Austrálie

Západní Austrálie autem

Individuální
17 dní
od 79 990 czk
TERMÍN
celoročně
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • nejkrásnější národní parky Austrálie

  • liduprázdné pláže

  • pozorování delfínů a šnorchlování s velrybím žralokem

  • korálový útes Ningaloo reef

  • unikátní treky

POPIS ZÁJEZDU

Zájezd do Západní Austrálie Vám ukáže to nejhezčí ze západního pobřeží Austrálie, uvidíte známé jehly Pinnacles, dostanete se na metr od divokých delfínů, můžete šnorchlovat s největší rybou světa – velrybím žralokem, prohlédnete si korály bariérového útesu Ningaloo a budete se procházet v jednom z nejhezčích národních parků Západní Austrálie – Karijini NP. Celá cesta bude zakončena ve městě s krásnými plážemi Broome. Poznejte divokou tvář a přírodu Austrálie na tomto jedinečném zájezdu.

Destinace:

Perth – Pinnacles NP – Kalbarri NP – Monkey Mia – Exmouth a Ningaloo reef – Karijini NP – Broome

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Pláže
Zvířata
Unesco
1-2
Praha - Perth

Let na trase Praha (Vídeň) – Perth, jídlo na palubě. Přílet obvykle v den 2 večer, případně v den 3 brzy ráno. Po příletu zajištěn transfer a nocleh v hotelu.

3
Perth

Volný den po příletu na aklimatizaci a prohlídku města Perth. Nocleh v hotelu.

4
Pinnacles - Cervantes (220 km)

Vyzvednutí zajištěného auta a cesta do oblasti Pinnacles, kde budete pozorovat vyhlášené pískovcové jehly Pinnacles a duny bílého písku. Působivý obrázek a úvod do přírody západní Austrálie. Poté kratší přesun do městečka Cervantes k noclehu v motelu/hotelu.

5
Cervantes - Kalbarri (380 km)

Pohodová cesta po západním pobřeží se zastávkou u Pink Lake (růžové jezero), pokračujete dále až k národnímu parku Kalbarri, kde bude příležitost k procházce v přírodě a krásným výhledům. Doporučíme vhodné treky a také cestu k vyhlášenému a fotogenickému „oknu“. Nocleh v oblasti, motel.

6
Kalbarri - Monkey Mia (400 km)

Cesta s pěknými zastávkami a vyhlídkami této pusté krajiny. Zastávka na Shell Beach, která je celá z malinkých mušliček. Cíl cesty je vyhlášená Monkey Mia, kde se můžete každé ráno na pláži potkat s divokými delfíny. Běžně zde také ve vodě uvidíte velké rejnoky a další. Nocleh v resortu Monkey Mia, jednodušší pokoj se sdílenou koupelnou.

7
Monkey Mia

Dopoledne jsou na programu delfíni, poté koupání a šnorchlování. Odpoledne můžete lenošit na pláži, kde za Vámi opět mohou připlavat delfíni a můžete zažít skvělou interakci s těmito tvory, kteří mohou připlavat až na dotek ruky nebo se Vám otírat o tělo.  Alternativně můžete vyrazit na projížďku do vedlejšího NP Franc. Perron nebo si připlatit výlet lodí z resortu. Nocleh Monkey Mia resort, jednodušší pokoj se sdílenou koupelnou.

8
Monkey Mia - Exmouth (690 km)

Dnes je celý den vyhrazen na nejdelší přesun až ke krásnému korálovému útesu Ningaloo Reef. Cílovým bodem je městečko Exmouth. Celý den Vám zabere cesta s občasnými zastávkami. Nocleh v motelu.

9
Ningaloo Reef - fakultativně velrybí žralok

Dnes máte celý den u moře, vyrazit můžete na nedaleké pláže, ze kterých se dá lehce šnorchlovat na korálový útes Ningaloo. Doporučujeme fakultativní celodenní výlet za jedinečným zážitkem, a to šnorchlování s velrybím žralokem! Tato monstrózní a klidná ryba je největší rybou světa, Vy se k ní můžete dostat na 3 metry. V ceně oběd. Výlet lodí doporučujeme určit dle sezóny. Nocleh v motelu v Exmouth.

10
Exmouth - Ningaloo Reef

Volný den na plážích a fakultativně možnost potápění a dalších výletů na moře. Objednat si můžete výlet na Manty. Navštivte místní pláže, ze kterých můžete šnorchlovat přímo na korálový útes Ningaloo, vidět můžete žraloky, želvy, mořské krávy, delfíny a další. Nocleh v Exmouth.

11
Exmouth - Tom Price - Karijini NP (600 km)

Celý den vyhrazen na cestu ke krásnému národnímu parku Karijini. Nocleh ve vesnici Tom Price nebo za příplatek přímo v národním parku (glamping).

12
Karijini NP

Celý den vyhrazen na tento úžasný národní park, který je jeden z nejhezčích v Austrálii. Místní rudé a hluboké kaňony, vodopády a jezírka jsou jako stvořené pro skvělou zábavu a trekování. Doporučíme úžasné treky mezi skalami, dramatické výhledy, koupání v jezírkách s teplou vodou, jen příroda a Vy. Nocleh opět ve vesnici Tom Price nebo přímo v národním parku (za příplatek).

