Austrálie

Sever Austrálie jeepem

Individuální
18 dní
od 89 990 czk
TERMÍN
duben - listopad
TYP ZÁJEZDU
Přírodní
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • málo turistická oblast severu Austrálie

  • program zaměřen z 99% na přírodu

  • dobrodružné cestování jeepem

  • nejhezčí národní parky Austrálie

  • setkání s domorodými Aboriginci

  • kombinace kempování a motelů/hotelů

  • jedno z mála dobrodružství bez turistů

  • úchvatné treky i koupání v kouzelných termálech

POPIS ZÁJEZDU

Výjimečný individuální zájezd v naší nabídce pro milovníky přírody a dobrodružství. Cestování jeepem po nejhezčích národních parcích Austrálie, kde si často budete připadat že cestujete sami, bez turistů. Zajištěn bude jeep pro zdolání teréních cest, vybaven stanem ze střechy auta, kempování bude pravidelně doplněno o noclehy v motelu či hotelu pro větší komfort. Oblast Kimberley je známá svými přírodními krásami, nedotčenou Austrálií, i jako domov původních obyvatel. Národní parky jakojsou Kakadu, Litchfield, El Questro,Purnululu a další Vám prostě vyrazí dech a tyto vzpomínky ve Vás zůstanou navždy.

Darwin – Litchfield NP – Kakadu NP – Katherine – El Questo – Purnululu NP – Kimberley – Broome

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Unesco
Zvířata
Pláže
1-2
Praha - Darwin

Let na trase Praha (Vídeň) – Darwin s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Darwinu v den 2 večer anebo v den 3 brzy ráno. V případě příletu v den 2 bude přidán nocleh navíc.

3
Darwin

Po příletu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v blízkosti centra města. Odpoledne odpočinek a aklimatizace po dlouhé cestě, prohlídka města Darwin. Zajištěn nocleh v 3* hotelu.

4
Jeepem do Litchfieldu (k-kemp)

Ráno si vyzvedáváte zajištěný bytelný jeep (4WD), který bude mít na střeše zabudovaný rozkládací stan a další nezbytné vybavení do terénu a Vy tak můžete vyrazit na cestu do divočiny Austrálie! Na Vás bude si vzít svůj spacák nebo koupit případně na místě (doporučíme kde).

Vaše první cesta povede do malého, ale krásného NP Litchfield, který je necelých 100 km od Darwinu a je plný vodopádů, ve většině z nich se můžete koupat, navedeme Vás na ty nejhezčí, místní tůry, krajina i koupání jsou okouzlující. Nocleh v místním kempu, provedeme rezervaci, kempy platíte na místě, pokud nebude určeno jinak.

Od nás dostanete podrobné informace celé cestě, kudy jet, co vidět  a tipy na nejhezčí místa. A také tipy na vhodné kempy v místech, kde nebudete mít zajištěn motel/hotel.

5
NP Kakadu (k)

Dnes přejíždíte do nedalekého a světoznámého národního parku Kakadu, který je vyhlášen pro svou bohatou a rozmanitou faunu i floru. Najdete zde také starodávné aboriginské malby v jeskyních, původní Aborigince, nádherné vodopády, krokodýly a neuvěřitelné množství druhů ptáků. Nocleh v jednom z kempů národního parku.

6
NP Kakadu (k)

Pokračujete v prohlídce tohoto rozsáhlého parku a buďte si jisti, že využijete svůj jeep, čekají Vás dobrodružné cesty na místní vodopády, koupání a krásné tůry. Nocleh opět v kempu v Kakadu.

Fakultativně doporučíme plavbu po řece na místní wildlife s aboriginským průvodcem.

7
Kakadu - Katherine

Část dne můžete ještě věnovat NP Kakadu a odpoledne přejezd do Katherine (300 km), malého městečka u řeky Katherine a NP Nitmiluk.  Ubytování v motelu/hotelu.

Na celé cestě zažijete odlehlou Austrálii, pravý australský outback a unikátní atmosféru.

8
Katherine - Kununurra

Dopoledne pro Vás máme zajištěnou krásnou vyhlídkovou 2 h plavbu po řece Katherine v Nitmiluk Gorge s domorodým Aboriginským průvodcem.

