Nový Zéland ZÁJEZD
Trekování na Novém Zélandu

Individuální
23 dní
od 86 990 czk
TERMÍN
říjen - duben
TYP ZÁJEZDU
Aktivní
letenky
Všechny
průvodce
Individuální
Mapa - Nový Zéland

Proč vybrat zájezd na Nový Zéland

  • aktivní dovolená nabitý trekováním a přírodou Nového Zélandu

  • komfortní ubytování 3* motely/hotely

  • nejhezčí treky Nového Zélandu

  • panenská příroda, sopky, pláže, fjordy, ledovce, hory

POPIS ZÁJEZDU NA NOVÝ ZÉLAND

Táto aktivní dovolená bude opravdovou lahůdkou pro milovníky přírody, aktivního pohybu a exotického poznávání. Připravili jsme pro Vás dovolenou plnou nádherných treků v jedné z nejhezčích krajin světa.

Zájezd na Nový Zéland nabízí neuvěřitelnou přírodní rozmanitost na relativně malém prostoru a tak i Vy můžete zažít každý trek v jiném prostředí a každý den pro Vás bude zážitkem. Podíváte se na krásná pobřeží, do deštných pralesů, na poloprázdné pláže, projdete se mezi sopkami, fjordy či nejvyššími horami Nového Zélandu.

Téměř všechny treky zájezdu jsou jednodenní a tak se můžete těšit téměř každý den na komfortní postel a vlastní koupelnu, připraveny jsou pěkné 3* motely a hotely po celou dobu programu, kromě perličky v podobě asi nejhezčího treku Nového Zélandu, máme pro Vás připraven 3 denní Kepler track v národním parku Fiordland a čisté novozélandské přírodě.

Během tohoto treku budete mít zajištěny 2 noci v turistických chatách a budete potřebovat vlastní spacák. Na celém zájezdu se budete pohybovat vlastním zajištěným autem, což Vám dává flexibilitu a svobodu a můžete si program i jednotlivé treky přizpůsobit sami sobě, svému tempu a těm nejlepším zážitkům.

Spojte zájezd na Novém Zélandu s relaxem na Fidži.

Destinace:

Auckland – Coromandel – Rotorua – Taupo – Tongariro NP – Wellington – Abel Tasman – Franz Josef Glacier – Queenstown – Te Anau – Mt. Cook NP –  Christchurch

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu - Treking Nový Zéland

Památky
Města
Národní parky
Pláže
Unesco
Zvířata
1-2
Praha - Auckland, NZ

Let z Prahy (či Vídně) na Nový Zéland.

3
Auckland

Po příletu do největšího města Nového Zélandu, Aucklandu, Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Prohlídka centra města Auckland dle námi připravených informací Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu 3-3,5*.

4
Auckland - Coromandel

Ráno si vyzvednete zajištěné auto a vyrážíte dle námi vypracovaného plánu cesty z Aucklandu do oblasti Coromandel, která nabízí přírodní skvosty a je známá krásným pobřežím a plážemi. Odpoledne máte čas si prohlédnout část této oblasti, vykoupat se na jedné z krásných pláží a určitě navštívit vyhlášenou Cathedral cove, která Vám poskytne první kratší a dechberoucí trek. Nocleh v motelu v oblasti Coromandel.

Do rukou dostanete na míru zpracovaný Manuál (Nový Zéland) pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější treky/procházky a aktivity.

5
Coromandel trekování

Celý den na treky v této krásné oblasti. Doporučíme Vám jeden či několik krásných treků, ze kterých si budete moci vybrat a strávit celý den v přírodě tohoto poloostrova. Nový Zéland nabízí treky s krásnými výhledy, kauri stromy i koupání v moři.

