Austrálie

Prázdninová Austrálie s ČP

CZ průvodce
16 dní
119 990 czk
TERMÍN
08.07.–23.07.2024
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Český

Proč vybrat tento zájezd

  • prázdninový termín

  • malá skupinka cca 6–8 osob

  • nej lokality Austrálie v jednom zájezdu

  • prohlídka a výlet do Kings kaňonu

  • zahrnuje návštěvu několika památek UNESCO

  • pěkné a kvalitní hotely 3* – 3,5*

  • mnoho výletů a aktivit v ceně zájezdu

  • relax na krásných plážích na konci zájezdu

  • zkušený český průvodce

POPIS ZÁJEZDU

Nejznámější lokality celé Austrálie v jednom zájezdu, s českým průvodcem pro Vaše pohodlí a navíc v prázdninovém termínu! Tato letní cesta do Austrálie je připravena tak, aby Vám poskytla maximální zážitek a dostatek času na to nejlepší, co každá oblast nabízí. Žádný spěch, poznáváme to nejlepší komfortně. V Sydney Vás pohltí výjimečná budova Opery, majestátní most Harbour Bridge anebo kulturní mix místních obyvatel. Oblast Uluru nabídne rudé pouště, mystický monolit Ayers Rock, Olgas, i méně navštěvovaný a o to krásnější Kings Canyon. Cairns a Velký bariérový útes bude zase skvělou zastávkou na koupání, procházku v tropickém deštném pralese a k návštěvě největšího korálového útesu na světě, vše v ceně. Zde Vás okouzlí azurová voda, tropické ostrůvky a také neuvěřitelně pestrá podvodní říše plná barevných korálů a ryb. A na závěr ještě zbyde čas na koupání poblíž Cairns na jedné ze zdejších krásných plážích a utřídění zážitků, které tato nádherná země nabízí! Ubytování v 3*-3,5* hotelech, kromě autentického bydlení v rudém středu v chatkách. Možnost krásných treků v jedinečných přírodních kulisách, dlouhé vzdálenosti překonáváme letecky. Vše pouze v malé skupince a s cestovkou, která má osobní dlouholeté zkušenosti se životem v Austrálii!

Sydney – Uluru, Olgas, Kings Canyon – Cairns a Velký bariérový útes – pláže

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Unesco
Pláže
Zvířata
1-2
Praha/Vídeň – Sydney

Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle konkrétního letového řádu (jídlo v letadle). Přílet do Sydney v den 2 večer anebo v den 3 brzy ráno.

3
Sydney

Po příletu Vás přivítá průvodce a následuje transfer do Vašeho hotelu v blízkosti centra města. Odpoledne krátká prohlídka největší metropole Austrálie, odpočinek a aklimatizace po dlouhé cestě. Zajištěn nocleh v hotelu.

4
Sydney

Celodenní poznávání krás Sydney. Prohlídka asi nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Návštěva královských botanických zahrad a zastávka ve starobylé čtvrti Rocks a okolí.

V ceně také vstup na Sydney Tower a exkurze do útrob slavné Sydney Opera House.

5
Sydney – Uluru

Ráno máte zajištěn transfer na letiště a čeká Vás let na Uluru.

Odpoledne vyrazíte do Aboridžinského kulturního centra, kde se dozvíte více o kultuře, umění a historii původních obyvatel a budete si moci koupit autentické suvenýry od místní komunity. Pokračujete kousíček dále k největšímu monolitu světa, Uluru, kde si počkáte na krásný západ slunce. Nocleh v chatce s klimatizací a bazénem, sdílené wc a sprchy (hotel za příplatek).

 

6
Olgas a Kings Canyon

Dopoledne pojedete na výlet ke komplexu Olgas, který se může zdát někomu ještě působivější než Uluru. Zde si můžete dopřát krásnou procházku/túru údolím dle našich instrukcí.

Odpoledne následuje cesta ke známému Kings kaňonu v oranžových pouštích. Nocleh v chatce (hotel za příplatek).

7
Kings Canyon – Uluru

Dopoledne je na programu působivá prohlídka a procházka Kings kaňonem. Po obědě následuje cesta zpět pouští k Uluru. Dle času ještě možná stihneme západ slunce, možná večeře formou klasického australského BBQ.  Nocleh v chatkách, hotel za příplatek.

