Austrálie

Australské dobrodružství pouští a pralesem

Individuální
17 dní
od 80 990 czk
TERMÍN
květen až říjen
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • australská divočina – kempování v outbacku

  • NP Kakadu – přírodní perla severu

  • Devils Marbels – unikátní a málo dostupné místo v poušti

  • Uluru a celý rudý střed

  • tropické Cairns, deštné pralesy a Velký bariérový útes

POPIS ZÁJEZDU

Pravé australské dobrodružství pro ty, kteří chtějí projet kus Austrálie a nevadí jim přespat párkrát ve stanu a řídit na dlouhých vzdálenostech. Odměnou Vám bude opravdu unikátní a rozmanitá dovolená plná neobvyklých zážitků. Přes vyhlášený NP Kakadu a jeho vodopády se vydáte na cestu do rudých pouští, přes málo dostupné unikátní místo Devils Marbels, až ke Kings Canyonu a posvátnému Uluru. Odtud již poletíte do tropického Cairns, navštívíte deštné pralesy, vodopády a pojedete na Velký bariérový útes, to vše již z pohodlí hotelu. Nenechejte si toto dobrodružství nejlepších míst Austrálie ujít!

Destinace:

Darwin – Kakadu NP – Alice Springs – Kings Canyon – Uluru – Cairns – Daintree NP – Velký bariérový útes

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Unesco
Zvířata
1-2
Praha - Darwin

Let na trase Praha (Vídeň) – Darwin s přestupem dle letenky, jídlo v letadle. Přílet do Darwinu v den 3 ráno.

3
Darwin

Po příletu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v blízkosti centra města. Check in kolem poledne, v hotelu si necháte zavazadla a můžete vyrazit na snídani a prohlídku města. Odpoledne odpočinek v hotelu po dlouhé cestě nebo prohlídka města. Nocleh v hotelu 3*.

4
Darwin - Litchfield NP (k-kemp)

Ráno si ve městě vyzvednete zajištěné osobní auto a začíná Vaše cesta. Jedete do nedalekého NP Litchfield, který je menší, ale velmi působivý, nachází se zde množství vodopádů a možností pro procházky. Většina vodopádů je vhodná i ke koupání.  Nocleh v kempu na vlastní náklady nebo 3* motel za příplatek.

Od nás dostanete plán cesty na celou dobu s vyznačením nejzajímavějších míst i doporučených kempů. Stan a spacák vlastní.

5
Kakadu NP (k)

Dnešní den se přesunete do vedlejšího a známějšího národního parku Kakadu. Celý dne na prozkoumání krás Kakadu, můžete se také projet na loďce po známé řece Yellow river, kde můžete pozorovat krokodýly nebo množství druhů ptactva. Tento park je také známý svými vodopády, přírodními krásami, termitištěmi nebo starodávnými skalními malbami původních obyvatel Aboridžinců. Nocleh v kempu na vlastní náklady nebo 3* motel za příplatek.

Fakultativně doporučujeme přiobjednat plavbu s aboridžinským průvodcem.

6
Kakadu NP - Mataranka/Katherine (k)

Dopoledne máte čas si ještě užít Kakadu Národní park. Odpoledne se přesunujete dále k jihu, přes známé kaňony Katherine až do Mataranky. Toto místo je známé svými přírodními termálními prameny, ve kterých se můžete koupat a relaxovat. Nocleh v kempu na vlastní náklady nebo 3* motel za příplatek.

V Katherine si opět můžete udělat zastávku v místním národním parku a taktéž se dá doporučit plavba kaňonem s aboridžinským průvodcem.

7
Mataranka - Tenant Creek - Devils Marbels

Ráno si ještě můžete užít termálních pramenů, než vyrazíte na cestu do pouště. Jedete přes známé místo Daly Waters až na křižovatku – vesničku Tenant Creek. Po občerstvení jedete dále, není to již daleko do místa zvaného Devils Marbels. Obří koule jsou zde nastraženy přírodou do neobvyklých pozic. Tady všude již zažíváte pravou Austrálii a outback severního teritoria. Cestou již můžete vidět klokany a pštrosy. Nocleh v kempu přímo na Devils Marbels, které jsou jako stvořené k focení při západu nebo východu slunce a mění barvy dle slunečního svitu. Kemp je zde základní a velmi levný (na vlastní náklady) nebo 3* motel za příplatek v Tennant Creek (po cestě zpět).

