Nový Zéland

Všechny chutě Zélandu s ČP

CZ průvodce
16 dní
139 990 czk
TERMÍN
13.02.-01.03.2025
TYP ZÁJEZDU
Autentický
letenky
Všechny
průvodce
Český

Proč vybrat tento zájezd

 • autentické zážitky, interakce s domorodci, lokální gastronomie

 • český průvodce a malá skupinka max 8 klientů!

 • svítící červy Glow worms ve Waitomo caves

 • stříhání ovcí a farma v Rotorua

 • rýžování zlata – zlatokopectví

 • Maorská vesnice, Maorská tradiční večeře a tanec „haka“

 • termální prameny, gejzíry a geotermální pole

 • novozélandské víno v Marlborough

 • gastronomie Zélandu – obří slávky

 • nefrity/green stones v Hokitika

 • přírodní krásy v národních parcích: Tongariro, Abel Tasman a Arthurs Pass

 • scénický vlak Tranz Alpin ze západu na východ

POPIS ZÁJEZDU

Nově připravený speciální zájezd zaměřený na autentické zážitky a aktivity, které jsou typické pro Nový Zéland. Můžete tak poznat opravdový Zéland a jeho skutečnou kulturu a všechny typické věci a aktivity shrnuté do 16 denního zájezdu, kdy Vás český průvodce provede po vybraných tradičních oblastech, které kombinují přírodní krásy, gurmánské zážitky a kulturní aktivity. Těšit se tak můžete na speciality Nového Zélandu jako jsou svítící červi, rýžování zlata, Maorskou kulturní vesnici, termální prameny a gejzíry, zelené nefrity, novozélandksé víno a gurmánské speciality nebo třeba návštěvu sopek, pláží a pralesů. Vše zpestřeno ještě scénickou cestou vlakem na konci zájezdu. Zájezd nabízíme v malé skupince 6-8 osob pouze!

Destinace:

Auckland – Waitomo – Rotorua – Taupo – Tongariro NP – Wellington – Marlborough – Nelson – Abel Tasman – Punkaiki – Hokitika – Arthurs Pass NP – Christchurch

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Zvířata
Unesco
Víno
Pláže
1-2
Praha - Auckland, NZ

Odlet z Prahy (Vídně) do Aucklandu, Nový Zéland dle mezinárodních letenek. Přílet na Zéland obvykle v den 3 ráno. V případě příletu v den 2 večer připočítáme dodatečný nocleh v Aucklandu.

3
Auckland

Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás přivítá český průvodce a čeká Vás transfer do Vašeho hotelu v centru města. Prohlídka centra města Auckland s českým průvodcem. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě.

Noclehy v pěkných hotelech (motelech) 3,5* se snídaní.

4
Auckland - Waitomo

Ráno vyrážíte komfortním minibusem nebo , v individuální verzi, pronajatým autem z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Odpoledne si můžete prohlédnout tuto jedinečnou oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi (glow worms) v některých jeskyních. Nocleh v motelu v oblasti Waitomo. Prohlídka jeskyně se svítícími červy s průvodcem na loďce je v ceně.

5
Waitomo - Rotorua

Dopoledne nás čeká krátký přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua.

Během dne Vás čeká výjezd na zélandskou farmu, kde se zúčastníte hodinové farmářské prohlídky a uvidíte ukázku stříhání ovcí, můžete sami podojit krávu nebo nakrmit jehně.

Odpoledne následuje prohlídka města Rotorua kde můžete vidět geotermální parky, termální koupele a maorskou kulturu. A proč nezakončit den a tuto prohlídku  návštěvou termálních pramenů/lázní na břehu jezera a chvíli si odpočinout?

Vstup do termálních lázní je v ceně.

 

6
Rotorua a Maorská vesnice

Dnes dopoledne je volné pro aktivity či relax dle Vaší preference.

Nabízí se možnost výletu do světoznámé vesničky Hobbiton, filmové vesnice ze známého filmu Pán prstenů. Tento výlet do Hobbitonu je za příplatek 2.590 Kč. Ti z Vás, kteří by raději strávili čas jinak, si mohou zvolit jiný fakultativní výlet pro dnešní den, anebo si odpočinout či se koupat v termálech.