Jedná se izolované místo, kde bude jen několik turistů, příroda a Vy.

13
Karijini - Port Hedland (420 km)

Dopoledne můžete strávit ještě v národním parku a navštívit další úžasná místa a vykoupat se. Poté vyrážíte dle libosti do dalšího města na cestě, které leží na břehu oceánu Port Hedland. Nocleh v motelu-hotelu.

14
Port Hedland - Broome (600 km)

Podél pobřeží jedete až do Broome, známého to městečka svou atmosférou a plážemi. Nocleh v Broome, v blízkosti vyhlášené Cable beach.

15
Broome - Cable beach

Dnes máte celý den na prohlídku okolí Broome, doporučíme navštívit vyhlášené pláže s bílým pískem anebo pobřeží s oranžovými skálami. Anebo jednoduše strávíte poslední den relaxem na místní vyhlášené Cable beach. Nocleh v Broome/Cable beach, motel-hotel.

Fakultativně nabídneme úžeasný vyhlídkový let do oblasti Kimberly a horizontalním vodopádům. 

16
Broome - Perth - odlet

Transfer na letiště, kde se vrací auto, poté již let do Perthu. Pokud Vám navazuje mezinárodní letenka, tak ve stejný den odlétáte domů. V opačném případě Vám (za příplatek) zajistíme extra nocleh v Perthu.

Na konci programu je možné prodloužení do nedaleké oblasti od Perthu, Margaret River o pár dní, kde se nachází vinice a krásné pláže.

17
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Perth

4

Pinnacles

5

Kalbarri NP

7

Monkey Mia

9,10

Ningaloo Reef - Exmouth

12,13

Karijini NP

15

Broome - Cable beach

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Lokální letenka
Broome - Perth
Pronájem auta dle programu
Automat, klimatizace, připojištění.
Ubytování
Kvalitní ubytování ve 3* motelech a hotelech na všechny noci dle programu.
Manuál cesty
Podrobný popis cesty, kudy jet, kde se zastavit, co navštívit, osobní tipy, treky apod.
Aktivity a výlety dle programu
Letištní transfery dle programu
24/7 česká asistenční linka v Austrálii
Pojištění CK proti úpadku
PHM - Palivo
Palivo dle spotřeby platíte na místě.
Strava
Jídlo není v ceně.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Rádi nabídneme za příplatek.
Snídaně
Příplatek cca 7.000 Kč/osoba.
Šnorchlovací výlety
Za mantami nebo velrybím žralokem.
Větší auto

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu AUD.

Celý zájezd klient řídí auto, očekávejte prosím celkem cca 3000 km dlouhou cestu.

U pronájmu auta může naskočit poplatek za vrácení na jiném místě, upřesníme u objednávky.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Návrat do západní Austrálie

V dubnu se uskutečnil zájezd do západní Austrálie. A jak to vypadalo mýma očima? Čtěte níže! Cesta po Austrálii se nám pomalu...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii?

Austrálie – pro někoho zní magicky, jiní o této zemi nepřemýšleli, pravdou však je, že Austrálie je jiná a nevzbuzuje snad v nikom...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK
Západní Austrálie - Pavel Navláčil

Recenze ze zájezdu s českým průvodcem Karlem Topičem po Západní Austrálii.

Austrálie - Radek Vostrý

Před odletem do Austrálie, jsem si na internetu vyhledal 3 české agentury nabízející služby v této zemi (ubytování, výlety po Austrálii, cesta na Fiji). Se všemi jsem se dostal do kontaktu telefonicky a e-mailem, ale CK (Viva travel) na mě působila ze všech nejlépe. Veškeré potřebné informace (a bylo jich velmi mnoho), byly ihned zodpovězeny. Měl jsem konkrétní požadavky na týdenní okruh vč. výletů + týdenní návštěvu Fiji. Dle mých požadavků byl sestaven balíček, který zahrnoval ubytování na různých místech, dopravu a výlety. Dostal jsem možnost vybrat si různé typy ubytování. Na Fiji mi bylo nabídnuto několik ostrovů a resortů vč. cen a leteckého spojení. Po mém odsouhlasení mi byl zaslán kompletní „balíček“ s velmi podrobným itinerářem mé cesty vč. voucherů a konečné ceny, se kterou jsem byl naprosto spokojen. Se službami CK jsem byl naprosto spokojen. Dostal jsem veškeré informace. Vše fungovalo tak, jak bylo uvedeno. V případě drobného problému byl pan majitel – Ing. Karel Topič okamžitě k dispozici na telefonu a problém ihned vyřešil. Tuto CK mohu opravdu doporučit jako jednu z nejlepších a pokud se do Austrálie ještě vypravím, určitě znuvu využiju služeb této CK. S lepším přístupem, množstvím informací a trpělivostí jsem se v jiné cestovní kanceláři ještě nesetkal.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×