ZÁJEZD Austrálie
Zážitková Austrálie a Tasmánie s ČP

CZ průvodce
18 dní
129 990 czk
TERMÍN
15.01.–01.02.2025
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Český
Mapa Austrálie - Zájezd s Viva Travel

Proč vybrat tento zájezd

  • netradiční a zážitkové destinace Austrálie a Tasmánie

  • zájezd s malou skupinkou, cca 6–8 osob

  • ochutnávky vína v Barossa Valley, Austrálie

  • krásy Klokaního ostrova, třetího největšího ostrova Austrálie

  • zážitková jízda vlakem v pralese Puffing Billy, Austrálie

  • přírodní poklady Tasmánie

  • fakultativní možnost návštěvy zápasů Australian Open

  • mnoho výletů a aktivit v ceně zájezdu

  • zkušený český průvodce

POPIS ZÁJEZDU

Zážitková Austrálie a Tasmánie s ČP - Zájezd a dovolená Austrálie
Zážitková Austrálie a Tasmánie s ČP - Zájezd a dovolená Austrálie
Zážitková Austrálie a Tasmánie s ČP - Zájezd a dovolená Austrálie
Zážitková Austrálie a Tasmánie s ČP - Zájezd a dovolená Austrálie

Výjimečný zájezd s českým průvodcem po netradičních destinacích Austrálie a Tasmánie se spoustou zážitků. Dovolená začne tradičně v Sydney, kde nesmíme minout Sydney Operu, dále se přesuneme do kulturní metropole Melbourne, kde budete mít krásný výlet na scénický a ikonický vlak Puffing Billy, ze kterého můžete vystrčit nohy ven a kochat se divokou australskou džunglí. Následně se vydáme na jednu z nejhezčích pobřežních cest Great Ocean Road plnou koal, až dojedeme k dalšímu klenotu Austrálie, Klokanímu ostrovu, což je místo vyhlášené svou přírodou, plážemi, klokany nebo třeba i lachtany. Odsud dále do Adelaide, k famózní ochutnávce vína v Barossa Valley. A na závěr pořádná tečka zájezdu, návštěva přírodního ráje v podobě ostrova Tasmánie, plné skvostných přírodních zastávek. Tak na co čekat? Jedná se o hlavní sezonu a čekáme krásné počasí!

Sydney – Melbourne a okolí – Great Ocean Road – Klokaní ostrov – Adelaide a Barossa Valley – Tasmánie

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Pláže
Národní parky
Víno
Unesco
Zvířata
1-2

Praha – Sydney

Let na trase Praha – Sydney s přestupem dle konkrétního letového řádu (jídlo v letadle). Přílet do Sydney v den 2 večer anebo v den 3 brzy ráno.

3

Sydney

Po příletu Vás přivítá český průvodce a následuje transfer do Vašeho hotelu v blízkosti centra města. Odpoledne krátší prohlídka největší metropole Austrálie, odpočinek a aklimatizace po dlouhé cestě. Zajištěn nocleh v hotelu.

4

Sydney

Celodenní poznávání krás Sydney. Prohlídka asi nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Návštěva královských botanických zahrad a zastávka ve starobylé čtvrti Rocks a okolí. Odpoledne, dle počasí, návštěva slavné pláže Bondi beach a procházka coastal walk či koupání.

V ceně také vstup na Sydney Tower a exkurze do útrob slavné Sydney Opera House.

5

Sydney – Melbourne

Ráno máte zajištěn transfer na letiště a čeká Vás krátký let do Melbourne, Austrálie.

Odpoledne vás čeká prohlídka metropole Melbourne a jeho nejzajímavějších částí. Pohodovou procházkou projdeme známá místa a ty nejhezčí výhledy. Nocleh v Melbourne.

 

6

Scénický vlak, Yarra Valley, tenis

Dnes vyrazíme na krásný výlet za město na místní atrakci Puffing Billy train, což je vyhlídkový otevřený vlak, který projíždí džunglí. Jednak si budete moci vystrčit nohy z vlaku a pak také budete mít skvělé výhledy do přírody Austrálie, to musíte zažít. Odpoledne se zastavíme ve vytipovaném vinařství známé oblasti Yarra Valley. Nocleh opět v Melbourne.

Alternativně nabízíme sportovním nadšencům náhradní program, můžete se dnes vydat na tenisové kurty na grandslamový turnaj Australian Open, k mání budou i večerní lístky!

7

Great Ocean Road

Ráno vyrážíme na vyhlášenou scénickou cestu mikrobusem, na slavnou pobřežní Great Ocean Road, projedeme si jednu z nejhezčích částí pobřeží Austrálie, uvidíte koaly v přírodě a také 12 Apoštolů. Nocleh v městečku na Great Ocean Road.

8

Cesta ke Kangaroo Island

Dnes nás čeká dokončení Great Ocean Road se skvělými výhledy a následně delší cesta až blízko vstupu na Kangaroo Island / Klokaní ostrov.

9

Kangaroo Island

Ráno trajekt na Klokaní ostrov a následně celý den na prohlídku a prozkoumání tohoto úžasného ostrova, kde uvidíme nejenom volně žijící klokany, ale i další zvířecí druhy jako jsou lachtani a další. Navštívíme i krásné pláže  s možností koupání. Nocleh na ostrově.

10

Kangaroo Island - Adelaide

Dopoledne na Kangaroo Island a dle času trajektu následuje odpoledne přesun mikrobusem do Adelaide, kde budeme míti nocleh.