Odpoledne / v podvečer je pro všechny zajištěn výlet do Maorské vesnice s kulturním představením (haka tanec) a také s tradiční maorskou večeří.

Možné fakultativní výlety: 

Rafting na řece Kaituna, 2.200 Kč

Vyhlídkový let sopka Tarawera, cena od 4.400 Kč dle délky

Gondola v Rotorua na vyhlídku, cena: 650 Kč

Parníkem po jezeře Rotorua vč. snídaně nebo oběda, 1 hod. plavba, cena: 990 Kč

7
Rotorua - Taupo - Turangi

Na cestě k jezeru Taupo se zastavíte v geotermálním parku s bublajícím bahnem a gejzíry, Wai-o-tapu, který patří k nejhezčím v oblasti. Vstup je v ceně. Ukážeme Vám také místo ke koupání v horkých pramenech v přírodě. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Zastavíte se u známých vodopádů Huka Falls a u jezera. Nocleh v motelu v Turangi, 3,5*.

8
Tongariro NP - sopky

Ráno jedete krátký úsek z Turangi do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám, krásným trekům a také natáčení filmových scén Pána prstenů. Máme téměř celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nachází se zde jeden z nejhezčích treků Nového Zélandu, Tongariro Crossing a také několik míst, kde se natáčely scény do filmu (Mt. Ngauruhoe, Whakapapa, Tukino ski filed, Tawhai Falls) a které můžete navštívit. Nocleh opět u jezera Taupo.

9
Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), pěkné zastávky po cestě, jedete novozélandskou krajinou, pohodová jízda až do Wellingtonu. Odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, včetně domu parlamentu nebo třeba válečného památníku. možnost navštívit muzeum Maorského umění. Dle času a chuti můžete vyrazit také na lanovku/gondolu nad město pro krásné výhledy. Nocleh v hotelu ve Wellingtonu.

10
Wellington - Marlborough - víno

Dopoledne nebo v čase oběda Vás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků, která rozhodně stojí za to. Po vylodění na jižním ostrově pokračujete kousek do vyhlášené vinařské oblasti Marlborough, kde vyrazíte na ochutnávku místních vín do několika vinařství (dle času), světoznámý je Savignon Blanc. Nocleh v oblasti.

Ochutnávky vína v ceně.

11
Marlborough Sound - slávky

Dnes dopoledne vyrazíme navštívit další místní vyhlášené vinařství k další ochutnávce a můžete také zakoupit nějaké to víno s sebou. Cesta na oběd již povede do oblasti k Marlborough Sounds, kde ochutnáte novozélandskou specialitu a to obří slávky (greenshell mussel). Kousek odtud vyrazíte na krásnou vyhlídku na zálivy Marlborough Sounds procházkou 10 minut anebo možností si tuto procházku prodloužit po značené stezce po pobřeží v délce 1 hodiny.

Následuje odjezd do 80 km vzdáleného města Nelson, které je vstupní branou k nádhernému národnímu parku Abel Tasman. Nocleh v oblasti Nelson.

Slávky (oběd) v ceně.

12
Abel Tasman NP a rýžování zlata

Dnes si prohlédnete přírodu národního parku Abel Tasman, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i lachtany. Dopoledne zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na krásných plážích s křišťálovou vodou. Plavba lodí po pobřeží tohoto NP je v ceně.

Odpoledne popojedeme kousek dále do oblasti Golden Bay, kde se těžilo a nachází se stále zlato a čeká Vás zde malé zlatokopecké dobrodružství. U krásné a čisté řeky se naučíte základy pro rýžování zlata z místní řeky a budete mít čas si vyrýžovat své vlastní zlatio a zkusit štěstí. Nácleduje nocleh v oblasti.

13
Nelson - Hokitika - nefrity/jade

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Po cestě zastávka na přírodním místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Po cestě si můžete udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – dle počasí. Cíl cesty je městečko Hokitika, které je považováno za centrum zeleného nefritu zvaném Jade. Z tohoto typického kamene se vyrábějí šperky, přívěsky a různé talismany. Vy budete mít možnost nakouknout do dílny, kde kámen přetváří na umění a případně si i nějaký koupit. Nocleh v Hokitika či Greymouth.

