Nový Zéland

Víno a příroda Nového Zélandu

Individuální
16 dní
od 69 990 czk
TERMÍN
říjen - duben
TYP ZÁJEZDU
Autentický
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • gurmánské a vinařské zážitky

  • panenská příroda Zélandu

  • vinice oblasti Napier, Martinborough a Marlborough

  • pozorování velryb a delfínů v Kaikoura

  • panenské pláže a příroda NP Abel Tasman

  • Maorská vesnice a tradiční večeře v Rotorua

  • jeskyně, sopky, svítící červy a termály severního ostrova

  • selfdrive dovolená (řízení auta)

POPIS ZÁJEZDU

Dovolená pro milovníky vína, poznání a pohodových zážitků. Připravili jsme pro Vás poznání Nového Zélandu beze spěchu, prošpikované gurmánskými zážitky a ochutnávkami vyhlášených vín. Obklopeni budete krásnou přírodou a pestrost bude zaručena, nakouknete jak na severní tak i jižní ostrov, zakusíte Maorskou kulturu s tradiční večeří, novozélandskou specialitu obří slávky a v neposlední řadě i světově známý Savignon blanc z oblasti Marlborough. Těšit se můžete i na výlet lodí na velryby a delfíny v oblasti Kaikoura, která jako jediná nabízí setkání s velrybami celoročně. Trasa je navržena autem a na mnoha místech si tak sami můžete přizpůsobit tempo dovolené vlastním potřebám.

Spojte pobyt na Zélandu s relaxem na Fidži.

Destinace:

Auckland – Waitomo – – Rotorua – Tongariro NP – Napier – Martinborough – Wellington – Abel Tasman – Marlborough – Kaikoura – Christchurch

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Zvířata
Unesco
Pláže
Víno
1-2
Praha - Auckland, NZ

Let z Prahy (Vídně) do Aucklandu na Nový Zéland. Obvykle je přílet na Zéland v den 3 ráno. Pokud přiletíte v den 2 večer, přidali bychom jednu noc navíc.

3
Auckland

Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Prohlídka centra města Auckland dle námi připravených informací. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu 3-3,5*.

4
Auckland - Waitomo

Ráno vyrážíme komfortním minibusem / autobusem z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Odpoledne si můžete prohlédnout tuto jedinečnou oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi (glow worms) v některých jeskyních. Nocleh v motelu v oblasti. Návštěva jeskyně se svítícími červy na loďce s průvodcem je v ceně.

5
Rotorua a Maorská vesnice

Dopoledne nás čeká krátký přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Prohlídka města. Zde můžete vidět gejzíry, geotermální parky, termální koupele a maorskou kulturu. Odpoledne fakultativně možnost vyzkoušet termální prameny, nebo si vybrat z našich fakultativních výletů, třeba návštěvu Hobbitonu (vesnice z Pána prstenů).

Večer Vás čeká krásný program –  tradiční maorská večeře s maorským kulturním vystoupením, zahrnuto v ceně.

Nocleh v hotelu či motelu 3*.

Fakultativní výlety: 

Rafting na řece Kaituna, 2.200 Kč

Vyhlídkový let sopka Tarawera, cena od 4.400 Kč dle délky

Parníkem po jezeře Rotorua vč. snídaně nebo oběda, 1 hod. plavba, cena: 990 Kč

6
Rotorua - Taupo - Turangi

Na cestě k jezeru Taupo se zastavíte v geotermálním parku s bublajícím bahnem a gejzíry, Wai-o-tapu, který patří k nejhezčím v oblasti. Vstup je v ceně. Vezmeme Vás na koupání v horských pramenech v přírodě. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Zastavíte se u známých vodopádů Huka Falls a u jezera. Nocleh v motelu v Turangi, 3,5*.

7
Tongariro NP

Ráno jedete krátký úsek z Turangi do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám, krásným trekům a také natáčení filmových scén Pána prstenů. Máme téměř celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nachází se zde jeden z nejhezčích treků Nového Zélandu, Tongariro Crossing a také několik míst, kde se natáčely scény do filmu (Mt. Ngauruhoe, Whakapapa, Tukino ski filed, Tawhai Falls) a které můžete navštívit. Nocleh opět u jezera Taupo.

8
Turangi - Napier - víno

Cesta od jezera Taupo do města Napier na východním pobřeží, které je známé svými vinicemi i plážemi a také architekturou.  Odpoledne krátká prohlídka města Napier a návštěva místních vinic s ochutnávkou vín. Nocleh v hotelu v oblasti Napier.

9
Napier - Martinborough - Wellington

Cesta z Napieru do Wellingtonu (cca 320 km), jedeme novozélandskou krajinou, hlavní zastávka v Martinborough, kde najdete menší a malebné vinice a můžete ochutnat jiné odrůdy vína.

Po příjezdu do hlavního města Wellington případně krátká prohlídka a jeho pamětihodností, včetně domu parlamentu, nebo třeba válečného památníku. Nocleh v hotelu.

10
Wellington - Nelson

Dopoledne máme ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda vás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků, která rozhodně stojí za to. Po vylodění na jižním ostrově pokračujete do města Nelson, kde nás čeká nocleh v motelu-hotelu. Nelson je vstupní branou k dalšímu nádhernému národnímu parku Abel Tasman.

11
Abel Tasman NP

Celý den je určen k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžeme i lachtany. Doporučujeme fakultativní plavbu loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na krásných plážích s křišťálovou vodou. Nocleh v Nelsonu.

12
Oblast Marlborough - víno a slávky

Z nelsonu dnes jedete zpět do oblasti Marlborough Sounds, kde můžete ochutnat novozélandskou specialitu a to obří slávky (greenshell mussel). Kousek odtud vyrazíte na krásnou vyhlídku na zálivy Marlborough Sounds procházkou 10 minut anebo možností si tuto procházku prodloužit po značené stezce po pobřeží v délce 1 hodiny.