Pro celou cestu Vám připravíme manuál cesty, s popisem kudy jet, co vidět, kde se zastavit či vykoupat. 

8
Devils Marbels - Alice Springs

Cestujete dále pouští k jihu až do města Alice Springs, kde můžete doplnit své zásoby. Odpočinek, prohlídka města a okolí. Město je plné galerií a obchůdků s aboridžinským uměním a autentickými suvenýry. Po celé cestě z Darwinu do ALice Springs se můžete setkat s domorodými obyvateli ABoridžinci. Nocleh v Alice Springs, 3*-3,5* hotel s bazénem.

9
Alice Springs - Kings Canyon

Půldenní cesta pouští na vyhlášený Kings Canyon, odpoledne Vás čeká prohlídka kaňonu a krásná túra Kings Canyonem. Délku tůry si můžete naplánovat sami, my doporučíme 3-4 hodinový okruh. Uvidíte krásné oranžové skalní útvary, strmé stěny i místní vegetaci a jezírko. Trek patří mezi nejhezčí v celém rudém středu. Nocleh v kempu na vlastní náklady nebo v chatce za příplatek. Bazén k dispozici.

10
Kings Canyon - Uluru

Ráno vyrážíte dále k místnímu cíli cesty, Uluru. Kolem oběda jste na místě a ubytujete se. Odpoledne Vás čekají aktivity s aboridžinským průvodcem (hraní na didgeridoo nebo komentovaná prohlídka místní flory a její využití v tradiční domorodé medicíně), následuje odjezd do kulturního Aboridžinského centra v poušti, kde se dozvíte více o tradicích a kultuře původních obyvatel a můžete koupit autentické suvenýry vyrobené místními Aboridžinci. Vrcholem dne je prohlídka Uluru, ke budete mít prostor si kousek tohoto největšího monolitu světa obejít a následný vyhlášený západ slunce u mystického monolitu. Nocleh v zajištěné chatce s klimatizací, sdílené koupelny, bazén k dispozici.

Fakultativně doporučíme objednat světelnou instalaci v poušti Fields of Light. 

11
Olgas - Cairns

Ráno můžete vyrazit na východ slunce nad Uluru a hned poté pokračujete k nedalekým skalním útvarům Olgas, které jsou podle některých působivější než Uluru. Následuje krásný trek v délce dle libosti, doporučíme 3-4 hodinový okruh místní působivou krajinou a mezi skalami. Odpoledne vracíte auto na letišti a čeká Vás let do tropického Cairns. Po příletu transfer do hotelu s bazénem. Nocleh v 3* hotelu.

12
Velký bariérový útes

Celodenní výlet lodí na jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Green Island, či jiný dle výběru, v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd. Nocleh v  Cairns v hotelu s bazénem.

Alternativně nabídneme výlet na ostrov Fitzroy Island s krásnými plážemi a méně turisty nebo výlet lodí na útes smaotný, který je zaměřen na šnorchlování a potápění.

13
Cairns - vnitrozemí a vodopády

Celodenní výlet zajištěným autem do tropického vnitrozemí na krásné vodopády, čajové a banánové plantáže, návštěva největšího fíkovníku v deštném pralese. Možnost koupání ve vodopádech či krásné řece. Uvidíte bujnou a zelenou část Austrálie, přímo kypící životem. Nocleh v hotelu s bazénem.

K výletu dostanete vypracované informace a plán cesty.

14
Cairns - Kuranda, Mossman, Daintree

Výlet zajištěným autem, dle vypracovaného manuálu do deštného pralesu Daintree, na krásnou řeku Mossman v pralese, případně na krokodýly a když čas dovolí tak i do Kurandy, kde můžete shlédnout místní velký vodopád anebo se zajít podívat na koaly do místního wildlife centra, případně navštívít ABoridžinskou kulturní show. Během dne budete mít možnost se vykoupat v krásné řece Mossman v pralese. Při návratu zpět Vám doporučíme místo, kde se při západu slunce pasou desítky klokanů. Nocleh v hotelu s bazénem.

