Austrálie

Trekování v Austrálii

Individuální
21 dní
od 79 990 czk
TERMÍN
prosinec až březen
TYP ZÁJEZDU
Aktivní
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • nejkrásnější treky Austrálie

  • zájezd zaměřen na přírodu a aktivní pohyb

  • vyhlášené národní parky, příroda i typická zvířata

  • komfortní ubytování motel/hotel

  • panenské pláže, koupání, i klokani na pláži

  • zahrnuje také okruh Tasmánií

  • možnost prodloužení o oblast Uluru

POPIS ZÁJEZDU

Lahůdka pro všechny aktivní cestovatele milující přírodu a trekování, zavedeme Vás do několika rozmanitých oblastí a vy na vlastní kůži zažijete procházky a treky v divoké přírodě Tasmánie, kolem krásných pláží, s přítomností klokanů a koal, v subtropických horách nebo kolem nádherných vodopádů. Začneme v Sydney a pokračovat budeme přes nejstarší NP Austrálie až k vyhlášené oblasti Jervis Bay, kde si během trekování můžete případně zaplavit s delfíny. Přes Tasmánii se dostaneme na nádherné pobřeží Great Ocean Road, kde budou vaší společníci koaly a papoušci. K trekování budete mít nesčetné příležitosti, ale zároveň budete mít každý večer komfort motelu či hotelu. Poznáte tak pravou přírodní rozmanitost Austrálie!

Sydney – Royal NP – Jervis Bay – Tasmánie – Great Ocean Road – Grampians NP – Melbourne (případně Uluru)

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Unesco
Pláže
Zvířata
1-2
Praha - Sydney

Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Sydney v den 2 večer anebo v den 3 brzy ráno. V případě příletu v den 2 bude přidán nocleh navíc.

3
Sydney

Po příletu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v blízkosti centra města. Odpoledne první prohlídka největší metropole Austrálie, odpočinek a aklimatizace po dlouhé cestě. Zajištěn nocleh v 3* hotelu.

4
Sydney

Celodenní individuální prohlídka města dle našich instrukcí, prohlídka asi nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Návšteva královských botanických zahrad a po zbytek dne můžete zavítat do starobylé čtvrti Rocks a okolí.

Anebo nabídneme alternativu přírodní již pro tento den. Můžete vyrazit do známého národního parku Blue Mountains, zajistíme Vám od rána auto pro cestu do parku a vybavíme Vás instrukcemi, abyste si mohli užít krásný trek kolem vodopádů Wentworth a dalších míst. Nocleh opět v oblasti Sydney.

Od nás dostanete podrobné informace k prohlídce města a užitečné rady a tipy na nejhezčí místa. Manuál jak se pohybovat v Sydney a další.

5
Royal NP - trek

Ráno si vyzvednete auto v centru města Sydney (pokud ho již nemáte z předešlého dne) a vyrážíte dle námi vypracovaného plánu směrem na jih do nejstaršího národního parku v Austrálie, Royal NP. Zde Vás čeká krásný trek po pobřeží zakončený koupáním, doporučíme několik alternativ. Odpoledne pokračujete asi 2 hodiny jízdy do oblasti Jervis Bay, kde budete mít ubytování v blízkosti parku i moře, v pěkném motelu.

Pro všechny výlety a treky dostanete od nás vypracovaný podrobný plán cesty i doporučené treky.

6
Jervis Bay NP - trek

Dnes máte celý den na trekování v krásné oblasti Jervis Bay NP a NP Booderee, které nabízí krásné pláže, fauny i floru, treky kolem pobřeží, delfíny, papoušky i klokany. Doporučíme Vám několik treků, od kratších až po dlouhé s vyznačením trasy a obtížnosti, abyste si sami mohli naplánovat den podle sebe. Na konci dne doporučíme zastávku na vyhlášené pláži s bílým pískem jako v Karibiku, Hyams beach. Nocleh ve stejné motelu, oblasti Jervis Bay.

