Austrálie ZÁJEZD
Všechny chutě Austrálie

Individuální
16 dní
od 107 990 czk
TERMÍN
celoročně
TYP ZÁJEZDU
Autentický
letenky
Všechny
průvodce
Anglický

Proč vybrat tento zájezd

  • Unikátní autentický zájezd jako žádný jiný

  • Nej místa Austrálie nabité originálními aktivitami

  • Kultura, historie, domorodci, gastronomie, příroda

  • Aktivity s Aboriginci, příběhy, kultura, hudba

  • Tropický ostrov Fitzroy

  • Luxusní večeře pod hvězdami u Uluru nebo na lodi u Opery

  • Vybrané hotely 3,5* – 4*

POPIS ZÁJEZDU

Jedinečný zájezd nabitý velkým množstvím výletů a aktivit, které nenajdete v žádném jiném zájezdu. Kombinace nejoblíbenějších destinací, jako je Sydney a okolí, rudý střed z Uluru až do Alice Springs a Cairns s Velkým bariérovým útesem a tropickým vnitrozemím. V každé lokalitě na Vás čekají skvělé aktivity a výlety, především zaměřené na setkání s domorodci jako hraní na didgeridoo, kulturní představení, házení boomerangu, dále procházky přírodou pouště, tropickým pralesem nebo po pobřeží. Zájezd je okořeněn gurmánskými zážitky na neobyčejných místech, koupáním na tropických plážích a vybranými hotely. Ano, tato dovolená bude zážitkem na celý život.

Destinace:

Sydney – Uluru a Olgas – Kings Canyon – Alice Springs – Cairns a Velký bariérový útes

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
Národní parky
Pláže
Zvířata
1-2
Odlet z Prahy do Sydney

Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Sydney v den 2 večer anebo v den 3 brzy ráno. V případě příletu v den 2 bude přidán nocleh navíc.

3
Sydney s čp

Po příletu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v blízkosti centra města. Odpoledne první prohlídka největší metropole Austrálie s českým průvodcem, který Vás provede centrem Sydney, povykládá užitečné i zajímavé informace a provede s Vámi orientaci v tomto městě. Následuje odpočinek a aklimatizace po dlouhé cestě. Zajištěn nocleh v 3,5* hotelu.

4
Sydney - Opera a plavba

Celodenní prohlídka města dle našich instrukcí, prohlídka asi nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge (fakultativně možný zážitkový výstup na vrchol mostu, zeptejte se nás). Návštěva Královských botanických zahrad s výhledem na Operu a odpoledne můžete ještě zavítat do starobylé čtvrti Rocks a okolí. V ceně máte zajištěnou komentovanou prohlídku Sydney Opera House.

Večer na Vás čeká další zážitek, podvečerní několikahodinová plavba kolem Opery, přístavu a Harbour bridge s gurmánskou večeří a živou hudbou, jak lépe si vychutnat Sydney?

Od nás dostanete podrobné informace k prohlídce města a užitečné rady a tipy na nejhezčí místa. Manuál jak se pohybovat v Sydney a další.

Za příplatek možno český průvodce pro dnešní den.

5
Sydney - Bondi beach nebo Royal NP

Dnes máte na výběr ze dvou aktivit, přičemž každá Vám ukáže něco typického z Austrálie.

Varianta 1 je nedaleký výlet na ikonickou pláž Bondi beach, plnou kaváren, restaurací a krásných vyhlídek na moře, kde pro Vás máme připravenou lekci surfování s AJ instruktorem.

Varianta 2 je výlet do přírody s českým průvodcem. Výlet do NP Royal, kde Vás český průvodce provede pěknými procházkami po pobřeží v přírodě, ukáže aboriginské obrazce ve skalách a na závěr se můžete vykoupat na jedné z místních pláží. Nocleh opět v hotelu v Sydney.

6
Sydney - Uluru

Ráno transfer na letiště a máte zajištěn lokální let do rudého středu, na Uluru. Po příletu si přímo na letišti vyzvednete smluvené auto (zde může naskočit poplatek za vrácení auta v jiné lokalitě, bude potvrzeno u objednávky) a dle našich instrukcí se jedete ubytovat do 3* hotelu.