6
Coromandel - Rotorua

Dopoledne si ještě užijte oblast Coromandel a navštivte vyhlášenou Hot water beach. Odpoledne Vás čeká přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Zde můžete vidět gejzíry, geotermální parky s bublajícím bahnem, termální koupele a maorskou kulturu. Večer možnost vyzkoušet termální prameny/lázně a relaxovat. Nabídneme také fakultativní aktivity, možnost výletu do Hobbitonu a další. Nocleh v hotelu/motelu.

7
Rotorua - Taupo - Turangi

Dnes Vás čeká přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui.Po cestě zastávka v nejhezčím geotermálním parku v okolí Wai o tapu (vstup v ceně). Dále zastávka na vodopádech Huka Falls a také v nejhezčím geotermálním parku v okolí (gejzíry, bublající bahna atd.). Dáme Vám tip na koupání v horkých pramenech v přírodě. Nocleh v motelu 3-3,5*. 

8
Tongariro NP - Tongariro Crossing

Ráno jedete krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte celý den na túru v blízkosti sopek. Místa, kde se natáčel film Pán prstenů. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka Nového Zélandu. Doporučíme Vám vyhlášený trek Tongariro crossing. Nocleh v oblasti.

9
Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), odpoledne prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, možnost vyjet (nebo vyjít) lanovkou na kopec, kde je krásný výhled na město a záliv. Nocleh v hotelu.

10
Wellington - Nelson

Dnes Vás již čeká trajekt na jižní ostrov Nového Zélandu. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově pokračujete do města Nelson, zastávka v oblasti Marlborough Sounds na vyhlídku i kratší trek. V Nelsonu Vás čeká nocleh v motelu-hotelu.

Fakultativně můžeme zařadit extra nocleh v oblasti Marlborough, která je vyhlášená svými vinicemi a bílým vínem.

11
Abel Tasman NP - trek

Celodenní trek v národním parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží Nového Zélandu, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i lachtany. Nocleh v oblasti.

Doporučíme trek i trasu.

Na přání lze trekování v Abel Tasman prodloužit o další 1-2 dny.

12
Nelson - Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Možná zastávka v NP Nelson Lakes, Nový Zéland ke kratšímu treku. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály). Po cestě k oblasti Greymouth zařadíme kratší trek k útesu, odkud můžete vidět kolonii lachtanů – vše uvedeno v námi vypracovaném plánu cesty, Manuál (Nový Zéland). Nocleh v oblasti Greymouth v motelu.

13
Ledovce Franz Josef / Fox

Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef/Fox, asi 150 km. Doporučíme Vám dva treky v oblasti ledovce Fox, jednak kratší trek přímo k ledovci Fox s krásnými vyhlídkami a následně trek kolem jezera Matheson s vyhlídkami na hory a ledovce odrážející se na jezerní hladině. Nocleh v motelu ve vesnici.

Doporučujeme vyhlídkový let helikoptérou nad ledovci s přistáním na ledovci, můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

14
Wanaka - trek

Přejezd autem od ledovců do Wanaky, což Vám zabere celé dopoledne. Odpoledne jste již v pěkném městečku Wanaka, které je obklopeno horami, jezerem a krásnými treky. Vy můžete vyrazit na jeden z nich, doporučíme několik krásných variant přímo z města. Zastávka také na krásné vyhlídce na známý a velmi fotogenický Wanaka tree. Nocleh ve Wanaka.

15
Wanaka - Queenstown

Dopoledne či pro většinu dne můžete zvolit další z místních treků. Odpoledne Vás čeká krátký, asi hodinový, přejezd do vyhlášeného města Queenstown. Zde si můžete odpočinout u krásného jezera či vyjet lanovkou na kopec (nebo vyjít) ke krásnému výhledu. Nocleh v Queenstown.

16
Queenstown - Te Anau (Milford Sound)

Volné dopoledne v Queenstownu, zajděte si na místní slávky nebo se projeďte parníkem po jezeře. Následně Vás čeká cesta do vesnice Te Anau, která také leží u jezera, cesta asi 170 km. Možná procházka kolem jezera a odpočinek před dalším trekováním a hlavním trekem programu po Novém Zélandu. Nocleh v Te Anau.

