Austrálie

Velký okruh Austrálií

Individuální
25 dní
od 115 990 czk
TERMÍN
celoročně
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Anglický

Proč vybrat tento zájezd

  • nejznámější místa Austrálie v jedné dovolené

  • kombinace přírody, měst, pláží i kultury

  • dobrodružství s komfortem a vše na míru

  • návštěva několika památek UNESCO

  • spousta krásných výletů a aktivit v ceně

  • koupání v lagunách

  • treky v rudém středu

  • koaly, klokani i papoušci na živo

POPIS ZÁJEZDU

Velké Australské dobrodružství, které Vám nabídne to nejlepší z celé Austrálie. Rozmanitost zájezdu Velký okruh Austrálií je obrovská, tato cesta Vás zavede z tropického severu až na samý jih Austrálie. Budete mít možnost koupat se u největšího korálového útesu světa, prožít západ slunce u největšího monolitu světa Uluru, koupat se v lagunách největšího písečného ostrova světa Fraser, vidět koaly na vyhlášené Great Ocean Road nebo obdivovat slavnou Operu v Sydney! Tento zájezd kombinuje divokou přírodu Austrálie společně s krásami velkoměst a kulturou místních obyvatel. Užijte si i Vy Austrálii naplno!

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Zvířata
Unesco
Pláže
1-2
Praha - Melbourne

Let na trase Praha – Melbourne s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Melbourne v den 2 večer.

V den 2 večer po příletu zajištěn transfer do 3* – 3,5* hotelu v centru města Melbourne.

3
Melbourne

Dnes máte celý den na prohlídku druhého největšího města Austrálie, Melbourne, dle námi vypracovaných instrukcí a informací. Nocleh v 3* – 3,5* hotelu v Melbourne.

Alternativně Vám nabídneme výlet na Phillip Island s pozorováním tučňáků.

4
Great Ocean Road

Ráno si v centru města vyzvednete auto a vyrážíte na vyhlášenou scénickou cestu Great Ocean Road. Na cestě uvidíte možná nejhezčí část australského pobřeží, atrakci 12 Apoštolů anebo Vám poradíme, kde uvidíte koaly v živé přírodě. Nocleh ve vesnici na Great Ocean Road.

Dostanete od nás podrobný plán cesty a popis celé oblasti s mapkou. Pokud Vám nevyhovuje řídit auto, tento výlet Vám můžeme zajistit autobusem a s průvodcem.

5
Great Ocean Road

Dopoledne jedete po Great Ocean Road zpět se zastávkami, které jste nestihli včera. Alternativně se můžete zajet podívat do nedalekého NP Grampians. Odpoledne / vpodvečer se vracíte zpět do Melbourne, kde Vás čeká nocleh v hotelu či motelu u letiště.

6
Melbourne - Uluru

Ráno transfer na letiště a let do Uluru. Ocitáte se ve městě obklopeném pouští. Po příletu si vyzvedáváte auto a jedete se ubytovat. Doporučíme také aktivoity s Aboridžincema.

Odpoledne Vás čeká prohlídka největšího monolitu světa, Uluru, kde si vychutnáte úžasný západ slunce, dodáme instrukce. Bude čas i na procházku kolem Uluru a také návštěvu místního Aboridžinského kulturního centra v poušti, kde se dozvíte o kultuře a tradicích domorodých obyvatel nebo můžete zakoupit autentické suvenýry. Nocleh v chatce s klimatizací i bazénem (sdílené wc a koupelna), hotel za příplatek.

7
Olgas - Kings Canyon

Ráno si můžete přivstát na východ slunce nad Uluru a následně máte celé dopoledne na prohlídku skalního komplexu Olgas, možnost krásného treku dle našich instrukcí. Po občerstvení u bazénu vyrážíte po obědě rudým středem Austrálie ke Kings Canyonu, odpoledne cesta pouští. Ubytování v chatce  (sdílená koupelna), hotel za příplatek. Bazén k dispozici. Užijte si také úžasnou oblohu plnou hvězd.

8
Kings Canyon - Alice Springs

Ráno Vás čeká krásná procházka/túra v kaňonu, cca na 3-4 hodiny, nebo kratší dle Vaší volby. Projdete se jedinečnou australskou přírodou, která hraje tolik typickou oranžovou barvou. Kaňon je imponující, jeho strmé stěny dodávají na drmatičnosti.

Odpoledne cesta autem pouští do Alice Springs, což je největší město v oblasti rudého středu. Nocleh v pěkném hotelu s bazénem.

Pro celou cestu Uluru – Alice Springs dostanete vypracovaný přesný plán cesty, se všemi zastávkami a vyznačením nejlepších míst k navštívení. Pokud si nepřejete řídit auto, program upravíme i bez nutnosti řídit auto.

9
Alice Springs - Sydney

Dopoledne Vás čeká prohlídka Alice Springs, nebo odpočinek u bazénu. Alice Springs nabízí spoustu galerií a obchůdků s aboridžinským uměním a autentickými suvenýry.