7
Jervis Bay NP a klokaní pláž

Pokračování trekování v krásné přírodě, koupání a objevování australské přírody. Odpoledne popojedete autem kousek dále (asi 100 km) na klokaní pláž, zde se v podvečer vždy schází klokani a pasou se na trávě, kolem slyšíte zvuky papoušků nebo můžete zahlédnout ještěry, příroda jak má být a krásný zážitek při západu slunce. Udělejte si piknik na pláži a užívejte si. Nocleh v této oblasti v motelu.

8
Jervis Bay - Sydney

Dnes jedete se zastávkami zpět do Sydney. Po cestě se můžete ještě zastavit na pozorování delfínů, můžete si objednat krátkou plavbu lodí s pozorováním delfínů – Jervis Bay. Jedete zpět po pobřeží, možné zastávky na koupání, podvečer návrat do Sydney (celá cesta asi 4 hodiny jízdy). Nocleh v Sydney v blízkosti letiště.

9
Sydney - Hobart, Tasmánie

Ráno vracíte auto na letišti a letíte do Tasmánie. Přílet do Hobartu, vyzvedáváte si zajištěné auto a vyrážíte do přírody do oblasti NP Lake St. Claire, asi 2 hodiny jízdy. Možná zastávka v Mount Field National Parku, procházka k vodopádům Russell Falls. Nocleh v zajištěném motelu.

10
Lake St. Claire, Mt. Rufus - trek

Ráno můžete vyrazit k nejhlubšímu australskému jezeru Lake St Clair. Doporučíme celodenní túru na vrchol Mt. Rufus (18 km), krásný trek pro náročné. Možností je samozřejmě více, nabízí se i jednoduchý trek kolem jezera. Nocleh v oblasti v motelu.

11
Strahan - Zeehan - Cradle Mountain

Cesta do starobylého pobřežního městečka Strahan, kde se dozvíte o historii místních dolů a trestanců prohlídka města, procházka po pobřeží k Water Tower Hill, odkud je nádherný výhled na oceán a přístav. Pěší výlet deštným pralesem k vodopádům Hogarth Falls, kde můžete zahlédnout ptakopyska. Možnost jízdy kánoí na přilehlém jezeře. Poté procházka písečnými dunami Henty Sand Dunes. Odpoledne ještě možná návštěva „stříbrného města“ Zeehan. Pokračujete dále až k vyhlášenému Cradle Mountain, v jehož okolí budete mít zajištěn nocleh v motelu.

12
Cradle Mountain NP - trek

Krátká cesta autem do World Heritage Cradle Mountain National Parku. Užijete si procházku kolem jezera Dove Lake a výhledy z hory Cradle Mountain. Doporučíme několik variant treků, težší s výstupem (13 km) nebo lehčí kolem jezera (6 km), v obou případech nádherná panenská příroda, panorama hor a jezer, říká se že je to jako malý Zéland a snad ještě hezčí. Večer přejezd do jedné z vesnic. Nocleh v motelu.

13
Bay of Fires - Bicheno

Čekají Vás vodopády St Columbus Falls nacházející se v deštném pralese. Měnící se krajinou plnou farem, lesů a hornických městeček dorazíte do krásné zátoky Bay of Fires, kde můžete projít po bílém písku nebo si zaplavat v průzračně tyrkysové vodě. Nocleh v přímořském městečku Bicheno. Za příplatek možnost pozorování tučňáků. Nocleh v motelu.

14
Freycinet NP - trek

Dnes celodenní tůrování v půvabném Freycinet National Parku s nádhernými výhledy na zátoku Wineglass Bay. Můžete zvolit trek na Wineglass Beach, fyzicky zdatnější mohou zdolat horu Mount Amos, doporučíme v našem manuálu treky od 4 do 15 km. Opět nádherná příroda, klokani a další australská zvířata a krásné pobřeží i pláže. Nocleh v motelu.

15
Bicheno - Hobart - Melbourne

Dnes cesta z Bichena na letiště do Hobartu, cesta dlouhá asi 2 hodiny, zastávky po cestě dle času odletu. Na letišti vracíte auto a odlétáte do Melbourne.

Po příletu následuje transfer na hotel v centru Melbourne a kratší prohlídka metropole Melbourne.