Alternativně můžete odjet z Queenstownu hned ráno přes Te Anau až k vyhlášenému fjordu Milford Sound na projížďku lodí mezi fjordy Nového Zélandu (zařídíme fakultativně) a následně se vrátit k noclehu do Te Anau.

17-19
Kepler Trek 3 dny

Dnes začínáte vyhlášený 3 denní Kepler trek. Jedná se o jeden z nejhezčích a nejoblíbenějších treků na Novém Zélandu. Zajistíme pro vás permit na Kepler trek a také dva noclehy v turistických chatách na trase. Potřebovat tak budete vlastní spacák. Co Vás čeká? 60 km trekování rozloženého do 3 dnů, nádherné výhledy a panenská příroda, prostě Nový Zéland v plné parádě. Po ukončení treku nocleh opět v motelu v Te Anau.

20
Te Anau - Twizel

Cesta z Te Anau k blízkosti NP Mount Cook, asi 420 km, po cestě můžete vidět typickou scenérii Nového Zélandu, jezera a ovce. Nocleh ve vesnici Twizel, kde se také natáčely scény Pána prstenů. Nedaleko se již nachází vyhlášený NP Mt. Cook s nejvyššími horami Nového Zélandu.

21
NP Mt. Cook (trek) - Christchurch

Ráno Vás čeká krátká cesta (70 km) do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, my Vám doporučujeme 4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce, uvidíte také nejvyšší horu Mt. Cook, vše popsáno v Manuálu (Nový Zéland). Odpoledne pojedete ke krásným jezerům Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, kde se nabízí krásné vyhlídky.  Vaše cesta pokračuje až do města Christchurch, které je největší na jižním ostrově Nového Zélandu a čeká Vás zde nocleh.

22
CHristchurch odlet

Na letišti vracíte pronajaté auto a dle času odletu Vaší mezinárodní letenky (případně přestup v Aucklandu) odlétáte domů.

23
Přílet domů

Konec programu Nový Zéland: Trekování po ostrově.

MAPA ZÁJEZDU

3

Auckland

4,5,6

Coromandel

7

Rotorua a okolí

8

Tongariro NP

9

Wellington

11

Abel Tasman NP

13

Franz Josef / Fox

14

Wanaka

15

Queenstown

16

Te Anau (Milford Sound)

17-19

Kepler Trek

21

Mt. Cook NP

22

Christchurch

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Pronájem auta dle programu
Automat, klimatizace, připojištění, velikost Toyota Corrola apod.
Ubytování
Ubytování dle programu ve 3* motelech/hotelech, vyjímkou jsou 2 noci v chatě během treku.
Trajekt mezi ostrovy
Letištní transfery
Vstupy dle programu
Wai o Tapu
Kepler trek
Zajištění 3 denního treku, vč. turistických chat na treku.
Manuály cesty a treků
Podrobný popis cesty na míru, včetně doporučení na všechny treky, kam se vydat a co vidět.
Vstupní poplatek na Nový Zéland
Zajištění včetně základního poplatku IVL.
24/7 česká asistenční linka na Novém Zélandu
Pojištění CK proti úpadku
Palivo
Projeté palivo platíte dle spotřeby na místě.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Nabídneme za příplatek.
Strava
Jídlo není zahrnuto v ceně.
Fakultativní výlety a aktivity
Nabídneme doplňkové výlety a aktivity.
4* hotely
Větší auto
Za příplatek zajistíme větší auto nebo 4x4.
Prodloužení na Fidži

Zájezd obsahuje mnoho treků, jen jeden je však vícedenní (3 dny) a jen na tento trek je potřeba mít vlastní spacák, zde se spí v turistických chatách (zajistíme). Spacák můžete mít vlastní nebo koupit na místě (doporučíme vhodný obchod).

