Nový Zéland

Relax na Zélandu

Individuální
14 dní
od 74 990 czk
TERMÍN
říjen - duben
TYP ZÁJEZDU
Relaxační
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • relaxační dovolená s kouskem poznání

  • pěkné hotely/resorty přímo u pláže

  • dvě krásné oblasti Zélandu, Coromandel a NP Abel Tasman

  • nej pláže severního i jižního ostrova

POPIS ZÁJEZDU

Vůbec poprvé převažuje na našem zájezdu na Zéland relax a pláže. To však neznamená, že by zde nebylo aspoň trochu poznávání. Kromě největšího města Auckland navštívíte na severním ostrově vyhlášený poloostrov Coromandel, který nabízí krásné pořeží, vyjímečné pláže Cathedral Cove a Hot water beach i bujnou přírodu. Letecky se přesunete na jižní ostrov k menšímu, ale o to malebnějšímu, národnímu parku Abel Tasman, který oplývá zelení, subtropickým pralesem a krásnými plážemi. Zahlédnout zde můžete i lachtany, delfíny a další zvířata. Jak naložíte se svým časem je na Vás, můžete relaxovat a koupat se nebo aktivně podnikat tůry do přírody. Krásné prostředí zaručeno.

Destinace:

Auckaland – Coromandel – Abel Tasman NP

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Pláže
1-2
Praha - Auckland

Let na Nový Zéland, přílet do Aucklandu obvykle v den 3 ráno.

3
Auckland, Nový Zéland

Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Prohlídka centra města Auckland dle námi připravených podkladů. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu 3-3,5* se snídaní.

4
Auckland - Coromandel (s)

Ráno si vyzvednete zajištěné auto a vyrážíte dle námi vypracovaného plánu cesty z Aucklandu do oblasti Coromandel, která je nabízí přírodní skvosty a je známá krásným pobřežím a plážemi. (můžeme nabídnout i variantu bez řízení auta, transfer busem, i když pak budete méně flexibilní)

 

Odpoledne máte čas se poprvé vykoupat se na jedné z pláží.

 

4x nocleh v městečku Whitianga v resortu Beachfront resort Whitianga anebo Beachside resort Whitianga, umístěné přímo u pláže.

5-8
Oblast Coromandel (s)

V této krásné oblasti máte celkem 4 noci/5 dní. Je jen na Vás zda budete relaxovat na pláži nebo si vyberete aktivnější program. Nabízí se krásné procházky v okolí, pláže, nedotčená příroda nebo výlety autem do přilehlého okolí, ke kterým od nás dostanete přesné tipy a popis kam vyrazit a co vidět a kde najdete ty nej pláže.

Doporučíme známou pláž „Hot water beach“, kde se můžete na okraji oceánu koupat ve vlastním písečném bazénku s horkou vodou nebo procházku na nejhezčí pláž Zélandu, Cathedral Cove. Zde strávíte příjemný čas, možnost koupání, relaxace a krásných procházek v přírodě. Půjčit si můžete kajaky apod. Na poloostrově Coromandel najdete i pozůstatky zlaté horečky a zlatokopectví nebo park se stromy kauri.

8
Let na jižní ostrov (s)

Dnes se dle časového plánu přesunete autem zpět do Aucklandu, kde přímo na letišti vracíte auto a máte zajištěn krátký lokální let do města Nelson na jižním ostrově Zélandu.

Po příletu do Nelsonu si na letišti opět vyzvednete zajištěné auto. Nelson je vstupní branou k nádhernému národnímu parku Abel Tasman a panenským plážím.

Jedete se ubytovat do vybraného resortu mimo město, opět umístěného u moře.

4 x nocleh v Abel Tasman lodge anebo Awaroa lodge u moře.

Můžeme nabídnout i variantu bez řízení auta, transfer busem, i když pak budete méně flexibilní.