Odpoledne se posunete o kousíček dál do srdce vyhlášené vinařské oblasti Marlborough, kde vyrazíte na ochutnávku místních vín do několika vinařství. Celosvětově známý je Savignon Blanc z této oblasti. Nocleh v oblasti Marlborough.

13
Marlborough - Kaikoura (velryby)

Dopoledne si můžete prohlédnout a navštívit místní vinice a zakoupit nějaké to víno s sebou.

Následuje cesta do městečka Kaikoura, které je vyhlášené svým vodním životem, celoročně zde můžete pozorovat delfíny a velryby, na pobřeží lze vidět i lachtany. Nocleh v Kaikoura.

14
Kaikoura - Christchurch

Dopoledne sje naplánován výlet lodí na velryby a delfíny, který máte v ceně. Užijte si tyto výjimečná zvířata pěkně zblízka. Odpoledne Vaše cesta pokračuje po východním pobřeží jižního ostrova do města Christchurch, které je největším městem tohoto ostrova. Dle času si můžete ještě prohlédnout město nebo jeho okolí.  Nocleh v oblasti Christchurch.

15
Christchurch - odlet domů

Dle času Vašich letenek následuje transfer na letiště a následný odlet domů. Dle letenek může být odlet domů s přestupem v Aucklandu.

16
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Auckland, NZ

4

Waitomo

5,6

Rotorua, Taupo

7

Tongariro NP

8

Napier

9

Martinborough

11

Abel Tasman NP

12

Marlborough

13

Kaikoura

14

Christchurch

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
3* - 3,5* hotely / motely
Dvoulůžkový pokoj s vlastní koupelnou.
Pronájem auta dle programu
Automat, klimatizace, připojištění, velikost obvykle Toyota Corrola.
Letištní transfery
Trajekt mezi ostrovy
Výlety a aktivity
Všechny výlety a aktivity dle programu, včetně výletů lodí.
Maorská show a tradiční večeře
Manuál cesty
Podrobný popis na míru kudy jet, kde se zastavit, co vidět, osobní tipy.
24/7 česká asistenční linka na Zélandu
Víza
Zajištění turistických víz na Zéland.
Pojištění CK proti úpadku
Palivo
Palivo do auta platíte dle spotřeby na místě.
Strava
Jídlo obecně není v ceně. Ochutnávka obřích slávek se platí na místě.
Víno
Ochutnávky vína jsou obvykle zdarma, pokud jsou placené platíte na místě.
Turistický poplatek
Cestovní pojištění a pojištění storna
Zajistíme za příplatek.
4* hotely / motely
Snídaně
Zajistíme za příplatek.
Větší velikost auta

Doporučujeme prodloužení programu o pobyt/relax na Fidži.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍST ČLÁNEK

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK

Sopky, Maoři i termály - Nový Zéland

Objevte přírodní krásy úžasného ostrova Nový Zéland. Vydejte se s námi za majestátními sopkami i teplými termálními prameny. Cesty na...
ČÍST ČLÁNEK
Nový Zéland - Karin a Jan Pospíšilovi

Těšili jsme se, ale vše naprosto předčilo naše očekávání. Děkujeme Vám za zásadní pomoc při výběru trasy, za všechna doporučení, výběr ubytování a zařízení všeho potřebného. Opravdu jsme si to velmi užili. Kudy chodíme, doporučujeme Vaši CK všem známým. Snažili jsme se uveřejnit na fcb to nejhezčí, co jsme na NZ viděli/zažili. Ještě jednou děkujeme a snad někdy příště zase s Vámi

Nový Zéland - Vlastimil Z.

I díky právě Vašim službám a informacím jsme prožili dovolenou, na kterou asi jen tak nezapomeneme. I když jsme Nový Zéland zatím jenom „ochutnali“ tak opravdu můžeme říct, že to byla nádherná dovolená. A to i díky Vám.

Děkuji Vám za Vaši ochotu, pomoc a nabízený servis, který mohu ostatním jenom doporučit.

Nový Zéland - Pepa a Lída Č.

Chtěli bychom Vám poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu. V dnešní době, kdy většinou slýcháme o nespolehlivosti a nesolidnosti CK, jsme velice rádi, že my takovou zkušenost nemáme. V době, kdy jsme náš zájezd připravovali jsme Vás zahlcovali nejrůznějšími dotazy i z toho důvodu, že jsme byli šestičlenná výprava. Vždy jste reagoval rychle a profesionálně, čímž jste si získal naší důvěru. Vše probíhalo dle pečlivě připravovaného plánu a jediný zádrhel nastal při ubytování Rotorua, kdy jsme se míjeli s druhou českou skupinou a záměnou došlo k tomu, že jsme přišli o sn ídani. Ale náš průvodce vše zařídil k naší spokojenosti. Ubytování bylo vždy na dobré úrovni. Dobrou zkušenost, kterou bychom doporučili i ostatním cestovatelům je vícemístné auto. Při přejezdech, které jsou někdy dlouhé jsme měli pohodlí a nebyl problém, kam umístit zavazadla. M.C. je velice dobrým a profesionálním průvodcem, vždy byl připraven nám s čímkoli poradit pomoci a zařídit. Cítili jsme, že se snaží dělat i něco navíc, abychom se cítili dobře a příjemně. M. je výborným průvodcem, ale i skvělým společníkem. Do budoucna máme několik destinací kam bychom se chtěli podívat a pokud je bude Vaše CK nabízet určitě si Vás vybereme a především budeme doporučovat ostatním.

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×