Nový Zéland ZÁJEZD
Zélandem nejen po stopách Pána prstenů s ČP

CZ průvodce
19 dní
124 990 czk
TERMÍN
5.2. - 23.2. 2025
TYP ZÁJEZDU
Autentický
letenky
Všechny
průvodce
Český
Mapa - Nový Zéland

Proč vybrat tento zájezd

 • možnost nejhezčích treků Nového Zélandu

 • koupání na nejhezčí pláži Zélandu – Cathedral Cove

 • malá skupinka od 6 osob

 • kvalitní hotely a motely 3-3,5*

 • méně známá i top místa celého Zélandu

 • návštěva míst z filmu Pána prstenů

 • zájezd je ovšem vhodný i pro méně nadšené fanoušky, pro kohokoliv!

 • ochutnávka vína ve vyhlášené oblasti Marlborough

POPIS ZÁJEZDU

Zcela nový zájezd po Novém Zélandu, který kombinuje málo známá a také nejznámější místa a přírodní krásy Zélandu. Jste fanoušci filmu Pán prstenů? Výborně! Oceníte, že zájezd je prošpikován místy, kde se natáčely scény do tohoto kultovního filmu, navštívíte vesnici Hobbiton a další. Nebo Vám Pán prstenů nic neříká? Vůbec nevadí, navštívíte přírodní perly Zélandu a program si do určité míry můžete upravit tak, aby Vám vyhovoval. Návštěva míst z natáčení filmu Vás nijak nezasáhne, jedná se téměř vždy o krásná přírodní místa a vyhlídky, které ocení každý milovník přírody. Na tomto zájezdu se nudit nebudete – budete v horách, mezi sopkami a vykoupete se na nejlepších plážích Zelándu.

Destinace:
Auckland, Coromandel, Rotorua, Tongario NP, Wellington, Marlborough, NP Abel Tasman, Greymouth, Arthurs Pass, Christchurch, Twizel, Mount Cook NP, Queenstown.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Pláže
Unesco
Památky
Zvířata
1-2
Odlet z Prahy do Aucklandu

Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland, Nový Zeland, s přestupem dle letenky. Přílet do Aucklandu v den 2 večer nebo v den 3 ráno.

3
Auckland

Po příletu do největšího města Nového Zélandu, Aucklandu, Vás přivítá český delegát a čeká Vás transfer do hotelu v centru města. Prohlídka města Auckland s českým delegátem během dopoledne. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu 3-3,5* v centu města.

4
Coromandel

Ráno vyrážíte minibusem (či autem) z Aucklandu do krásné oblasti poloostrova Coromandel. Tato malebná oblast Nového Zélandu je známá svým krásným pobřežím a především nejhezčími plážemi Nového Zélandu. Odpoledne Vás již čeká prohlídka oblasti a procházka na nejhezčí pláž Nového Zélandu, Cathedral Cove. Zde strávíte příjemný čas, možnost koupání, relaxace a krásných procházek v přírodě. Nocleh v oblasti poloostrova Coromandel, 3* motel.

5
Coromandel - Rotorua

Ráno či dopoledne navštívíte raritu této oblasti, další známou pláž „Hot water beach“, kde se můžete na okraji oceánu koupat ve vlastním písečném bazénku s horkou vodou. Opět následují procházky v krásném okolí po pobřeží. Odpoledne Vás čeká přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Zde můžete vidět gejzíry, geotermální parky, termální koupele a maorskou kulturu. Nocleh v hotelu či motelu 3-3,5*.

6
Hobbiton (nebo jiný výlet v Rotorua)

Dnešní den zájezdu je čas vyhrazen na první prohlídku míst z Pána prstenů, a to známé vesnice Hobbiton. Tento výlet do Hobbitonu je za příplatek 2.590 Kč. Ti z Vás, kteří by raději strávili čas jinak, si mohou zvolit jiný fakultativní výlet pro dnešní den, anebo si případně prohlédnout město Rotorua a zajít si odpočinout do termálních lázní.