14
Tranz Alpin vlak

Volné dopoledne v oblasti, případně místní prohlídka, po obědě již usedáte do vyhlášeného scénického vlaku na trase ze západního na východní pobřeží, přesněji řečeno z Greymouth do Christchurch. Budete se kochat výhledy na novozélandskou krajinu, pojedete přes NP Arthur´s Pass, což se bude líbit každému milovníkovi přírody. V oblasti se natáčel třeba i film Letopisy Narnie. Pokračujete krásnou přírodou až do města Christchurch, kde budete mít nocleh.

V podvečer můžete vyrazit na závěrečnou večeři do jedné z vytipovaných restaurací Christchurch.

15
Christchurch - odlet domů

Část dne na prohlídku města Christchurch či okolí (dle času letenek).

Dle času Vašich letenek následuje transfer na letiště a následný odlet domů. Dle letenek může být odlet domů s přestupem v Aucklandu.

16
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Auckland

4

Waitomo Caves

5,6,7

Rotorua a okolí

8

Tongariro NP

9

Wellington

10,11

Marlborough

12

ABel Tasman NP

13

Hokitika

14

Arthur's Pass NP

15

Christchurch

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
3,5* motely / hotely
Pěkné hotely/motely se snídaní.
Snídaně
Microbus
Doprava v ceně.
Výlety, vstupy a aktivity
Všechny výlety, vstupy a aktivity dle programu.
Letištní transfery
Trajekt mezi ostrovy
Plavba lodí ze severního na jižní ostrov.
Ochutnávky vína
Český průvodce
Pojištění CK proti úpadku
Strava
Kromě snídaní.
Turistický poplatek NZL
1000 kč pro vstup na NZ
4* hotely se snídaní
Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
Prodloužení na Fidži
Pláže Fidži na konci zájezdu.

Doporučujeme si sjednat pojištění cestovní i s torna zájezdu, na přání nabídneme.

Cena zájezdu je kalkulována na základě ceny mezinárodní letenky 35.000 Kč/os.

Zájezd může být prodloužen o závěrečný pobyt na plážích Fidži, prodloužení o 4 dny příplatek cca 25.000 Kč ve 4,5* hotelu.

Minimální počet účastníků pro potvrzení zájezdu je 6, maximum 8.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍST ČLÁNEK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍST ČLÁNEK

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak...
ČÍST ČLÁNEK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍST ČLÁNEK

Sopky, Maoři i termály - Nový Zéland

Objevte přírodní krásy úžasného ostrova Nový Zéland. Vydejte se s námi za majestátními sopkami i teplými termálními prameny. Cesty na...
ČÍST ČLÁNEK
Ing. Karel Topič
průvodce
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlova vášeň pro cestovaní a podnikatelský duch se poprvé spojili při jeho pobytu v Austrálii, kdy se rozhodl zprostředkovat krásy exotických míst ostatním lidem v Česku a na Slovensku. V roce 2009 tak založil specializovanou cestovní kancelář na Jižní Ameriku, Austrálii a Nový Zéland. Po studiu na Vysoké škole a několikaleté praxi v obchodu se vydal na svou životní cestu do Austrálie, která se za 6 let pobytu stala jeho druhým domovem.

Jak sám říká, měl to štěstí procestovat celý svět, včetně snad všech zemí Jižní Ameriky a odlehlých lokalit jako je Antarktida nebo Velikonoční ostrov. Své zažitky a zkušenosti nabízí všem klientům v podobě netradičního přístupu, kdy každému je nabízeno vytvoření dovolené na míru. V roce 2013 byl také oceněn jako finalista soutěže Živnostník roku. Kromě cestování, sportu a Austrálie je jeho největší vášní žena Michaela, syn Eliáš a dcera Keira.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
angličtina, základy španělštiny, němčiny a ruštiny

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Austrálie, Nový Zéland, Peru, Antarktida a další perličky naší nabídky po celém světě

