Austrálie

Napříč Austrálií zážitkově vlakem a lodí

Individuální
14 dní
od 89 990 czk
TERMÍN
Denně - leden až prosinec
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • luxusní cesta historickým vlakem Ghan

  • plavba na lodi Astor s velmi pestrým programem

  • mnoho krásných výletů v ceně

  • pohodlné přesuny

  • návštěva Kangaroo Island a možnost výletu do NP Kakadu

POPIS ZÁJEZDU

Prožijte neopakovatelnou cestu Austrálií tak trochu jinak. Pokud chcete zažít něco opravdu jedinečného a zároveň Vás nebaví nepohodlné transfery autem, pak je tento zájezd právě pro Vás. Čeká Vás dobrodružná cesta vyhlášeným vlakem Ghan. Poputujete skrze tropický sever, který se vyznačuje bujnou zelení, až k rozlehlým červeným pláním centrální Austrálie s těmi nejkouzelnějšími výhledy. Vlak Ghan poskytuje ten nejlepší komfort a skvělý zákaznický servis.  Navštívíte národní park Katherine George a také si budete moci vybrat z velké nabídky výletů v proslulém Alice Springs. Plavba na lodi Astor Vám poskytne nezapomenutelný zážitek i díky kvalitnímu zázemí a velmi různorodému programu. Navštívíte Kangaroo Island, kde uvidíte klokany a lachtany ve volné přírodě. V Port Lincoln budete mít možnost ochutnat vyhlášené mořské speciality.

Destinace:

Darwin – Alice Springs –  Adelaide – Kangaroo Island

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
1
Praha/Vídeň – Darwin

Let na trase Praha (případně Vídeň) – Darwin s přestupem dle itineráře (jídlo v letadle). Přílet do Sydney v den 2 večer anebo v den 3 brzy ráno.

2
Přílet do Darwinu

Přílet do Darwinu druhý den večer nebo třetí den ráno.  Vaše dobrodružství začíná v Darwinu. Po příletu následuje transfer do hotelu a nocleh.

3-4
Objevování Darwinu

Během těchto dvou dnů budete mít dostatek času na objevování tohoto kosmopolitního přístavního města. Můžete se projít pro slunné pláži Mindil Beach nebo relaxovat v kavárnách či restauracích podél Mitchell Street. Doporučujeme fakultativně navštívit národní park Kakadu nebo Litchfield. Následuje nocleh na hotelu.

NP Kakadu můžeme zařídit na přání. 

5-7
Cesta vlakem Ghan do Adelaide

V odpoledních hodinách následuje transfer z hotelu na nádraží. Čekává Vás začátek dobrodružné cesty vyhlášeným vlakem Ghan. Poputujete skrze tropický sever, který se vyznačuje bujnou zelení, až k rozlehlým červeným pláním centrální Austrálie s těmi nejkouzelnějšími výhledy.  Užijete si plavbu lodí národním parkem Katherine George a také si budete moci vybrat z velké nabídky výletů v proslulém Alice Springs.

(cesta vlakem, 2 noci v kupé Gold Service, 1 noc v Alice Springs, strava – 1x snídaně, 2x oběd, 2 večeře; luxusní tour Katherine George, tour v Alice Springs)

Podrobné informace o cestě do Ghan naleznete v poznámce v další záložce.

8-9
Adelaide

Příjezd do Adelaide. Následuje transfer na hotel. Tyto dva dny budete mít možnost objevovat město a odpočívat. Doporučujeme návštěvu romantické oblasti vinic Barbosa Valley. Za návštěvu taktéž stojí přímořské předměstí Glenelg, nebo Victor Harbour.  Ubytování je zajištěno v hotelu v Adelaide.

Nabízíme fakultativní výlet do oblasti vinic Barbosa Valley. 

10
Nalodění se na loď Astor (V - večeře)

V odpoledních hodinách následuje transfer z hotelu do přístavu, kde začíná Vaše čtyřdenní plavba. Po nalodění Vás čeká občerstvení a nocleh na palubě lodi Astor.

(večeře, lehké večerní občerstvení)

Loď Astor vyplouvá pouze v únoru. Celoročně však nabízíme 2 až 3 denní výlet na Kangaroo Island kombinovanou dopravou lodí a autobusem.  Nabízíme Vám také 5-denní plavbu po řece Murray na velmi stylové historické lodi s plně nabitým programem (za příplatek 27500/osoba). Podrobné informace o cestě lodí Astor naleznete v poznámkách. Dostanete od nás podrobný plán cesty a popis celé oblasti s mapkou. Pokud Vám nevyhovuje řídit auto, tento výlet Vám můžeme zajistit autobusem a s průvodcem.

