Austrálie

Krásy východního pobřeží autem

Individuální
17 dní
od 75 990 czk
TERMÍN
celoročně
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Anglický

Proč vybrat tento zájezd

  • všechny přírodní skvosty východního pobřeží

  • největší písečný ostrov světa Fraser Island

  • magické ostrovy Whitsundays a nejhezčí pláž Austrálie

  • plavba na Velký bariérový útes a deštné pralesy

  • velké Australské dobrodružství autem

  • památky Unesco a spousta národních parků

POPIS ZÁJEZDU

Poznávací zájezd Krásy východního pobřeží pro vyznavače dovolené autem. Projedete asi nejhezčí část australského pobřeží se zastávkami na těch nejlepších místech. Z úchvatného Sydney krátce přeletíte do metropole Brisbane, odkud již pojedete autem po pobřeží, podíváte se na největší písečný ostrov Fraser Island, který skrývá přírodní poklady. Dále na sever si užijete plavbu lodí na ostrovy Whitsundays a udajně nejhezčí pláž Austrálie, Whithaven beach. Vaši cestu zakončíte v tropickém Cairns, navštívíte deštný prales a hlavně Velký bariérový útes. Zájezd zahrnuje vše potřebné, skvělý plán cesty a ty nejlepší výlety na každém místě.

Destinace:

Sydney a Blue Mountains NP – Brisbane a Sunshine Coast – Fraser Island – Whitsundays Islands – Cairns a Velký bariérový útes

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
Národní parky
Pláže
Zvířata
1-2
Praha - Sydney

Let na trase Vídeň (Praha) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney obvykle v den 3 brzy ráno.

3
Sydney

Po příletu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v blízkosti centra města. Krátká prohlídka města dle vypracovaných materiálů. Máte zajištěn vstup do vyhlídkové věže v centru města Sydney Tower. Odpoledne odpočinek a aklimatizace po dlouhé cestě. Zajištěn nocleh v 3*-3,5* hotelu.

Možnost českého průvodce v Sydney za příplatek.

4
Sydney

Celodenní individuální prohlídka města, prohlídka asi nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Zajištěna komentovaná exkurze do Sydney Opera House, poté prohlídka starobylé čtvrti Rocks. Odpoledne se můžete zajet podívat na vyhlášenou pláž Bondi Beach se skvělými procházkami. Nocleh v hotelu.

Od nás dostanete podrobné informace k prohlídce města a užitečné rady a tipy na nejhezčí místa. Manuál jak se pohybovat v Sydney a další.

5
Blue Mountains NP

Celodenní výlet do národního parku Blue Mountains s anglicky hovořícím průvodcem. Tento park je asi nejznámější v okolí Sydney, uvidíte skalní formaci Tři sestry, krásné výhledy na kaňony a vodopády, procházka k vodopádu Wentworth, možnost lanovky na dno kaňonu a zpět do Sydney se poplavíte lodí. Nocleh v hotelu.

6
Sydney - Brisbane

Ráno transfer na letiště a odlet do Brisbane. Po příletu si vyzvednete auto a jedete se ubytovat. Následuje krátká prohlídka města Brisbane dle našich instrukcí. Nocleh v hotelu v Brisbane či blízkém okolí.

Alternativně můžete již dnes z Brisbane vyrazit na nedaleké pláže oblasti Sunshine Coast a spát v blízkosti pláží.

7
Brisbane - Sunshine Coast - Hervey Bay

Dopoledne vyrážíte severně po pobřeží oblasti zvané Sunshine Coast. Zde si můžete užít pláží a koupání. Po cestě Vás dále čeká zastávka v NP Noosa, což už je jen kousek do městečka Hervey Bay. Zajištěn nocleh v motelu-hotelu.

Dostanete od nás podrobný plán celé cesty po pobřeží s popisem nejhezčích míst k navštívení.

8
Fraser Island (oběd)

Dnes Vás čeká celodenní organizovaný výlet na Fraser Island s anglicky hovořícím průvodcem. Na tento největší písečný ostrov světa se může jen jeepem, protože zde neexistují silnice. Vy navštívíte nejhezčí místa, jako jsou: deštný prales, písečné duny, křišťálové jezero, dlouhé pláže a také uvidíte divoké psy Dingo. Návrat v podvečer do Hervey Bay, nocleh v motelu-hotelu.

9
Hervey Bay - Rockhampton

Ráno vyjíždíte z Hervey Bay dále po pobřeží, kochat se můžete australskou krajinou nebo krásnými vyhlídkami na pobřeží. Po cestě dlouhé asi 400 km, přijíždíte do Rockhamptonu, kde máte zajištěn nocleh.

10
Rockhampton - Airlie beach

Dnes Vás čeká asi 500 km dlouhá cesta do Airlie Beach. Zde již projíždíte tropickým pásmem Austrálie a tomu také odpovídá okolní příroda a pobřeží. Možnost zastávek na koupání. Odpoledne příjezd do turistického městečka Airlie Beach, které je bránou ke krásným ostrovům Whitsundays. Nocleh v hotelu.

11
Whistundays islands (oběd)

Celodenní výlet lodí (katamarán nebo plachetnice) kolem krásných ostrovů Whitsundays, zastávka na nejhezčí pláži Austrálie se zcela bílým pískem – Whitehaven beach. Koupání, šnorchlování a oběd v ceně. Užijte si nedotčené pláže, šnorchlování u korálových útesů a místní bohatou faunu i flóru. Nocleh v hotelu v Airlie Beach.

