Austrálie

Za krásami Tasmánie

Individuální
7 dní
od 21 990 czk
TERMÍN
říjen - květen
TYP ZÁJEZDU
Přírodní
letenky
Žádné
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • panenská a divoká příroda Tasmánie
  • doporučíme skvělé treky
  • hory, pláže, jezera, národní parky

  • komfortní auto i ubytování

  • méně turistů

  • nejhlubší australské jezero St. Claire

  • UNESCO památky

POPIS ZÁJEZDU

Tasmánie je rájem pro milovníky přírody, odlehlých a méně turistických koutů, najdete zde méně známé národní parky, spoustu krásných treků a zcela jiný ráz krajiny než v Austrálii. Tasmánie je srovnávaná s krásami Nového Zélandu, pouze v menším měřítku. Proti Austrálii samotné se jedná o méně zalidněnou a turisticky nepřetěžovanou krajinu. Pokud hledáte panenskou přírodu, krásné treky v horách a klid na cestách, tak jste na správné adrese. Ideální doplněk Vaší dovolené v Austrálii, pokud Vám nevadí řídit auto.

Destinace:

Hobart – Strahan – Zeehan – Cradle Mountains NP – Bay of Fires – Freycinet NP – Port Arthur

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Unesco
Památky
Zvířata
Pláže
1
Hobart

Přílet do Hobartu, transfer do hotelu , volný zbytek dne k prohlídce města, nocleh v 3* hotelu.

Alternativně dle domluvy/na míru připravíme plán cesty již dnes, dle času příletu. 

2
Lake St. Claire

Ráno vyzvedáváte auto ve městě, následuje cesta do Mount Field National Parku, procházka k vodopádům Russell Falls. Pokračování k nejhlubšímu australskému jezeru Lake St Clair. Túra ve Franklin Gordon Wild Rivers National Parku. Nocleh v starobylém pobřežním městečku Strahan, kde se dozvíte o historii místních dolů a trestanců. Nocleh v motelu.

K celému programu připravíme na míru manuál cesty, s vyznačením kudy jet, co vidět, jaké treky a osobní tipy.

3
Strahan - Zeehan

Prohlídka města, procházka po pobřeží k Water Tower Hill, odkud je nádherný výhled na oceán a přístav. Pěší výlet deštným pralesem k vodopádům Hogarth Falls, kde můžete zahlédnout ptakopyska. Možnost jízdy kánoí na přilehlém jezeře. Poté procházka písečnými dunami Henty Sand Dunes. Odpoledne návštěva „stříbrného města“ Zeehan. Nocleh v motelu.

4
Cradle Mountains NP - trek

Cesta autem do World Heritage Cradle Mountain National Parku. Nádherná příroda, doporučíme skvělé treky, vidět zde můžete i místní zvířata včetně klokanů, wombatů a kdo ví třeba i tasmánského čerta. Užijete si procházku/tůru kolem jezera Dove Lake a výhledy z hory Cradle Mountain, které jsou neskutečné. Večer příjezd do Devonport či okolí. Nocleh v motelu.

Doporučíme na výběr několik krásných treků.

5
Bay of Fires

Čekají Vás vodopády St. Columbus Falls nacházející se v deštném pralese. Měnící se krajinou plnou farem, lesů a hornických městeček dorazíte do krásné zátoky Bay of Fires, kde můžete projít po bílém písku nebo si zaplavat v průzračně tyrkysové vodě. Místní zátoka je pastvou pro oči i fotografy, doporučíme pěknou procházku/tůru. Nocleh v přímořském městečku Bicheno. Za příplatek možnost pozorování tučňáků. Nocleh v motelu.

6
Freycinet NP - trek

Doporučíme túry v půvabném Freycinet National Parku s nádhernými výhledy na zátoku Wineglass Bay. Můžete zvolit trek na Wineglass Beach, fyzicky zdatnější mohou zdolat horu Mount Amos a všude kolem zahlédnout místní zvířata, minimálně klokany určitě. Po cestě na jih procházka deštným pralesem. Nocleh v Port Arthur nebo Bicheno. Alternativně večer možnost absolvovat Port Arthur Ghoast Tour – za příplatek. Nocleh v motelu.

7
Port Arhur - Hobart - odlet

Ráno můžete absolvovat prohlídku historického Port Arthur, projížďku lodí kolem přístavu. Dle času možná návštěva jeskyně Remarkable Cave a několika dalších pozoruhodností na cestě zpět do Hobartu. Auto vracíte na letišti. Odlet a konec programu.

Tento balíček můžete zvolit jako doplněk Vašeho zájezdu anebo kombinujte jednotlivé balíčky pro vytvoření dovolené Vašich snů!

MAPA ZÁJEZDU

1

Hobart

2

Lake St. Claire

3

Strahan - Zeehan

4

Cradle Mountains NP

5

Bay of Fires

6

Freycinet NP

7

Port Arthur - Hobart

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Pronájem auta dle programu
Automat, klimatizace, připojištění.
Ubytování
3* motely a hotely dle programu.
Treky a výlety dle programu
Manuál cesty
Popis cesty na míru, kudy jet, kam se podívat, doporučení treky apod.
24/7 česká asistenční linka v Austrálii
Pojištění CK proti úpadku
PHM - Palivo
Platíte na místě dle spotřeby.
Strava
Jídlo není v ceně.
Letenky
Snídaně
Za příplatek cca 3500 Kč/osoba.

Balíček je vhodným doplněním a prodloužením Vaší dovolené v Austrálii.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co navštívit?

Chystáte se na cestu do Austrálie? Pak máte v mysli určitě mnoho míst, které chcete navštívit. Austrálie je plná míst, která by jsme na...
ČÍST ČLÁNEK

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte, a jaké roční období v...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×