Odpoledne vracíte auto na letišti a letíte do Sydney. Po příletu do Sydney Vás čeká transfer na hotel v centru města. První kratší prohlídka Sydney, nocleh v hotelu v centru města.

10
Sydney

Celodenní individuální prohlídka města, navštívíte nejhezčí přístav světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Zajištěna komentovaná exkurze do Sydney Opera House, zbytek dne na prohlídku starobylé čtvrti Rocks a krásných botanických zahrad. Nocleh v hotelu.

Od nás dostanete podrobné informace k prohlídce města a užitečné rady a tipy na nejhezčí místa. Manuál jak se pohybovat v Sydney a další.

11
Sydney (Bondi beach)

Prohlídka dalších částí města dle vypracovaných materiálů. Máte zajištěný vstup do vyhlídkové věže v centru města Sydney Tower. Prohlídka Darling harbour, rybího trhu, Čínské čtvrti apod. Nocleh v hotelu.

Anebo můžete dle našich instrukcí vyrazit na vyhlášenou pláž Bondi Beach, nejznámější pláž Austrálie, možnost koupání, krásných výhledů a procházek po útesech. Zažijete kult surfování, kavárniček a plážového života. Nocleh v Sydney.

12
Blue Mountains NP (Modré hory)

Celodenní výlet do národního parku Blue Mountains s anglicky hovořícím průvodcem. Tento park je asi nejznámější v okolí Sydney, uvidíte skalní formaci Tři sestry, krásnou přírodu, nejstrmější lanovku světa nebo vyhlášené vodopády Wentworth falls, zpět do Sydney se poplavíte lodí a uvidíte tak Operu z jiného úhlu. Nocleh v hotelu.

Alternativně můžeme tento výlet nabídnout i pronajatým autem, kdy budete mít více času na trekování. Nabízí se za příplatek i možnost privátního výletu s českým průvodcem. 

13
Sydney - Cairns

Ráno transfer na letiště a let do tropického Cairns, které je vstupní branou k Velkému bariérovému útesu. Zajištěn transfer do hotelu s bazénem. Volný zbytek dne  na prohlídku tohoto menšího města a nocleh v hotelu s bazénem.

14
Velký bariérový útes (o)

Celodenní výlet na ostrov Velkého bariérového útesu, Green Island. V ceně máte vyzvednutí u hotelu, plavbu lodí, šnorchlování a oběd na ostrově. Nocleh v hotelu s bazénem.

Alternativně můžeme nabídnout výlet na Fitzroy Island s krásnými plážemi a méně turismu nebo výlet lodí na útes samotný pro celodenní šnorchlování a potápění. 

15
Cairns

Volný den pro Vaše vlastní aktivity a relax, případně prohlídku města Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem.

Fakultativně nabídneme další výlet např. lodí na krásný ostrov Fitzroy anebo scénický vlak do Kurandy.

16
Cairns - výlet

Nabitý celodenní výlet zajištěným pronajatým autem do tropického vnitrozemí Cairns. Čeká Vás okruh po krásných vodopádech, banánových a čajových plantážích a do deštného pralesa. Zastávka k prohlídce jednoho z největších fíkovníků v pralese – Cathedral fig tree. Možnost koupání ve vodopádech. Nocleh v hotelu s bazénem.

17
Cairns - výlet

Celodenní výlet zajištěným autem, který skloubí kulturní a přírodní krásy. Pojedete do kulturní vesničky Kuranda, kde se můžete zúčastnit kulturního vystoupení původních obyvatel Aborigines nebo se zajít podívat na koaly a další australská zvířata. Následuje koupání v krásné řece Mossman v deštném pralese. Pokračujete do deštného pralesa Daintree s možností pozorování krokodýlů. Alternativně můžete dojet až do známé přírodní oblasti Cape Tribulation. Na závěr Vám ukážeme místo, kde uvidíte desítky klokanů. Nocleh v hotelu s bazénem.

18
Cairns - Brisbane

Dopoledne transfer na letiště v Cairns a odlet do města Brisbane. Po příletu transfer na hotel. Volné odpoledne k prohlídce tohoto moderního města dle našich instrukcí. Nocleh v hotelu.

Zde nabízíme možnost vyrazit na Fraser Island individuálně, kdy zajistíme jeep, mapu, trajekt i ubytování na ostrově a můžete ostrov prozkoumávat po svém! Dejte vědět co vám více vyhovuje a případně upravíme a přepočítáme.

19
Fraser Island (o, v)

Ráno začínáte 2 denní organizovaný výlet na největší písečný ostrov světa – Fraser Island. Vyzvednutí v centru Brisbane a s anglicky hovořícím průvodcem jedete na Fraser Island, kde je pro Vás připravený bohatý program na 2 dny, doprava, exkurze a jídlo zajištěny. Nocleh v resortu na Fraser Island.