Odpoledne Vás čeká atraktivní program v srdci Austrálie. V 16 hodin můžete (rozhodnutí je na Vás) vyrazit na komentovanou procházku s lokálním aboridžinským průvodcem v místních zahradách, kde se dozvíte o místní flóře z pohledu tradičních obyvatel a také použití jednotlivých rostlin v místní tradiční medicíně.

Po tomto (nebo místo) programu jedete autem k posvátné hoře Uluru. Po cestě zastávka v Aboridžinském kulturním centru, kde se dozvíte více o historii místních kmenů a Aboridžinském umění. Následuje kratičký přesun k největšímu monolitu světa, kde si uděláte působivou procházku a prohlédnete tento kolos z více stran. Výlet zakončíte vyhlášenou atrakcí, pozorováním západu slunce u Uluru, kdy Uluru mění svou červenou barvu do všech odstínů a je to pastva nejen pro oči, ale i pro fotografy. Nocleh v hotelu s bazénem, kde si můžete připlatit pravé australské BBQ a ochutnat třeba i klokana.

Rádi byste na Uluru zažili nějaký svátek či festival?

Duben – Tjungu Festival (domorodci)

Květen – Uluru camel cup (prestižní závod velbloudů)

Srpen – Garma festival (domorodci)

7
Olgas a Uluru exkluzivně

Ráno vyrazíte autem na další ikonické útvary, Olgas, které jsou podle některých ještě působivější než Uluru. Nachystán pro Vás máme 3-4 hodinový trek a krásné výhledy (trek se dá libovolně zkrátit dle Vaší chuti či možností). Na oběd se vracíte do vesnice a resortu.

Po obědě pro Vás máme připraven krátký (45min) program Příprava a ochutnávka tradičního jídla z bushe, tento program povede také místní Aboridžinský průvodce. Samozřejmě můžete dát přednost odpočinku a bazénu a chvíli relaxovat.

Další autentickou zkušenost pro Vás máme kolem 15 hodiny,  kdy Vás pozveme na hodinový workshop hraní na Didgeridoo. Dozvíte se historii tohoto domorodého hudebního nástroje a zkusíte si na něj i zahrát.

Alternativně můžeme namísto tohoto programu nabídnout za příplatek 1500 Kč/osoba workshop malování aboridžinských obrazů klasickou technikou tečkováním, který bude provázen Aboridžinskou malířkou.

Večer pro Vás máme vyvrcholení pobytu na Uluru, gastronomický zážitek „Sounds of silence“ v unikátním prostředí Uluru, kdy budete zavezeni do pouště ke gurmánské několika chodové večeři s výhledem na Uluru, alkoholickými nápoji (australské pivo/víno), originální hudební představení na didgeridoo od místních obyvatel a k tomu i komentovaná prohlídka unikátní noční oblohy.

Perličkou tohoto nabitého dne bude ještě relaxační aktivita „Field of Lights“ kdy po večeři budete mít přístup na uměleckou a velmi působivou světelnou instalaci v poušti, kdy v kombinaci s hvězdnou oblohou se Vám zatají dech. Následně zajištěn transfer do hotelu a nocleh.

8
Kings Canyon

Dopoledne vyrazíte pronajatým autem na cestu pouští do další destinace Kings Canyon. Projedete si kousek rudého středu a pouští a nasajete unikátní atmosféru.

Odpoledne v oblasti Kings Canyonu Vám nabídneme na výběr ze tří aktivit:

  1. Karrke Aboriginal cultural experience – kulturní prohlídka u místní Aboridžinské komunity (1h) anebo
  2. Kratší vyhlídkový let helikoptérou nad místní krajinou, farmou a Kings creek station
  3. Komentovaná prohlídka místní farmy Kings Creek Station

Následně popojedete ještě kousek ke svému ubytování v Kings canyon resortu, kde budete ubytovaní v pěkném hotelovém pokoji s výhledem na skály a poušť.

Ke každé cestě autem pro Vás na míru připravíme manuál cesty, s popisem kudy jet, co vidět a co zažít.