9-12
Oblast Abel Tasman (s)

Taktéž v této krásné oblasti máte 4 noci/ 5dní na to si užít unikátní přírodu, klid a krásné pláže. Opět k dispozici auto na doporučené výlety, ke kterým Vám připravíme podrobný manuál. Jak využijete čas na jižním ostrově je jen na Vás, prozradíme, že hned za humnymáte k dispozici krásný národní park, plný bujné přírody a nádherných pláží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i tuleně. Možnosti se koupat nebo trekovat je zde nespočet. Autem můžete samozřejmě i vyrazit do blízkého okolí, nedalko najdete třeba nejvyhlášenější vinice Zélandu, oblast Marlborough.

V ceně od nás máte na jeden den i výlet loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP z lodi.

Na přání Vám zajistíme dopravu lodí po pobřeží tohoto NP a doporučíme nejlepší variantu, viz sekce za příplatek. V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

12
Nelson - Auckland přelet (s)

Dnes končíte svůj plážový program, v průběhu dne vracíte auto na letišti v Nelsonu a následuje krátký lokální let do Aucklandu. Zde budete mít zajištěn poslední nocleh v motelu/hotelu poblíž letiště.

13
Auckland odlet (s)

Dle času Vašich mezinárodních letenek následuje transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

14
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Auckland

5-8

Coromandel

9-12

NP Abel Tasman

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Lokální letenky
Ubytování 3* - 3,5*
Vybrané hotely/resorty se snídaní v blízkosti pláže.
Snídaně
Všechny letištní transfery
Pronájmy auta dle programu
Automat, klimatizace, připojištění.
Výlet lodí v Abel Tasman
Manuál cesty a výletů
Prodobný popis na míru kudy jet, kde se zastavita co vidět.
Víza na Zéland
Zajištění turistického víza na Zéland.
24/7 česká asistenční linka na Zélandu
Pojištění CK proti úpadku
Palivo
Spotřebované palivo platíte na místě.
Strava
Všechno jídlo, kromě snídaní.
Poplatek za údržbu národních parků
4* - 5* hotely
Fakultativní výlety
Cestovní pojištění a pojištění storna

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD
Nový Zéland - Vlastimil Z.

I díky právě Vašim službám a informacím jsme prožili dovolenou, na kterou asi jen tak nezapomeneme. I když jsme Nový Zéland zatím jenom „ochutnali“ tak opravdu můžeme říct, že to byla nádherná dovolená. A to i díky Vám.

Děkuji Vám za Vaši ochotu, pomoc a nabízený servis, který mohu ostatním jenom doporučit.

Nový Zéland - Dáša Gebhartová

chtěla bych jen dát vědět, že jsme včera v pořádku dorazili zpět domů. A chtěla bych Vám tímto poděkovat za skvěle zorganizovanou dovolenou, kterou jsme si moc užili. Nový Zéland je úžasná, rozmanitá země, kde jsou pohodový a vstřícní lidé. Je to moc málo času na poznání všech míst a všech zákoutí a přejezdy hlavně na jižním ostrově byly dost dlouhé, ale stálo to za to. Shodli jsme se s manželem, že se nám vlastně líbilo úplně všude. Ať už to byly pláže na východě severního ostrova, nebo sopka a výšlap k jezírkům. Ten den bylo hrozných 32°C. Jižní ostrov byl hodně o vzdálenostech, ale parky jsou tu překrásné. Pro mě osobně byl třešničkou na dortu výlet na Mt.Cook. Miluji hory.A ohledně drobných zaváhání při ubytování. Ono to na druhou stanu bylo dobře, protože mě to alespoň dokopalo k protrénování angličtiny. A v Nelsonu byl pan majitel velice starostlivý a moc hezky jsme si nakonec popovídali. Pro další možné klienty VIVA TRAVEL doporučuji auto pojistit určitě na poničení předního skla. Silnice tam na mnoha místech opravují. Sice to až tak nezdržuje a průjezd je plynulý, ale povrch vozovky je v tu chvíli pokryt vrstvou štěrku a kameny od ostatních aut pěkně létají. Nebyli jsme jediní, kdo to dostal do předního skla a komu prasklo. Takže pojistku určitě doporučuji. Moc děkujeme.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×