11
Kangaroo Island (S - snídaně, O - oběd, V)

Dnes si budete moci plně užívat zastávky na Kangaroo Island. Můžete si vybrat z velké nabídky exkurzí na pevnině nebo si užívat zázemí lodi Astor, výběr je na Vás. Ostrov je nedotčenou divočinou, která nabízí zázemí mnoha původním druhům. Ve volné přírodě uvidíte klokany a lachtany. Následuje nalodění a nocleh na lodi.

(snídaně, oběd, odpolední čaj, večeře, lehké večerní občerstvení)

12
Port Lincoln (S, O, V)

Dnešní den strávíte v přímořské destinaci Port Lincoln na poloostrově Eyre. Opět máte možnost využít široké nabídky výletů nebo si užít den na palubě. Můžete obdivovat krásné pláže nebo nasát atmosféru města známého bohatou kuchyni s mořskými plody. Následuje nocleh na palubě lodi Astor.

(snídaně, oběd, večeře, lehké večerní občerstvení)

13
Návrat do Adelaide a odlet domů

Dnešním dnem cesta končí. Přijíždíte zpět do Adelaide a následuje transfer na letiště. Odlet domů dle mezinárodních letenek.

14
Přílet do Prahy

Návrat domů, konec programu.

 

 

MAPA ZÁJEZDU

3-4

Darwin

8-9

Adelaide

11

Kangaroo Island

12

Port Lincoln

13

Adelaide

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Zpáteční mezinárodní letenka
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři
Ubytování
Noclehy v 3* hotelu
4-denní cesta vlakem Ghan – Golden Service
4-denní plavba lodí Astor
Stravování
Strava ve vlaku a na lodi dle itineráře
Místní výlety
Všechny výlety uvedené v programu
Plán cesty
Kompletní plán k Vašemu zájezdu
24/7 česká asistenční linka v Austrálii
Pojištění CK proti úpadku
Spropitné, osobní útrata
Osobní pojištění a připojištění pro případ storna
Rádi zajistíme za příplatek
Strava, výlety a služby nezahrnuté v programu
Plavba po řece Murray na historické lodi (výlety v ceně)
Cca 27.500 CZK /osoba

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu AUD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Prozkoumejte nabídku zájezdů na našem webu, kde Vás čeká další dovolená v Austrálii.

Vybavení a služby Golden Serivce ve vlaku Ghan
Budete moci relaxovat ve svém privátním kupé Gold Service a pozorovat rudé srdce Austrálie z velkého okna. Ve vagónu Queen Adelaide Restaurant budou velmi stylově podávány Vaše pokrmy (flexibilní otvírací doba, vydatné snídaně, obědové menu o dvou chodech, večeře o třech chodech). Váš balíček zahrnuje nealkoholické nápoje, pivo, kvalitní vína, tvrdý alkohol, čaj a kávu. Na cestě také obdržíte zdarma balíček toaletních potřeb. K dispozici Vám budou vždy stevardky, které se budou starat o pohodlí v průběhu Vaší cesty. Ve vašem kupé si budete moct naladit hudbu nebo komentář k průběhu cesty. Ten nejlepší komfort Vám nabídne cestovatelské lóže. Váš balíček zahrnuje Golden Service, ale lze ho navýšit na Platinum Service.
Platinum Service zahrnuje:
Luxusní kupé (dvakrát větší než Golden Service kupé), privátní transfery, snídaně do kupé, přístup do luxusního lóže a restaurace.

Vybavení a služby na palubě lodi Astor
Plavba na lodi Astor Vám poskytne nezapomenutelný zážitek i díky kvalitnímu zázemí a velmi různorodému programu. Můžete odpočívat ve své soukromé kajutě nebo si užívat luxusní mezinárodní kuchyni, odpolední čaje i pozdní večerní občerstvení. Čaj a kávu budete mít k dispozici samoobslužně po celou dobu plavby. V rámci programu se můžete těšit na zábavné show, kabarety, přednášky a další denní aktivity. Pokud zatoužíte po odpočinku a relaxaci, najdete na palubě k dispozici vnitřní a venkovní bazén, saunu, parní lázeň, kadeřnický salón a duty free butiky. Můžete si vychutnat jídlo různých stylů ať už formou bufetů nebo a la carte.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Austrálie, co navštívit?

Chystáte se na cestu do Austrálie? Pak máte v mysli určitě mnoho míst, které chcete navštívit. Austrálie je plná míst, která by jsme na...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Kdy otevřou hranice Austrálie a Zélandu?

Kdy se bude zase cestovat do Austrálie a na Nový Zéland? Věřte mi, že tuto otázku si kladu velmi často. Nejen proto, že jsme specialisté...
ČÍST ČLÁNEK

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii?

Austrálie – pro někoho zní magicky, jiní o této zemi nepřemýšleli, pravdou však je, že Austrálie je jiná a nevzbuzuje snad v nikom...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×