9
Kings Canyon - Alice Springs

Ráno Vás čeká krásný trek v Kings canyonu, který patří mezi místní perly. Doporučíme 3-4 hodinový trek kolem kaňonu, působivé výhledy, neuvěřitelné barvy a dramatický kaňon. Trek či tůra může být nabídnuta smaozřejmě i v kratším pojetí (cca 1 hodina nenáročné procházky).

Odpoledne pokračujete dále cestu pouští až do největšího města v oblasti, Alice Springs. Zde budete mít zajištěn krásný 4* hotel s bazénem, ke chvíli odpočinku.

10
Alice Springs - Cairns

Dopoledne můžete vyrazit na prohloídku města a především nečetných místních galerií Aboridžinského umění nebo kvalitní obchůdky s autentickými suvenýry. Kolem oběda vracíte auto na letišti a máte zajištěn let do tropického Cairns.

Po příletu do Cairns transfer do 4* hotelu v centru města.

11
Fitzroy Island

Dnes pojedete lodí na tropický ostrov Fitzroy Island, kde najdete opravdu nádherné pláže s bílým pískem k relaxu a koupání a také nabídku krásných procházek/pěšinek po celém ostrově. Opravdu krásný a nepřeplněný ostrov, který „olizuje“ Velký bariérový útes a nabízí skvělé podmínky pro relax.

Vybrat si můžete z varianty přespání v pěkném hotelu přímo na ostrově a strávit tak můžete na Fitzroy 2 dny anebo se dnes vrátíte lodí zpět do Cairns a druhý den vyrazíte lodí přímo na Velký bariérový útes ke šnorchlování či potápění, volba je na Vás.

12
Fitzroy nebo Velký bariérový útes

Zvolte si sami zda strávíte dnes na ostrově Fitzroy, procházkami a koupáním anebo se vydáte z Cairns lodí na Velký bariérový útes šnorchlovat či potápět.

Nocleh ve 4* hotelu ve městě Cairns.

13
Tjapukai a wildlife

Ráno si vyzvednete pronajaté auto a dle našich isntrukcí jedete na výlet z Cairns. První zastávkou bude Hartleys crocodile centrum (vstup v ceně), což je velký park, kde najdete snad všechna australská zvířata v čele s krokodýly, dále klokany, koaly a mnohé další.

Krásnou tropickou přírodou a kolem pláží pojedete odpoledne do Tjapukai kulturního centra, kde budete naposledy objevovat místní Aboridžinskou kulturu, a to s privátním aboridžinským průvodcem,vidět můžete kulturní vystoupení, vyzkoušíte si hod bumerangem a mnohé další.

Pokud čas dovolí, můžete se zastavit ještě ve vesnici Kuranda a podívat se na známé vodopády. Poté nocleh opět v hotelu v Cairns.

Ke každé cestě autem pro Vás na míru připravíme manuál cesty, s popisem kudy jet, co viděta co zažít.

14
Tropické vnitrozemí

Dnes opět autem jedete na námi doporučený výlet a to do bujného zeleného vnitrozemí Cairns, kde uvidíte deštné pralesy, nádherné vodopády, zastavíte se na banánové či čajové plantáži a projdete se k největšímu fíkovníku v pralese. Perličkou bude koupání ve vodopádech. Nocleh v hotelu v Cairns.

15
Cairns - Sydney a odlet

Vaše úžasná dovolená se nachýlila ke konci, zajištěn máte transfer na letiště a lokální přelet zpět do Sydney, odkud budete dle mezinárodních letenek odlétat domů. Pokud by Váš let letěl ráno, přidáme v Sydney ještě jeden nocleh.

Alternativní prodloužení programu:

Prodlužte si svou dovolenou o výlet do divočiny, na málo známé a odlehlé místo zvané Cobbold gorge, kde se nachází krásné a úzké kaňony zaplněné vodou, divočina a jeden krásný resort se spoustou přírodních aktivit. Prodloužení cca o 3-4 dny.