16
Great Ocean Road

Ráno si v centru města vyzvednete auto a vyrážíte na vyhlášenou scénickou cestu Great Ocean Road. Na cestě uvidíte a částečně projdete možná nejhezčí část australského pobřeží, přírodní atrakci 12 Apoštolů anebo Vám poradíme, kde uvidíte koaly v přírodě. Po cestě je několik krásných úseků pro trekování, doporučíme Vám několik treků, od krátkých kilometrových až po 20 kilometrové treky, téměř všechny vedou po pobřeží s úchvatnými výhledy. Těšit se můžete na australská zvířata, především koaly. Výběr treku bude na Vás. Nocleh v jedné z vesniček na Great Ocean Road v motelu.

Dostanete od nás podrobný plán cesty i treků a popis celé oblasti s mapkou.

Pozn. tato část pobřeží lze projít celá, a to v délce 100 km – Great Ocean Walk, tzn. museli bychom rozšířit a přizpůsobit program.

17
Great Ocean Road - Grampians - treky

Většina dne na Great Ocean Road a tůry. Dopoledne jedete dále po Great Ocean Road s dalšími zastávkami a treky/procházkami. Později odpoledne Vás čeká přejezd asi 160 km dlouhý k branám národního parku Grampians. Nocleh v motelu v oblasti.

18
Grampians NP

Celý den na tůry v krásném NP Grampians, který je také plný typických australských zvířat, především klokani zde mají hojné zastoupení. Nabídneme a doporučíme několik treků, v rámci pestrosti Vás pošleme na několik míst ke kratším trekům a skvělým vyhlídkám, v nabídce bude případně i 20 km trek. Nocleh v oblasti.

19
Melbourne (Yarra Valley)

Dopoledne jedete se zastávkami zpět do Melbourne, cesta dlouhá asi 3 hodiny. Ubytujeme Vás přímo v Melbourne a odpoledne můžete strávit relaxem či prohlídkou Melbourne. Nocleh v hotelu v Melbourne.

Alternativní program, pokud si nepřejete trávit čas ve městě, je krátký výletautem  do vinic za Melbourne, Yarra Valley, kde můžete navštívit místní vinice a ochutnat australské víno, nocleh v oblasti.

Pokud Váš mezinárodní let má odlet ve večerních hodinách, můžete dnes večer odlétat případně domů.

20
Melbourne odlet anebo prodloužení o Uluru

Vracíte auto na letišti v Melbourne a odlétáte domů dle Vašich letenek.

Anebo nabízíme prodloužení programu o rudý střed, krásnou cestu z Uluru do Alice Springs, která je celá o přírodě, jiné atmosféře a samozřejmě také s možností krásných treků.

21
Přílet domů anebo prodloužení

Konec programu

anebo prodloužení programu:

Prodloužení programu, cena: 24.990 Kč na osobu

Den 20 – Melbourne – Uluru
Ráno odlet zajištěným letem na Uluru. Ocitáte se ve městě obklopeném pouští. Po příletu si vyzvedáváte auto a jedete se ubytovat. Odpoledne Vás čeká návštěva Aboriginského kulturního centra nebo případně aktivity s aAborigincemi (původními obyvateli), následuje prohlídka ikonického monolitu Uluru, nabízí se zde 10 km dlouhý trek kolem Uluru, následuje úžasný západ slunce. Nocleh v chatce s klimatizací (sdílené wc a koupelna), hotel za příplatek. Bazén k dispozici.

Den 21 – Olgas – Kings Canyon
Dopoledne Vás čeká prohlídka skalního komplexu Olgas s možností krásného 4h treku. Olgas jsou dle mnohých ještě působivější než Uluru. Kolem oběda vyrážíte rudým středem Austrálie ke Kings Canyonu, odpoledne cesta pouští. Ubytování v chatce se sdílenými koupelnami (hotel za příplatek). Bazén k dispozici.

Den 22 – Kings Canyon – Alice Springs
Ráno Vás čeká působivý Kings canyon. V tomto královském kaňonu, lépe řečeno na na jeho hraně Vám nabídneme další působivý trek s výhledy, v celkové délce 3-4 hodiny. Odpoledne cesta autem pouští do Alice Springs, které je centrem této rudé části Austrálie. Nocleh v hotelu s bazénem.

