Nový Zéland

Napříč Zélandem karavanem

Individuální
20 dní
od 69 990 czk
TERMÍN
říjen - květen
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

 • nej lokality severního i jižního ostrova

 • cestování komfortním a zařízeným karavanem

 • podrobný plán/manuál cesty na míru

 • množství národních parků a treků

 • flexibilita celé dovolené a vaší trasy na Zélandu

POPIS ZÁJEZDU

Vždy jste toužili po dobrodružné cestě karavanem v dalekých končinách a k tomu v nejhezčích přírodních scenériích světa? Potom je zájezd Dobrodružství Nového Zélandu karavanem přesně pro Vás! Citlivě sestavený zájezd za krásami Nového Zélandu, navštívíte ta nejznámější místa obou ostrovů, na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, krásné pláže, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k maorské kultuře. Jižní ostrov zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, fjordy a zátoky s tuleni. Cestujte po Novém Zélandu zařízeným karavanem a vším ostatním co budete na Vaší cestě potřebovat. K tomu Vám připravíme kompletní a podrobný plán cesty s vyznačením všech nejlepších míst této země, která je ideálním místem pro individuální cestování. Zajištěný karavan Vám nabídne pohodlí k přespání, najdete zde i teplou sprchu, toaletu a kuchyňku!

Destinace:

Auckland – Coromandel – Rotorua – Taupo – Tongariro NP – Wellington – Marlborough – Abel Tasman NP – Punakaiki – FRanz Josef/fox – Wanaaka – Queenstown – Te Anau – Milford Sound – Mt. Cook NP – Christchurch

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Pláže
Unesco
Zvířata
1-2
Praha - Auckland

Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Aucklandu obvykle v den 3 ráno.

3
Auckland, NZ

Po příletu do Aucklandu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Odpoledne následuje prohlídka centra města Auckland dle námi připravených informací. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu.

4
Auckland - Coromandel

Dopoledne si vyzvednete zajištěný karavan a vyrážíte dle námi vypracovaného plánu cesty z Aucklandu do oblasti Coromandel, asi 170 km. Zde můžete odpoledne navštívit známou pláž Hot Water Beach, kde si při odlivu můžete vyhloubit díru v písku, která se Vám napustí horkou vodou! Nocleh v karavanu v oblasti.

Zajištěný karavan bude mít vybavenou kuchyňku, toaletu a teplou sprchu.

Od nás dostanete na míru zpracovaný Manuál NZ pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity. Zároveň také brožuru levných kempů po celém Novém Zélandu.

5
Coromandel

Dnešek je určen k prohlídce této pěkné oblasti, která nabízí krásné pobřeží a možná nejhezčí pláže Zélandu. Vydáte se procházkou po pobřeží na vyhlášenou Cathedral Beach dle našich instrukcí, která je považována za nejhezčí pláž Nového Zélandu. Odpoledne můžete vyrazit na Hot water beach, další raritu této oblasti, projít se po pobřeží, mezi stromy kauri nebo si půjčit kajaky. V podvečer možný přejezd do Rotorua (250 km). Nocleh v oblasti či kempu dle uvážení.

6
Rotorua a okolí

Rotorua je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíte gejzíry, geotermální parky s bublajícím bahnem, termální koupele a maorskou kulturu. Dle námi připravených informací následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Nocleh v oblasti jezera.

Dáme Vám tip na koupání v horkých pramenech v přírodě.

Do rukou dostanete Manuál NZ, který bude také zahrnovat naše osobní zkušenosti z cestování s karavanem po Novém Zélandu. 

7
Tongariro NP

Ráno jedete krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Vyhlášený je celodenní trek Tongariro Crossing, který můžete také absolvovat. Nocleh v oblasti jezera Taupo či Tongariro.

Doporučujeme vyhlídkový let letadlem nad vrcholy sopek, zeptejte se nás na podrobnosti.

8
Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km) se zastávkami, odpoledne prohlídka hlavního města Wellington a jeho hlavních atrakcí. Nocleh v oblasti.

9
Wellington - Nelson

Dopoledne máte ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda Vás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově pokračujete do města Nelson s možnou zastávkou ve vinařské oblasti Marlborough nebo pokračujete až k NP ABel Tasman, nocleh v oblasti.

10
Abel Tasman NP

Celý den je určen k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i tuleně. Doporučujeme si vzít dopravu loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP. Nocleh v oblasti.

Na přání Vám zajistíme dopravu lodí po pobřeží tohoto NP a doporučíme nejlepší variantu, viz sekce za příplatek. V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

11
Nelson - Punakaiki - Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály). V oblasti Greymouth si můžete udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – vše uvedeno v námi vypracovaném plánu cesty (Manuál NZ). Nocleh v oblasti Greymouth.

12
Ledovec Franz Josef / Fox

Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máte celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef či Fox, můžete využít organizované túry přímo po ledovci s průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovcem. Nocleh v oblasti.

Doporučujeme túru s průvodcem po ledovci, kterou pro Vás můžeme zařídit, viz sekce za příplatek.