16
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3,4,5

Sydney

6,7

Uluru

8,9

Kings Canyon

10

Alice Springs

11,12,13,14,15

Cairns a okolí

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky
Všechy transfery dle programu
Pronájem auta dle programu
Automat, připojištění, klimatizace.
Všechny hotely dle programu
Pěkné 3,5 * až 4* hotely
Všechny výlety a aktivity dle programu
Autentické aktivity a výlety
Unikátní degustační večeře (2x)
Uluru a Sydney loď, vč. nápojů.
Český průvodce v Sydney
24/7 Česká asistenční linka v Austrálii
Pojištění CK proti úpadku
Vyřízení turistického víza
Strava - kromě uvedeného v programu
Pojištění cestovní a pojištění storna
Palivo do aut
Nadstandardní hotely 4*- 5*
Snídaně za příplatek

Při pronájmu auta z Uluru do Alice Springs může naskočit poplatek za vrácení na jiném místě, který je splatný na místě, potvrdíme v době objednávky.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii?

Austrálie – pro někoho zní magicky, jiní o této zemi nepřemýšleli, pravdou však je, že Austrálie je jiná a nevzbuzuje snad v nikom...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie - Petrášová

Jak jsem Vám již psala, v Austrálii bylo úžasně. Všichni máme krásné zážitky a dlouho budeme vzpomínat na nádhernou přírodu, zvířátka, přírodní scenérie, teplé moře.....Vzala jsem to opravdu letem světem, jen co mě právě napadlo, pokud byste chtěl  (potřeboval) ještě nějaké konkrétní postřehy, ráda zodpovím..... opravdu jsme prožili tři nádherné týdny a vím, že se mi po Austrálii bude dlouho stýskat. Je to země, kterou si člověk opravdu velmi snadno ZAMILUJE!

Přikládám i pár fotek...je opravdu těžké vybratB-) Pokud by se Vám nějaká hodila ke zveřejnění, máte náš souhlas. kdybyste chtěl ještě z nějaké konkrétní oblasti, stačí říct.

Ještě jednou moc děkujeme za vše, přejeme spousty dalších spokojených klientů. Vím, že teď začátkem dubna jedete s malou skupinkou na západ Austrálie (jede s Vámi i moje kamarádka Iva s manželem), ve skrytu duše vám to všem moc závidím, ale hlavně přeji, ať se vše vydaří.

Austrálie - Miroslav Mayer

Jsme již týden doma ze skvělé dovolené v Austrálii. Chtěl bych vám poděkovat za skvělý program, který jste nám připravil i za organizaci všech akcí. Až na jediný problém v Sydney vše klapalo podle programu. Zažili jsme všechno, co jsme očekávali a samozřejmě čekala nás mnohá příjemná překvapení. Všechny výlety, které jste nám zorganizoval byly skvělé. Trochu jsme měli šok z výletu na Fraser, když jsme naskočili do Jeepu jako vojáci, kufry na střeše. Přesto se z toho nakonec vyklubalo báječné dobrodružství, na které budeme dlouho vzpomínat a máme co vyprávět. Měl jsem obavy z jízdy autem vlevo, ale zvládl jsem to a druhý den už jsem jezdil jako doma.Rozhodně jsem s prací vaší i vaší firmy spokojen, budu vás doporučovat svým známým, a protože jsem se namlsal této krásné země i já se tam ještě určitě vrátím, abych viděl Tasmánii a západní pobřeží a s důvěrou se obrátím rovnou na vás. Snad to bude brzy.

Austrálie - Vítkovi

Chtěli bychom Vám a vašim kolegyním poděkovat za skvěle připravenou dovolenou.

V průběhu cesty nenastal jediný problém, vše probíhalo na minutu přesně  podle vašeho harmonogramu. Průvodci na výletech byli velmi ochotní a příjemní, takže poděkujte prosím ještě jednou agenturám, které výlety zajišťovaly. Manžel se synem měli při výlezu na HB nejen skvělé počasí i perfektního průvodce. Pokud jste vybírali typ auta v půjčovně vy, tak jste manžela absolutně zaskočili novou Toyotou hybrid. Málem neměl odvahu s ní jet, aby jí nepoškodil. Byla skvělá.

Měli jsme štěstí i na počasí. Na velryby den před námi nejeli, protože foukalo. My jsme jeli a ještě na nás pár velryb počkalo. Prostě, vše bylo skvělé, zážitek jsme ještě umocnili návštěvou Opery v Sydney. Atmosféra v sále na konci vystoupení byla strhující. Ještě jednou srdečné poděkování za nezapomenutelnou dovolenou.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×