11

Barossa Valley

Celodenní výlet do krásné oblasti Barossa Valley, kde uvidíte nejenom přírodní okolí Adelaide, ale hlavně navštívíme několik vinic a vinařství, kde můžete stylově ochutnávat místní vyhlášená vína. Můžete se těšit na pěknou degustaci v krásném prostředí. V podvečer návrat do Adelaide a nocleh.

12

Adelaide

Dnes můžeme dopoledne zařadit prohlídku města Adelaide a odpoledne máte volné k odpočinku, vyrazit můžete na pláž. Nocleh v Adelaide.

13

Adelaide - Tasmánie

Dnešní den zájezdu transfer na letiště a lokální let do Tasmánie. Jakmile přistaneme v Hobartu, naskočíme do mikrobusu a odpoledne vyrážíme cestu a procházku ke krásným vodopádům Russel Falls, cesta dále pokračuje přírodou Tasmánie až do městečka Queenstown, na západním pobřeží Tasmánie, k noclehu.

14

Cradle Mountains NP

Dnes nás čeká návštěva nejhezčího NP v Tasmánii a také působivé procházky nejhezčí přírodou Tasmánie. Cradle Mountains je opravdový přírodní klenot tohoto ostrova. Vidět po cestě můžeme i místní zvířectvo, jako je wombat, klokan a další. Následně přesun k ubytování.

15

Bay of Fires - Bicheno

Přesun mikrobusem na východní pobřeží až k oblasti Bay of Fires / Gardens, kde můžete vidět působivé a divoké pláže Tasmánie, balvany s oranžovými lišejníky, skvělé fotogenické místo. Možnost se i vykoupat. Následně přesun po pobřeží do městečka Bicheno, kde se dají zahlédnout tučňáci.

16

Freycinet NP

Celý den k návštěvě krásného NP Freycinet a vyhlášené Wineglass Bay. Čekají Vás skvělé procházky, treky a vyhlídky na vyhlášenou zátoku, možnost i koupání, dle času a podmínek. Zde lze opět vidět klokany, wombaty, tasmánského čerta a další. Nocleh v oblasti.

17

Hobart - MEL/SYD - odlet domů

Ráno se přesuneme na letiště do Hobartu, následuje lokální let do Melbourne nebo Sydney (dle mezinárodních letenek) a odtud následně odlet zpět do Evropy.

18

Přílet domů

Návrat domů do Prahy a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3-4

Sydney

5-6

Melbourne a okolí

7-8

Great Ocean Road

9-10

Klokaní ostrov

11-12

Adelaide a Barossa Valley

13-17

Tasmánie

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky
Víza
Zařízení turistických víz do Austrálie.
Všechny transfery dle programu
Doprava mikrobusem
Veškerá doprava dle programu.
Ubytování
Všechno ubytování dle programu v pěkných 3* - 3,5* hotelech/motelech.
Český průvodce
Zkušený a příjemný průvodce/průvodkyně.
Trajekt na Klokaní ostrov a zpět
Všechny výlety dle programu
Vstupy
Lístky na Sydney Tower a exkurzi do Sydney Opera House.
Manuál cesty
Kompletní plán a popis programu a jednotlivých destinací.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Strava
Jídlo není zahrnuto v ceně, pokud není uvedeno jinak.
Fakultativní výlety
Nabídneme na přání seznam doplňkových výletů či aktivit.
Příplatek za 4* hotely
Příplatek za samostatnou osobu
Samostatná osoba v pokoji za příplatek cca 19.000 Kč.
Pojištění
Za příplatek nabídneme pojištění cestovní (cca 1700 Kč) a pojištění storna (cca 4.400 Kč)

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu AUD.

Náročnost tohoto zájezdu – průměrná.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 5 účastníků.

Pokud není v programu či popisu zájezdu uvedeno jinak, služby průvodce jsou poskytovány až v destinaci.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK

Australia - Boris a Lubica Z.

Z našej strany môžeme povedať len to, že to bolo pripravené úplne perfektne. Všetko sadlo a neboli žiadne problémy, oceniť treba najmä to, že bol stále na telefóne k dispozícii. Prijemne ste ma prekvapili a po mojich zlych skusenostiach s ceskymi cestovkami ste ich reputaciu u mna napravili. Dakujem za spolupracu a urcite casom sa budeme pocut. Dovolenka, na ktorú nezabudneme – v tom najlepšom slova zmysle.

Austrálie - Petrášová

Jak jsem Vám již psala, v Austrálii bylo úžasně. Všichni máme krásné zážitky a dlouho budeme vzpomínat na nádhernou přírodu, zvířátka, přírodní scenérie, teplé moře.....Vzala jsem to opravdu letem světem, jen co mě právě napadlo, pokud byste chtěl  (potřeboval) ještě nějaké konkrétní postřehy, ráda zodpovím..... opravdu jsme prožili tři nádherné týdny a vím, že se mi po Austrálii bude dlouho stýskat. Je to země, kterou si člověk opravdu velmi snadno ZAMILUJE!

Přikládám i pár fotek...je opravdu těžké vybratB-) Pokud by se Vám nějaká hodila ke zveřejnění, máte náš souhlas. kdybyste chtěl ještě z nějaké konkrétní oblasti, stačí říct.

Ještě jednou moc děkujeme za vše, přejeme spousty dalších spokojených klientů. Vím, že teď začátkem dubna jedete s malou skupinkou na západ Austrálie (jede s Vámi i moje kamarádka Iva s manželem), ve skrytu duše vám to všem moc závidím, ale hlavně přeji, ať se vše vydaří.

Západní Austrálie - Ivana H.

Stručné hodnocení zájezdu po západní AUstrálii s českým průvodcem.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×