Fakultativní výlety:

Maorská kulturní show s tradiční večeří, 3 hod., cena: 2.400 Kč

Rafting na řece Kaituna, 2.200 Kč

Vyhlídkový let sopka Tarawera, cena od 4.400 Kč dle délky

Návštěva Maorské vesnice v Rotorua, cena od 1.090 Kč

Celodenní výlet do Waitomo Caves s prohlídkou, cena: 4.400 Kč

Gondola v Rotorua na vyhlídku, cena: 650 Kč

Parníkem po jezeře Rotorua vč. snídaně nebo oběda, 1 hod. plavba, cena: 990 Kč

7
Rotorua - Taupo - Turangi

Na cestě k jezeru Taupo se zastavíte v geotermálním parku s bublajícím bahnem a gejzíry, Wai-o-tapu, který patří k nejhezčím v oblasti. Vstup je v ceně. Vezmeme Vás na koupání v horských pramenech v přírodě. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Zastavíte se u známých vodopádů Huka Falls a u jezera. Nocleh v motelu v Turangi, 3,5*.

8
NP Tongariro

Ráno jedete krátký úsek z Turangi do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám, krásným trekům a také natáčení filmových scén Pána prstenů. Máme téměř celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nachází se zde jeden z nejhezčích treků Nového Zélandu, Tongariro Crossing a také několik míst, kde se natáčely scény do filmu (Mt. Ngauruhoe, Whakapapa, Tukino ski filed, Tawhai Falls) a které můžete navštívit. Nocleh opět u jezera Taupo.

9
Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), pěkné zastávky po cestě, jedete krajinou Nového Zélandu, pohodová jízda až do Wellingtonu. Zastavíte se na přírodních místech, kde se také natáčel Pán prstenů. Odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, včetně domu parlamentu nebo třeba válečného památníku. Navštívíme i místa z Pána prstenů, jako např. Mt. Victoria nebo Weta Cave. Nocleh v hotelu ve Wellingtonu.

10
Wellington - Marlborough - Nelson

Ráno přesun na trajekt, čeká Vás trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků, která rozhodně stojí za to. Po vylodění na jižním ostrově pokračujeme přes Picton blíže k vyhlášené vinařské oblasti Marlborough, kde zastavíme na ochutnávku vína v jednom z vinařství. Dále se po cestě do Nelsonu zastavíme i ve vyhlášeném městečku na místní specialitu, green mussels (zelené slávky), což je opravdu delikatesa. Cesta dnes následně končí ve městě Nelson, kde Vás čeká nocleh v motelu-hotelu. Nelson je vstupní branou k dalšímu nádhernému národnímu parku Abel Tasman.

11
NP Abel Tasman

Celý den je určen k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžeme i lachtany. Zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na krásných plážích s křišťálovou vodou. Nocleh v Nelsonu. Plavba lodí po pobřeží tohoto NP je v ceně.

12
Nelson - Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Po cestě si můžete udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – dle počasí. Nocleh v oblasti Greymouth v motelu. Městečko Greymouth se nachází u moře.

13
Arthur´s Pass - Christchurch

Ráno jedeme napříč ostrovem do krásné oblasti Arthur´s Pass NP, která se bude líbit každému milovníkovi přírody. Zde máte čas na prohlídku krásného města Castle Hill, skalních útvarů, kde byly natáčeny scény k filmu Letopisy Narnie. Pokračujete krásnou přírodou až do oblasti města Christchurch, kde budete mít nocleh.

14
Christchurch - Tekapo - Twizel

Dnes Vás čeká cesta necelých 300 km kolem krásných jezer až do městečka Twizel. Pojedete ke krásným mléčným jezerům Tekapo a Pukaki, které jsou ideální pro procházku a krásné fotky. Navštívíte vyhlášený a fotogenický kostelík na břehu jezera, Church of Good Shepherd. V podvečer konečně dorazíte do Twizelu, v jehož okolí se také natáčely scény k filmu Pán prstenů. Možná procházka. Ubytování a nocleh ve vesnici Twizel.

15
NP Mt. Cook - Queenstown

Ráno jedete do vyhlášeného národního parku Mt. Cook, kde Vás čeká krásný 3-4 hodinový trek či procházka krásnou horskou přírodou. Uvidíte nejvyšší hory Nového Zélandu, divokou řeku i ledovcová jezera a ledovce. Odpoledne jedeme směrem do města Queenstown a opět uděláte několik pěkných a scénických zastávek. Pojedete přes krásný přírodní hřeben Lindis Pass se syrovou přírodou, dále se zastavíte na místě dalších scén Pána prstenů a u řeky a místa Kawarau Gorge. Nocleh v 3-3,5* hotelu-motelu v Queenstownu.