Poznámka: tento výlet odjíždí jen 3 x týdně, musí být sladěno s Vaším programem.

20
Fraser Island (s, o)

Celodenní program na Fraseru, písečné duny, divocí psi Dingo, deštné pralesy, jízda jeepem po pláži anebo koupání v křišťálovém jezeře. V podvečer cesta zpět do Brisbane a nocleh v hotelu.

21
Brisbane - Gold Coast / Sunshine Coast

Ráno vyzvedáváte auto v Brisbane a jedete dle našeho plánu pro tuto oblast, do nedalekého Gold Coast nebo klidnějšího Sunshine Coast, obojí asi 100 km. Tato oblast je oblíbeným místem pro dovolenou, spoustou pláží, surfováním a pohodou. Odpoledne koupání na pláži. Nocleh v pěkném hotelu nedaleko zlatavých pláží.

Poznámka: Gold Coast je živější s množstvím atrakcí, hotelů a restaurací, Sunshine Coast je klidnější, rodinné a menší.

22
Gold Coast / Sunshine Coast

Volný den ve vybrané oblasti, relaxace a odpočinek na místních plážích. Dle připraveného plánu si můžete udělat výlet do nedalekých národních parků. Nocleh v hotelu.

23
Gold Coast / Sunshine Coast

Volný den na pláži nebo doporučíme výlet autem do národního parku nebo nebo do wildlife parku s typickými australskými zvířaty. Nocleh v hotelu na Gold Coast.

Program může být upraven na míru, zkrácen či prodloužen. 

24
Brisbane - odlet

Dnes dopoledne si naposledy užijete pláží či bazénu anebo se přemístíte autem zpět do Brisbane k prohlídce města. V podvečer vracíte auto na mezinárodní letiště a čeká Vás odlet zpět do Evropy, dle Vašich letenek.

25
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Melbourne

4,5

Great Ocean Road

6,7

Uluru a Olgas

8

Kings Canyon

9

Alice Springs

10,11

Sydney a Bondi beach

12

Blue Mountains NP

14,15,16,17

Cairns - Velký bariérový útes a pralesy

19,20

Fraser Island

22,23

Gold Coast / Sunshine Coast

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky
Pronájem auta dle programu
Automat, klimatizace, připojištění. Standardně zajištujeme Toyota Corrola.
Ubytování
Všechno ubytování dle programu v hotelu či motelu 3*- 3,5* (vyjímka na Uluru a Kings Canyon).
Výlety a aktivity v ceně
Všechny výlety a aktivity zahrnuté v programu, jako je Fraser Island, výlet lodí na VBÚ, vstupy na atrakce v Sydney, Blue Mountains a další.
Manuály cesty
Na míru zpracované materiály k Vaší cestě, podrobný popis kam jet, na co se podívat a naše soukromé tipy.
Vízum do Austrálie
Zařízení turistického víza v ceně.
24/7 česká asistenční linka v Austrálii
Pojištění CK proti úpadku
Poplatky splatné na místě
Na místě budete platit vstup do NP na Uluru 25 AUD a poplatek na Fraser Island (cca 60 AUD)
Cestovní pojištění a pojištění storna
Zařídíme za příplatek.
Palivo do aut
Palivo do auta platíte na místě dle spotřeby.
Strava
Jídlo není v ceně, kromě uvedeného v programu (s-snídaně, o-oběd, v-večeře)
4* - 5* hotely
Snídaně za příplatek cca 9000 Kč/osoba
Hotelové ubytování na Uluru a Kings Canyon
Příplatek cca 3000 Kč/osoba/noc
Nabídka fakultativních výletů
Pošleme Vám doplňující nabídku výletů.
Zajištění většího auta
Standardně velikost Toyota Corrola apod.

Tento zájezd je možné zajistit i bez nutnosti řídit auto, zeptejte se nás, upravíme na míru.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Austrálie, co navštívit?

Chystáte se na cestu do Austrálie? Pak máte v mysli určitě mnoho míst, které chcete navštívit. Austrálie je plná míst, která by jsme na...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Austrálie - Aleš Háma

Hodnocení Aleše Hámy a jeho dovolené od Viva travel.

Austrálie - Lenka a Pavel

Hlasime uspesny navrat do CR a chceme moooc podekovat za uzasnou cestu. Vse klaplo podle planu a bylo neskutecne videt, kolik podob Australie ma. Velky obdiv take za to, jak vse klapalo na minuty podle Vaseho planu a nebyl snad jediny problem nebo pripominka. 🙂

Jeste jednou dekujeme.

AUS a NZ - Štefan D.

Dovolenka bola úplne super. Presne zodpovedala tomu čo sme chceli, zabezpečené letenky, ubytovanie a niektoré z odporúčaných aktivít a zároveň dosť priestoru na vlastné aktivity. Ďakujeme.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×