13
Fox - Wanaka - Queenstown

Dopoledne Vás čeká prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson Lake. Poté pokračujete k dalšímu ledovci Fox na krátkou prohlídku. Vaše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka ležícího u pěkného jezera. Možná je i zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town, dle našich instrukcí v Manuálu NZ. Odtud pokračujete až do Queenstownu (celá cesta asi 400 km). Nocleh v oblasti u jezera.

14
Queenstown

Volný den máte na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, který je centrem všeho dění na tomto ostrově. Možnosti mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v oblasti.

V připraveném dokumentu Manuál NZ najdete všechny potřebné informace pro prohlídku tohoto krásného městečka.

15
Milford Sound

Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau (170 km), odkud pokračujete do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Možnost projížďky na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte tuleně a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v oblasti jezera Te Anau.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na Milford Sound, kterou pro Vás můžeme zařídit, viz sekce za příplatek.

16
Te Anau - Mt. Cook NP

Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě typická scenérie Zélandu, jezera a ovce. Nocleh v oblasti NP Mt. Cook, jednoduchý kemp přímo na místě.

17
Mt. Cook NP - Christchurch

Ráno Vás čeká krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, my Vám doporučujeme 4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce, vše popsáno v Manuálu NZ. Odpoledne jedete kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki s úchvatnou mléčnou barvou, až do Christchurch. Nocleh v oblasti, v  kempu poblíž Christchurch.

V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti NP.

18
Christchurch - Auckland

Dopoledne prohlídka centra města Christchurch, které je největším městem na jižním ostrově. Odpoledne vracíte auto na letišti a čeká Vás lokální let zpět do Aucklandu. Po příletu do Aucklandu Vás odvezeme do hotelu. Případně si můžete prohlédnout noční Auckland. Nocleh v hotelu.

Pokud Váš mezinárodní let odlétá v nočních hodinách, potom Váš program může skončit tímto dnem.

19
Auckland - odlet

Ráno transfer na letiště a odlet z Aucklandu zpět do Evropy. Při mezinárodním letu je jídlo zajištěno.

20
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Auckland

4,5

Coromandel

6

Rotorua a okolí

7

Tongariro NP

8

Wellington

10

Abel Tasman NP

12

Franz Josef / Fox

13

Wanaka

14

Queenstown

15

Milford Sound

16,17

Mt. Cook NP

18

Christchurch

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Lokální letenka na Zélandu
Ubytování dle programu
2 x ubytování ve 3* motelu/hotelu.
Pronájem karavanu
Klimatizace, kuchyňka, toaleta, sprcha.
Trajekt mezi ostrovy
Plavba lodí ze severního na jižní ostrov.
Letištní transfery
Manuál cesty
Prodrobný popis a plán cesty na míru, kudy jet, kam se podívat, osobní tipy.
Seznam kempů
Kompletní přehled kempů na Novém Zélandu, mapa NZ.
Turistická víza
Zajištění turistických víz na Zéland.
24/7 česká asistenční linka na Zélandu
Pojištění CK proti úpadku
Strava
Jídlo není v ceně.
Palivo
Palivo do karavanu dle spotřeby platíte na místě.
Kempy
Placené kempy platíte na místě.
Turistický poplatek IVL
35 NZD
Lepší či větší campervan
Zajistíme na přání dle Vašich požadavků.
Fakultativní výlety a aktivity
Nabídneme doplňkové výlety a aktivity.
Prodloužení programu na Fidži
Doplňkově nabízíme prodloužení programu na Zélandu, Fidži, Cookových ostrovech apod.
 • Výše uvedená cena je uvedena za 1 osobu sdílející karavan s dalším cestujícím.
 • Karavan je pro 2 osoby, menší velikosti, zahrnuje však: vybavenou kuchyňku, toaletu, teplou sprchu, postel pro 2 osoby.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu NZD.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • Možnost prodloužení o pobyt na Fidži.
 • Doporučujeme rozšířit program o oblasti:
  Kaikoura – vyhledávaná oblast pro výlety na velryby a jiná zvířata

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍST ČLÁNEK

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK
Nový Zéland - Karin a Jan Pospíšilovi

Těšili jsme se, ale vše naprosto předčilo naše očekávání. Děkujeme Vám za zásadní pomoc při výběru trasy, za všechna doporučení, výběr ubytování a zařízení všeho potřebného. Opravdu jsme si to velmi užili. Kudy chodíme, doporučujeme Vaši CK všem známým. Snažili jsme se uveřejnit na fcb to nejhezčí, co jsme na NZ viděli/zažili. Ještě jednou děkujeme a snad někdy příště zase s Vámi

Nový Zéland - Vlastimil Z.

I díky právě Vašim službám a informacím jsme prožili dovolenou, na kterou asi jen tak nezapomeneme. I když jsme Nový Zéland zatím jenom „ochutnali“ tak opravdu můžeme říct, že to byla nádherná dovolená. A to i díky Vám.

Děkuji Vám za Vaši ochotu, pomoc a nabízený servis, který mohu ostatním jenom doporučit.

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×