Alternativně se dá výlet protáhnout až do známé přírodní oblasti Cape Tribulation (samozřejmě na úkor jiné zastávky).

15
Cairns

Volný den v Cairns pro odpočinek nebo Vaše vlastní aktivity. Doporučit můžeme fakultativně scénický výlet vlakem do Kurandy anebo výlet lodí na ostrov Fitzroy, který je jako stvořený pro koupání a relax v tropických kulisách. Nocleh v hotelu v Cairns.

16
Cairns - odlet

Během dne transfer na letiště a odlet z Cairns zpět do Evropy, dle času letenek. Let s přestupem.

17
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Darwin

4

Litchfield NP

5

Kakadu NP

6

Mataranka

7

Devils Marbels

9

Kings Canyon

10,11

Uluru a Olgas

12,13,14,15

Cairns a Velký bariérový útes

8

Alice Springs

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Lokální letenku
Pronájem osobního auta dle programu
Automat, klimatizace, připojištění.
Ubytování
7 x zajištěn 3* hotel/motel, 1 x chatka
Výlety a aktivity dle programu
Výlety dle programu, plavba lodí na Velký bariérový útes.
Všechny letištní transfery
Manuály cesty na míru
Popis každé cesty a výletů, kudy jet, co vidět a navštívit, kde se vykoupat, doporučení na kempy.
Víza
Zařízení turistického víza do Austrálie.
24/7 česká asistenční linka v Austrálii
Pojištění CK proti úpadku
Kempy
Poplatky za kempy nejsou v ceně.
Kempovací výbava
Spacák, karimatka nejsou v ceně. Dají se však koupit za slušnou cenu na místě v Darwinu.
Palivo
Palivo do aut platíte dle spotřeby na místě.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Nabídneme a zajistíme za příplatek.
Poplatek Uluru (Kata Tjuta)
Na místě platíte vstup na Uluru (Kata Tjuta) ve výši 25 AUD na osobu.
Strava
Jídlo není v ceně (kromě oběda na lodi na VBÚ).
Příplatek za lepší či větší auto
Vylepšení ubytování za příplatek
Zajistit můžeme motely na všechny dny místo kempů a chatek.

Tento zájezd obsahuje 5 x kempování, kempování ani kempovací výbava není zahrnuta v ceně (potažmo může být nahrazena motely za příplatek).

Zájezd zahrnuje více řízení, cesta z Darwinu na Uluru činí 2000 km (bez zajížděk).

Treky a fyzickou náročnost si určuje každý klient sám dle svých možností.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii?

Austrálie – pro někoho zní magicky, jiní o této zemi nepřemýšleli, pravdou však je, že Austrálie je jiná a nevzbuzuje snad v nikom...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK
Austrálie - Honza Matoušek

Dobrý den, děkuji za dovolenou. Parádně jsme si to užili!

Moc vám dekujeme.

AUS a NZ - Jana a Mirek CH.

Naše cesta dopadla dobře, ba co dím, výborně! Navržená trasa, itinerář, koncepce časů, transférů, ubytování, vyzvedávání aut v půjčovnách, všechny vouchry, naprosto vynikající. Všichni dopravci – letiště – hotel byli naprosto přesní. Ve všech objednaných destinacích o nás věděli. Komunikace s lidmi, perzonálem byla dobrá, úroveň naší simple angličtiny byla dostačující.

Vaší práce si velmi ceníme a moc děkujeme za trpělivost s námi.

Australia - Boris a Lubica Z.

Z našej strany môžeme povedať len to, že to bolo pripravené úplne perfektne. Všetko sadlo a neboli žiadne problémy, oceniť treba najmä to, že bol stále na telefóne k dispozícii. Prijemne ste ma prekvapili a po mojich zlych skusenostiach s ceskymi cestovkami ste ich reputaciu u mna napravili. Dakujem za spolupracu a urcite casom sa budeme pocut. Dovolenka, na ktorú nezabudneme – v tom najlepšom slova zmysle.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×