Pro celou cestu Uluru – Alice Springs dostanete vypracovaný přesný plán cesty, se všemi zastávkami a vyznačením nejlepších míst a treků k navštívení.

MAPA ZÁJEZDU

3,4

Sydney

6,7

Jervis Bay

9,10,11,12,13,14,15

Tasmánie

16,17,18

Great Ocean Road

19

Melbourne

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky dle programu
Pronájem aut dle programu
Auto vždy s připojištěním, automat, klimatizace, obvyklá velikost kompakt/standard.
Ubytování
Všechno ubytování dle programu v 3* motelech a hotelech.
Letištní transfery
Manuály, instrukce a mapy
Podropný popis cesty, kudy jet, kde se zastavit, doporučení nej míst i treků.
24/7 Česká asistenční linka v Austrálii
Zajištění turistického víza do Austrálie
Pojištění CK proti úpadku
Strava
Jídlo není v ceně.
Palivo do auta
Palivo platíte na místě dle spotřeby.
Pojištění cestovní a pojištění storna
Zařídíme za příplatek.
Prodloužení programu o Uluru 4 dny
Cena prodloužení cca 24.990 Kč / osoba
Větší auto
Za příplatek zajistíme větší auto nebo 4x4.
4* hotely

Možnost prodloužení programu o 4 dny do oblasti rudého středu, Uluru, kde se také nacházejí krásné treky. Zde se cena může zvýšit o poplatek za vrácení auta v jiné lokalitě, bude potvrzeno u objednávky.

Zájezd zahrnuje hodně treků, ale všechny jsou jednodenní, tzn. nepotřebujete žádný spacák.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co navštívit?

Chystáte se na cestu do Austrálie? Pak máte v mysli určitě mnoho míst, které chcete navštívit. Austrálie je plná míst, která by jsme na...
ČÍST ČLÁNEK

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii?

Austrálie – pro někoho zní magicky, jiní o této zemi nepřemýšleli, pravdou však je, že Austrálie je jiná a nevzbuzuje snad v nikom...
ČÍST ČLÁNEK
Australia - Vlado a Nancy Z.

Mame krasne zazitky, vsetko bolo tip-top profesionalne prichystane. V pripade potreby bol p. Topic k dispozicii na telefone, takze k ziadnym zmatkom nedoslo, cela cesta prebiehala hladko podla pripraveneho programu. Cestovnu kancelariu mozeme doporucit vsetkym, zodpovedny pristup a cestovatelske skusenosti pri priprave nasho vyletu nas milo prekvapili a predbehli nase ocakavania. Da sa povedat len jedno- DAKUJEME.

Austrálie - Aleš Háma

Hodnocení Aleše Hámy a jeho dovolené od Viva travel.

Austrálie - Petrášová

Jak jsem Vám již psala, v Austrálii bylo úžasně. Všichni máme krásné zážitky a dlouho budeme vzpomínat na nádhernou přírodu, zvířátka, přírodní scenérie, teplé moře.....Vzala jsem to opravdu letem světem, jen co mě právě napadlo, pokud byste chtěl  (potřeboval) ještě nějaké konkrétní postřehy, ráda zodpovím..... opravdu jsme prožili tři nádherné týdny a vím, že se mi po Austrálii bude dlouho stýskat. Je to země, kterou si člověk opravdu velmi snadno ZAMILUJE!

Přikládám i pár fotek...je opravdu těžké vybratB-) Pokud by se Vám nějaká hodila ke zveřejnění, máte náš souhlas. kdybyste chtěl ještě z nějaké konkrétní oblasti, stačí říct.

Ještě jednou moc děkujeme za vše, přejeme spousty dalších spokojených klientů. Vím, že teď začátkem dubna jedete s malou skupinkou na západ Austrálie (jede s Vámi i moje kamarádka Iva s manželem), ve skrytu duše vám to všem moc závidím, ale hlavně přeji, ať se vše vydaří.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×