokud Váš mezinárodní let odlétá v nočních hodinách, dnes můžete skončit program a odletět zpět domů.

12
Christchurch

Vrácení auta a poté odlet z Christchurch dle Vašich letenek.

13
Přílet do Evropy

Přílet domů a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Christchurch

4

Mt. Cook NP

5-9

Queenstown

10

Franz Josef / Fox

12

Christchurch

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Zpáteční mezinárodní letenka
Letištní transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři
Ubytování
Všechny noclehy v 3* hotelech/motelech dle programu
Pronájem auta
Pronájem auta typu Toyota Corolla na celou dobu dle programu, cena již s připojištěním
Lyžařský balíček
Lyžařský balíček na 3 dny zahrnující lyžařské vybavení a permanentku na 3 dny
Manuál cesty
Kompletní plán cesty a podrobné informace
Víza
Zařízení víz i poplatku za turistická víza na Zéland. Dodatečně se platí poplatek/příspěvek na udržení přírody Zélandu.
24/7 česká asistenční linka na Zélandu
Pojištění CK proti úpadku
Strava
Není v ceně zájezdu
Palivo
Palivo platíte na místě dle spotřeby.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Rádi zajistíme za příplatek
Spropitné, osobní útrata
Turistický poplatek IVL
4* hotely za příplatek
Ubytování v hotelech se snídaní
Příplatek za samostatně cestující osobu
Auto vyšší třídy
Automobil vyšší třídy než uvedené
Lyžařský balíček
Na přání lze délku lyžování prodlužit dle Vašeho přání
Trek na ledovec Franz Josef
4h trek na ledovec
Vyhlídkový let
Let helikoptérou nad ledovci Franz Josef

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu NZD.

Náročnost tohoto zájezdu – mírná.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Balíček může být prodloužen nebo upraven dle Vašeho přání.

Nabízíme mnohem více cest! Podívejte se i na ostatní cesty na Zéland, které máme v nabídce.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování po Zélandu za nej národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak...
ČÍST ČLÁNEK

Sopky, Maoři i termály - Nový Zéland

Objevte přírodní krásy úžasného ostrova Nový Zéland. Vydejte se s námi za majestátními sopkami i teplými termálními prameny. Cesty na...
ČÍST ČLÁNEK
Nový Zéland - Dáša Gebhartová

chtěla bych jen dát vědět, že jsme včera v pořádku dorazili zpět domů. A chtěla bych Vám tímto poděkovat za skvěle zorganizovanou dovolenou, kterou jsme si moc užili. Nový Zéland je úžasná, rozmanitá země, kde jsou pohodový a vstřícní lidé. Je to moc málo času na poznání všech míst a všech zákoutí a přejezdy hlavně na jižním ostrově byly dost dlouhé, ale stálo to za to. Shodli jsme se s manželem, že se nám vlastně líbilo úplně všude. Ať už to byly pláže na východě severního ostrova, nebo sopka a výšlap k jezírkům. Ten den bylo hrozných 32°C. Jižní ostrov byl hodně o vzdálenostech, ale parky jsou tu překrásné. Pro mě osobně byl třešničkou na dortu výlet na Mt.Cook. Miluji hory.A ohledně drobných zaváhání při ubytování. Ono to na druhou stanu bylo dobře, protože mě to alespoň dokopalo k protrénování angličtiny. A v Nelsonu byl pan majitel velice starostlivý a moc hezky jsme si nakonec popovídali. Pro další možné klienty VIVA TRAVEL doporučuji auto pojistit určitě na poničení předního skla. Silnice tam na mnoha místech opravují. Sice to až tak nezdržuje a průjezd je plynulý, ale povrch vozovky je v tu chvíli pokryt vrstvou štěrku a kameny od ostatních aut pěkně létají. Nebyli jsme jediní, kdo to dostal do předního skla a komu prasklo. Takže pojistku určitě doporučuji. Moc děkujeme.

Nový Zéland - Fadrhons

Včera jsem se vrátil z Nového Zélandu. Musím Vám poděkovat za skvělou práci. Vše bylo naprosto výborně  vymyšleno / objednáno /zoorganizováno. Hotely, auto, trajekty, let. Viděl jsem krásnou zemi, vyšlápl pár tracků, zajezdil na kajaku na moři, na lodi po moři, ve fjordu, hodně se mi líbil Wellington, skvělí lidé, opravdu nádhera, asi nejlepší zážitek z cestování po světě. Jediné co tomu může podle mých zkušeností konkurovat je západ Spojených států.

Nový Zéland - Karin a Jan Pospíšilovi

Těšili jsme se, ale vše naprosto předčilo naše očekávání. Děkujeme Vám za zásadní pomoc při výběru trasy, za všechna doporučení, výběr ubytování a zařízení všeho potřebného. Opravdu jsme si to velmi užili. Kudy chodíme, doporučujeme Vaši CK všem známým. Snažili jsme se uveřejnit na fcb to nejhezčí, co jsme na NZ viděli/zažili. Ještě jednou děkujeme a snad někdy příště zase s Vámi

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×