Odpoledne Vás čeká delší (500 km) dlohá cesta na západ, ke kouzelné oblasti Kimberley. Cíl cesty je městečko Kununurra, kde budete mít zajištěn motel.

9
El Questro (k)

Ráno cesta 120 km do méně známé, ale o to krásnější oblasti El Questro, kde se natáčely scény do filmu Australia. Čeká Vás nádherná příroda, klid a první tůry a výlety. Nocleh v kempu.

10
El Questro (k)

Celý den na El Questro, jedinečná atmosféra, navedeme Vás na výlet k velkému vodopádu kde se můžete koupat, dále na snad nejhezčí termální prameny a koupání v přírodě co jsem viděl a perličkou bude možnost jedinečného treku úzkým kaňonem plným palem. Nocleh v kempu.

11
El Questro - Kununurra

Část dne můžete strávit v El Questru a dle našich instrukcí si prohléhdnout co jste nestihli včera nebo jen tak nasávat atmosféru a zrelaxovat před dalším programem. Odpoledne či v podvečer návrat 120 km do Kununurra, kde Vás čeká motel a dokoupení a doplnění zásob na cestu.

12
NP Purnululu

Ráno vyrážíte na cestu 350 km dlouhou k dalšímu přírodnímu skvostu, NP Purnululu, známému také jako Bungle Bungle. Tato působivá „vosí“ hnízda uchvátí každého. Jedná se o neuvěřitelně fotogenické útvary, které během dne mění barvy. Působivá je i terénní jízda do národního parku. Nocleh v kempu.

13
NP Purnululu - Halls Creek

Většinu dne máte na trekování a prozkoumání tohoto krásného NP. Doporučíme možné treky a slibuji, že budete uchváceni. V podvečer přesun 200 km do vesnice Halls Creek, kde Vás čeká motel.

Alternativně zde můžeme o 1 den prodloužit program, pokud rádi trekujete.

14
Halls Creek - Fitzroy Crossing (k)

Pokračujete jeepem na cestě na západ (350 km) se zajímavými zastávkami v přírodě, jako je Mimbi caves apod. a jedete až do Fitzroy Crossing, další vesničky na cestě. Celá cesta je také kulturním zážitkem, kdy budete potkávat místní Aborigince při jejich běžném životě či na pivu. Nocleh v místním kempu.

15
Cesta do Broome

Dnes vyrážíte na cestu do města Broome, které leží 400 km daleko a je centrem této severo-západní oblasti, po příjezdu do Broome vracíte na letišti pronajaté auto. Následuje transfer do hotelu umístěného v blízkosti vyhlášené pláže Cable beach. Nocleh v hotelu.

16
Broome a Cable beach

Užijte si poslední celý den, vyrazte na vyhlášenou pláž Cable beach, vykoupejte se v moři, relaxujte a můžete si utříbit všechny úžasné zážitky z této cesty. Nocleh v pěkném hotelu poblíž Cable beach.

Fakultativně nabídneme zážitkový vyhlídkový let, který Vás vezme nad místní raritu horizontální vodopády a také ke Cape Levaque, kde bude mezipřistání, oběd a koupání na neuvěřitelných plážích.

17
Broome - Perth - odlet

Transfer na letiště a lokální let do Perthu, následuje odlet domů dle času Vašich mezinárodních letenek.

Možnost prodloužení o 1 den na prohlídku Perthu anebo případně 4 dny s výletem do Margaret River, úžasné pláže, víno a vinice.