16
Queenstown

Celý den máte na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Nového Zélandu, Queenstown, které je centrem všeho dění na tomto ostrově a můžete říci také nejhezčím městem Nového Zélandu. Průvodce Vás během dopoledne provede městečkem, odpoledne volný program, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnost mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. Nocleh v motelu-hotelu.

17
Queenstown - Glenorchy / Milford Sound

Dnes si můžete vybrat, jak strávíte den v této krásné oblasti. V ceně máte výlet s českým delegátem do oblasti vesnice Glenorchy, která se nachází na druhé straně jezera než Queenstown. Zde začíná několik krásných treků a celá oblast nabízí krásnou přírodu. Navštívíte i další 2 přírodní místa, kde se natáčely scény Pána prstenů (12 mile delta a Paradise). Pokud čas dovolí, zastavit se můžete cestou zpět i na hřebeni místních hor a nahlédnout do Skippers kaňonu, který je krásným přírodním úkazem a dalším místem z Pána prstenů. Odpoledne návrat do Queenstownu.

Další možnost je zvolit si individuální program, relaxovat v krásném Queenstownu, anebo si zvolit jeden z fakultativních výletů a aktivit z naší nabídky pro tento zájezd. Největší perlou z fakultativních výletů je dlouhý celodenní výlet s anglicky hovořícím průvodcem do krásné oblasti fjordů na vyhlášený Milford Sound, kde je v ceně i plavba lodí mezi fjordy, cena od 3.800 Kč.

18
Queenstown - Auckland - odlet

Ráno či během dne (dle letenek) transfer na letiště a zajištěn lokální let z Queenstown do Aucklandu, odkud během dne (dle času mezinárodních letenek) odlétáte ze Zélandu zpět domů.

19
Přílet domů

Přílet domů dle letenek a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Auckland

4

Coromandel

5,6

Rotorua

7

Taupo - Turangi

8

NP Tonagariro

9

Wellington

11

NP Abel Tasman

12

Greymounth

13

Arthur´s Pass - Christchurch

14

Tekapo

15

NP Mt. Cook - Queenstown

16

Queenstown

17

Queenstown - Glenorchy / Milford Sound

18

Auckland

10

Marlborough

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Ubytování
Všechny noclehy v 3* - 3,5* hotely/motely, vlastní koupelna.
Český průvodce
Zkušený a příjemný průvodce/průvodkyně.
Trajekt mezi ostrovy
Scénická plavba z ostrovu na ostrov.
Doprava po ostrovech
Veškerá doprava po ostrovech komfortním a prostorným minibusem, busem.
Všechny výlety dle programu
Manuál cesty
Kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst.
Všechny transfery dle programu
Poplatek za palivo do mikrobusu
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Služby neuvedené v programu
Turistický poplatek IVL
Příplatek za 4* hotely
Příplatek za samostatnou osobu
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu NZD
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
 • Zájezd se uskutečňuje v případě minimálního počtu 6 osob
 • Pokud není v programu či popisu zájezdu uvedeno jinak, služby průvodce jsou poskytovány až v destinaci
 • Datum cesty může být mírně upraven v závislosti na aktuálních letenkách

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Cestování po Zélandu za nej národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na...
ČÍST ČLÁNEK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK

Sopky, Maoři i termály - Nový Zéland

Objevte přírodní krásy úžasného ostrova Nový Zéland. Vydejte se s námi za majestátními sopkami i teplými termálními prameny. Cesty na...
ČÍST ČLÁNEK
Lucie Hannon
průvodce
Lucie Hannon

Na Novém Zélandu už žije 12 let, z toho 10 let ve Wellingtonu. Předtím žila 4 roky na Kypru a také pár měsíců v Turecku, kde také pracovala jako průvodkyně. Před příchodem na Zéland se málem vdala do Indie, ale jak říká osud ji naštěstí zavál nakonec na Zéland, kam jsem se původně přijela nalodit na českou plachetnici. Po 7 měsících plachtění po Jižním Pacifiku se na Zélandu zase vylodila, pracovala na Working Holiday a objevovala krasy Zélandu…a už zde zůstala natrvalo – její manžel je místní, Zélanďan. Vedle provázení pracuje jako jako Excel Specialist. Ve volném čase ráda maluje a tvoří.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×