Oblíbená země a proč?
Těžko vybírat, ale skvěle jsem se cítil v Chile, skvělí lidé i příroda. Mým druhým domovem je však Austrálie, podnebí, pláže, atmosféra a energie, příjemní lidé, mnoho míst kde můžete být sami, to stojí za opětovnou návštěvu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
Nový Zéland - Dáša Gebhartová

chtěla bych jen dát vědět, že jsme včera v pořádku dorazili zpět domů. A chtěla bych Vám tímto poděkovat za skvěle zorganizovanou dovolenou, kterou jsme si moc užili. Nový Zéland je úžasná, rozmanitá země, kde jsou pohodový a vstřícní lidé. Je to moc málo času na poznání všech míst a všech zákoutí a přejezdy hlavně na jižním ostrově byly dost dlouhé, ale stálo to za to. Shodli jsme se s manželem, že se nám vlastně líbilo úplně všude. Ať už to byly pláže na východě severního ostrova, nebo sopka a výšlap k jezírkům. Ten den bylo hrozných 32°C. Jižní ostrov byl hodně o vzdálenostech, ale parky jsou tu překrásné. Pro mě osobně byl třešničkou na dortu výlet na Mt.Cook. Miluji hory.A ohledně drobných zaváhání při ubytování. Ono to na druhou stanu bylo dobře, protože mě to alespoň dokopalo k protrénování angličtiny. A v Nelsonu byl pan majitel velice starostlivý a moc hezky jsme si nakonec popovídali. Pro další možné klienty VIVA TRAVEL doporučuji auto pojistit určitě na poničení předního skla. Silnice tam na mnoha místech opravují. Sice to až tak nezdržuje a průjezd je plynulý, ale povrch vozovky je v tu chvíli pokryt vrstvou štěrku a kameny od ostatních aut pěkně létají. Nebyli jsme jediní, kdo to dostal do předního skla a komu prasklo. Takže pojistku určitě doporučuji. Moc děkujeme.

Nový Zéland - Karin a Jan Pospíšilovi

Těšili jsme se, ale vše naprosto předčilo naše očekávání. Děkujeme Vám za zásadní pomoc při výběru trasy, za všechna doporučení, výběr ubytování a zařízení všeho potřebného. Opravdu jsme si to velmi užili. Kudy chodíme, doporučujeme Vaši CK všem známým. Snažili jsme se uveřejnit na fcb to nejhezčí, co jsme na NZ viděli/zažili. Ještě jednou děkujeme a snad někdy příště zase s Vámi

Nový Zéland - Vlastimil Z.

I díky právě Vašim službám a informacím jsme prožili dovolenou, na kterou asi jen tak nezapomeneme. I když jsme Nový Zéland zatím jenom „ochutnali“ tak opravdu můžeme říct, že to byla nádherná dovolená. A to i díky Vám.

Děkuji Vám za Vaši ochotu, pomoc a nabízený servis, který mohu ostatním jenom doporučit.

Zéland - M. Štastný a Marouškovi

Nejdříve chci poděkovat za úžasný zážitek z celé dovolené. Aktuálně jsem napsal recenzi na Google a vyplnil dotazník. Na váš Facebook doplním hodnocení a fotografie později, až si trochu utřídím myšlenky i fotoalbum několika set fotografií. Bohužel mám jednu reklamaci, která má důvod v počasí, jež nám nedovolilo uskutečnit výlet helikoptérou. Info byste měli dostat i od LH, naší skvělé průvodkyně. V příloze je voucher a důvod nekonání výletu. Ještě bych chtěl zvláště ocenit naši průvodkyni LH, která byla skutečně vynikající. Nejen, že měla velký přehled o Zélandu, ale bylo na ní vidět, jak má Zéland ráda a jak si užívá místní přírodu, což pak přenášela na nás. Cesta byla tím pádem velmi zábavná a viděli jsme i místa a měli zážitky, které nebyly plánovány. Toho si velmi ceníme.Ještě jednou děkuji za celou naši skupinu a rádi vašich služeb zase někdy využijeme. M. Štastný

Chci jen potvrdit všechno, co Vám Michal Šťastný napsal, i my s manželkou jsme byli opravdu maximálně spokojeni.  Marouškovi

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×