12
Airlie beach - Cairns

Dnes Vás čeká dlouhá cesta (asi 600 km) do tropického města Cairns. Po cestě se nachází několik atraktivních zastávek a budete mít příležitost k procházce a krásným výhledům podél cesty. Doporučíme koupání v pěkných vodopádech. Ubytování v hotelu v Cairns s bazénem.

13
Cairns - výlet

Celodenní individuální výlet autem do vnitrozemí Cairns. Čeká Vás návštěva deštného pralesa Daintree, možná zastávka v městečku Kuranda, koupání v řece v deštném pralese, banánové plantáže nebo možná návštěva zvířecího parku s krokodýly, klokany a koalami.  Nocleh v hotelu s bazénem.

K výletu samozřejmě dostanete veškeré informace a plán cesty.

14
Velký bariérový útes (oběd)

Celodenní výlet na ostrov Velkého bariérového útesu – Green Island. V ceně máte vyzvednutí u hotelu, plavbu lodí, šnorchlování a oběd na ostrově. Nocleh v hotelu s bazénem.

Alternativně nabídneme výlet na klidnější ostrov Fitzroy Island nebo naopak výlet lodí zaměřený na šnorhclování a potápění.

15
Cairns - Sydney

Poslední plný den v Austrálii, kdy můžete relaxovat pod slunečními paprsky anebo si nakoupit nějaké suvenýry. V podvečer máta zajištěn transfer na letiště v Cairns, odkud letíte do Sydney. Nocleh v motelu/hotelu poblíž letiště.

Můžeme nabídnout fakultativní výlet, třeba scénickým vlakem do Kurandy anebo protáhneme pronájem auta pro možný individuální výlet do okolí. 

16
Sydney - odlet

Ráno se přesunete na mezinárodní letiště pro Váš odlet zpět do Evropy.

17
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3,4,5

Sydney

6

Brisbane

8

Fraser Island

9

Rockhampton

11

Whitsundays Islands

13,14,15

Cairns a Velký bariérový útes

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky dle programu
Ubytování
Pěkné 3* - 3,5* hotely a motely na všechny noci programu.
Pronájem auta dle programu
Automat, klimatizace, připojištění, typ/velikost: Toyota Corrola.
Letištní transfery
Všechny letištní transfery dle programu.
Výlety s AJ průvodcem
Atraktivní výlety s AJ průvodcem v ceně (Fraser Island, lodí na Whitsundays nebo lodí na Velký bariérový útes).
Vstupy dle programu
V ceně máte lístky/vstupy do Sydney Opery a Sydney Tower.
Manuál cesty
Podrobný popis cesty na míru, kudy jet, kam se vydat, co navštívit, osobní tipy.
Víza
Zajistění turistických víz do Austrálie.
24/7 česká asistenční linka v Austrálii
Pojištění CK proti úpadku
PHM - Palivo
Palivo platíte dle spotřeby na místě.
Strava
Jídlo není v ceně, kromě 3x oběd na určených výletech.
Poplatek za vstup na Fraser Island
Splatný na místě.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Nabídneme rádi za příplatek.
4*-5* hotely
Lepší/větší auto
Snídaně
Za příplatek cca 7500 Kč/osoba.

V období leden až březen v tropické oblasti Cairns často prší.

Na tomto zájezdu najedete autem cca 2000 km.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Plavba jachtou po ostrovech Whitsundays

Že jste o těchto ostrovech nikdy neslyšeli? Vezmu Vás na výlet do Austrálie, přesněji řečeno nedaleko Velkého bariérového útesu, kde se...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co navštívit?

Chystáte se na cestu do Austrálie? Pak máte v mysli určitě mnoho míst, které chcete navštívit. Austrálie je plná míst, která by jsme na...
ČÍST ČLÁNEK
Austrálie - Lenka a Pavel

Hlasime uspesny navrat do CR a chceme moooc podekovat za uzasnou cestu. Vse klaplo podle planu a bylo neskutecne videt, kolik podob Australie ma. Velky obdiv take za to, jak vse klapalo na minuty podle Vaseho planu a nebyl snad jediny problem nebo pripominka. 🙂

Jeste jednou dekujeme.

Austrálie - Petrášová

Jak jsem Vám již psala, v Austrálii bylo úžasně. Všichni máme krásné zážitky a dlouho budeme vzpomínat na nádhernou přírodu, zvířátka, přírodní scenérie, teplé moře.....Vzala jsem to opravdu letem světem, jen co mě právě napadlo, pokud byste chtěl  (potřeboval) ještě nějaké konkrétní postřehy, ráda zodpovím..... opravdu jsme prožili tři nádherné týdny a vím, že se mi po Austrálii bude dlouho stýskat. Je to země, kterou si člověk opravdu velmi snadno ZAMILUJE!

Přikládám i pár fotek...je opravdu těžké vybratB-) Pokud by se Vám nějaká hodila ke zveřejnění, máte náš souhlas. kdybyste chtěl ještě z nějaké konkrétní oblasti, stačí říct.

Ještě jednou moc děkujeme za vše, přejeme spousty dalších spokojených klientů. Vím, že teď začátkem dubna jedete s malou skupinkou na západ Austrálie (jede s Vámi i moje kamarádka Iva s manželem), ve skrytu duše vám to všem moc závidím, ale hlavně přeji, ať se vše vydaří.
Austrálie - Honza Matoušek

Dobrý den, děkuji za dovolenou. Parádně jsme si to užili!

Moc vám dekujeme.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×