Doporučujeme prodloužení programu o relax na ostrovech Fidži.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU NOVÝ ZÉLAND

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak...
ČÍST ČLÁNEK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - Vendula a Petr

Chtěli bychom poděkovat za velmi krásnou cestu na Nový Zéland v květnu 2016. Dcera je milovnicí Pána prstenů a Hobita. Měli jsme tedy v programu zařazeno i poznávání filmových míst těchto ság. Mne (otec) fascinuje příroda a národní parky na Novém Zélandu jsou asi vrcholem všeho, co jsem dosud viděl a těžko si mohu představit větší krásu než ranní jasné nebe nad jezerem v Queenstownu nebo v Rotoruře.

Pracovnice cestovní kanceláře velmi pečlivě připravily propozice pro cestu a realistický „logistický“ plán. Veškeré přesuny proběhly přesně podle plánu, příjemné a komfortní ubytování, vždy v blízkosti možnost stravování. Velmi ochotně nám zařídily vhodná sedadla na cestu v letadle, což je důležité pro správné nastartování a ukončení dovolené. Velmi pečlivě a rychle zodpověděly naše četné dotazy. Děkujeme.

Nový Zéland - Pepa a Lída Č.

Chtěli bychom Vám poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu. V dnešní době, kdy většinou slýcháme o nespolehlivosti a nesolidnosti CK, jsme velice rádi, že my takovou zkušenost nemáme. V době, kdy jsme náš zájezd připravovali jsme Vás zahlcovali nejrůznějšími dotazy i z toho důvodu, že jsme byli šestičlenná výprava. Vždy jste reagoval rychle a profesionálně, čímž jste si získal naší důvěru. Vše probíhalo dle pečlivě připravovaného plánu a jediný zádrhel nastal při ubytování Rotorua, kdy jsme se míjeli s druhou českou skupinou a záměnou došlo k tomu, že jsme přišli o sn ídani. Ale náš průvodce vše zařídil k naší spokojenosti. Ubytování bylo vždy na dobré úrovni. Dobrou zkušenost, kterou bychom doporučili i ostatním cestovatelům je vícemístné auto. Při přejezdech, které jsou někdy dlouhé jsme měli pohodlí a nebyl problém, kam umístit zavazadla. M.C. je velice dobrým a profesionálním průvodcem, vždy byl připraven nám s čímkoli poradit pomoci a zařídit. Cítili jsme, že se snaží dělat i něco navíc, abychom se cítili dobře a příjemně. M. je výborným průvodcem, ale i skvělým společníkem. Do budoucna máme několik destinací kam bychom se chtěli podívat a pokud je bude Vaše CK nabízet určitě si Vás vybereme a především budeme doporučovat ostatním.

Zéland - M. Štastný a Marouškovi

Nejdříve chci poděkovat za úžasný zážitek z celé dovolené. Aktuálně jsem napsal recenzi na Google a vyplnil dotazník. Na váš Facebook doplním hodnocení a fotografie později, až si trochu utřídím myšlenky i fotoalbum několika set fotografií. Bohužel mám jednu reklamaci, která má důvod v počasí, jež nám nedovolilo uskutečnit výlet helikoptérou. Info byste měli dostat i od LH, naší skvělé průvodkyně. V příloze je voucher a důvod nekonání výletu. Ještě bych chtěl zvláště ocenit naši průvodkyni LH, která byla skutečně vynikající. Nejen, že měla velký přehled o Zélandu, ale bylo na ní vidět, jak má Zéland ráda a jak si užívá místní přírodu, což pak přenášela na nás. Cesta byla tím pádem velmi zábavná a viděli jsme i místa a měli zážitky, které nebyly plánovány. Toho si velmi ceníme.Ještě jednou děkuji za celou naši skupinu a rádi vašich služeb zase někdy využijeme. M. Štastný

Chci jen potvrdit všechno, co Vám Michal Šťastný napsal, i my s manželkou jsme byli opravdu maximálně spokojeni.  Marouškovi

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×