18
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Darwin

4

NP Litchfield

5,6

NP Kakadu

7

Katherine

9,10,11

El Questro

12,13

NP Purnululu

15,16

Broome

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Lokální letenka
Broome - Perth
Ubytování
Ubytování ve 3* motelu/hotelu pouze pro vybrané dny dle programu, celkem 7x.
Pronájem jeepu (4WD) na celou trasu
Jeep se zabudovaným stanem, výklopným ze střechy, pojištění.
Manuál cesty
Prodrobný popis kudy jet, co vidět, kde vyrazit na trek a celé trasy na míru.
Transfery
Letištní transfery dle programu.
Výlety
Výlety dle uvedení v programu (plavba).
24/7 Česká asistenční linka v Austrálii
Pojištění CK proti úpadku
Strava
Jídlo není zahrnuté v ceně.
Palivo
Palivo si platíte sami na místě.
Pojištění
Cestovní pojištění a pojištění storna zajistíme za příplatek.
Vstupné do NP
Platí se na místě, pokud se platí.
Prodloužení
Možnost prodloužení o 1 den na prohlídku Perthu anebo případně 4 dny s výletem do Margaret River, úžasné pláže, víno a vinice.
Cestovní pjištění a pojištění storna zájezdu
Vyhlídkový let
Zážitkový let nad horizontálními vodopády s přistáním v NP, z Broome.

S sebou budete potřebovat spacák a karimatku, nicméně toto vybavení můžete výhodně koupit v doporučeném obchodě na místě v Darwinu.

Zájezd (jeep) je potřeba objednat s dostatečným předstihem.

Cestovat se dá jen ve vyznačeném období od dubna do prosince, jinak zde vládne období dešťů.

Celkem nacestujete autem cca 2500 km.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK
Austrálie - Radek Vostrý

Před odletem do Austrálie, jsem si na internetu vyhledal 3 české agentury nabízející služby v této zemi (ubytování, výlety po Austrálii, cesta na Fiji). Se všemi jsem se dostal do kontaktu telefonicky a e-mailem, ale CK (Viva travel) na mě působila ze všech nejlépe. Veškeré potřebné informace (a bylo jich velmi mnoho), byly ihned zodpovězeny. Měl jsem konkrétní požadavky na týdenní okruh vč. výletů + týdenní návštěvu Fiji. Dle mých požadavků byl sestaven balíček, který zahrnoval ubytování na různých místech, dopravu a výlety. Dostal jsem možnost vybrat si různé typy ubytování. Na Fiji mi bylo nabídnuto několik ostrovů a resortů vč. cen a leteckého spojení. Po mém odsouhlasení mi byl zaslán kompletní „balíček“ s velmi podrobným itinerářem mé cesty vč. voucherů a konečné ceny, se kterou jsem byl naprosto spokojen. Se službami CK jsem byl naprosto spokojen. Dostal jsem veškeré informace. Vše fungovalo tak, jak bylo uvedeno. V případě drobného problému byl pan majitel – Ing. Karel Topič okamžitě k dispozici na telefonu a problém ihned vyřešil. Tuto CK mohu opravdu doporučit jako jednu z nejlepších a pokud se do Austrálie ještě vypravím, určitě znuvu využiju služeb této CK. S lepším přístupem, množstvím informací a trpělivostí jsem se v jiné cestovní kanceláři ještě nesetkal.

Austrálie - Miroslav Mayer

Jsme již týden doma ze skvělé dovolené v Austrálii. Chtěl bych vám poděkovat za skvělý program, který jste nám připravil i za organizaci všech akcí. Až na jediný problém v Sydney vše klapalo podle programu. Zažili jsme všechno, co jsme očekávali a samozřejmě čekala nás mnohá příjemná překvapení. Všechny výlety, které jste nám zorganizoval byly skvělé. Trochu jsme měli šok z výletu na Fraser, když jsme naskočili do Jeepu jako vojáci, kufry na střeše. Přesto se z toho nakonec vyklubalo báječné dobrodružství, na které budeme dlouho vzpomínat a máme co vyprávět. Měl jsem obavy z jízdy autem vlevo, ale zvládl jsem to a druhý den už jsem jezdil jako doma.Rozhodně jsem s prací vaší i vaší firmy spokojen, budu vás doporučovat svým známým, a protože jsem se namlsal této krásné země i já se tam ještě určitě vrátím, abych viděl Tasmánii a západní pobřeží a s důvěrou se obrátím rovnou na vás. Snad to bude brzy.

Austrálie - Honza Matoušek

Dobrý den, děkuji za dovolenou. Parádně jsme si to užili!

Moc vám dekujeme.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×