8
Uluru – Cairns

Volné dopoledne, můžete si užít bazén, kolem oběda odlétáte z Uluru do tropického Cairns. Zajištěn transfer do hotelu v centru města s bazénem. Nocleh v hotelu s bazénem.

9
Velký bariérový útes (O – oběd)

Celodenní výlet na ostrov Velkého bariérového útesu Green Island (nebo podobný). V ceně máte vyzvednutí u hotelu, plavbu lodí, šnorchlování na ostrově nebo projížďku lodí se skleněným dnem a také oběd na ostrově. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

Fakultativně nabízíme výlet lodí dále na útes pro milovníky šnorchlování a potápěče.

10
Cairns

Volný den pro Vaše vlastní aktivity a relaxaci, případně prohlídku města Cairns. Doporučujeme fakultativní výlet lodí na Fitzroy Island s krásnými plážemi. Nocleh v hotelu s bazénem.

Fakultativně nabídneme další výlet, jako je třeba oblíbený výlet scénickým vlakem do Kurandy.

11
Cairns – výlet sever

Celodenní výlet na sever od Cairns, který kloubí kulturní a přírodní krásy. Pojedete do kulturní vesničky Kuranda, kde se můžete zúčastnit kulturního vystoupení původních obyvatel (aboridžinců) nebo můžete navštívit místní wildlife park s typickými australskými zvířaty, jako je koala, klokani a další. Koupání v krásné řece v deštném pralese. Pokračujete do deštného pralesa Daintree s možností pozorování krokodýlů. Na závěr Vám ukážeme místo, kde uvidíte desítky klokanů. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns

12
Cairns – výlet jih

Krásný a zážitky nabitý celodenní výlet autem do vnitrozemí Cairns. Čeká Vás okruh po vodopádech (s možností koupání), banánových a čajových plantážích a uvidíte také jeden z největších fíkovníků ve zdejším pralese – Cathedral Fig Tree. Nocleh v Cairns.

13-14
Palm Cove Beach

Volný program na tropických plážích v oblasti Palm Cove. Možnost koupání, vodních sportů, relaxace, nebo také dalších fakultativních výletů – rozhodnutí je jen na Vás! Nocleh v hotelu u pláže.

Vyžádejte si naši nabídku fakultativních aktivit a výletů.

15
Cairns – odlet

Transfer na letiště k odletu domů, konkrétní letový řád dle mezinárodních letenek.

Zájezd lze prodloužit o relax na ostrově Fidži, kde v této době panuje skvělé počasí. Vyžádejte si naši nabídku a program.

16
Praha/Vídeň

Přílet domů dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2-5

Sydney

5-8

Uluru a Olgas

8-14

Cairns a Velký bariérový útes

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky
Víza
Zařízení turistických víz do Austrálie.
Všechny transfery dle programu
Doprava mikrobusem
Veškerá doprava dle programu.
Ubytování
Všechno ubytování dle programu v pěkných 3* - 4* hotelech (vyjma Uluru, kde je nižší třída).
Český průvodce
Zkušený a příjemný průvodce/průvodkyně.
Výlet lodí na Velký bariérový útes
S obědem i transfery a aktivitami.
Všechny výlety dle programu
Vstupy
Lístky na Sydney Tower a exkurzi do Sydney Opera House.
Manuál cesty
Kompletní plán a popis programu a jednotlivých destinací.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Strava
Jídlo není zahrnuto v ceně, pokud není uvedeno jinak.
Fakultativní výlety
Nabídneme na přání seznam doplňkových výletů či aktivit.
Vstup do NP Kata Tjuta (Uluru), Mossman vstup
Poplatek za vstup je splatný na místě.
Příplatek za 4* hotely
Příplatek za hotel v oblasti Uluru
Cca 2.000 Kč/osoba/noc
Příplatek za samostatnou osobu
Samostatná osoba v pokoji za příplatek cca 16.000 Kč.
Pojištění
Za příplatek nabídneme pojištění cestovní (cca 1700 Kč) a pojištění storna (cca 4.400 Kč)

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu AUD.

Náročnost tohoto zájezdu – mírná.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

V případě zájmu může být zájezd prodloužen o návštěvu Fiji.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Australia - Boris a Lubica Z.

Z našej strany môžeme povedať len to, že to bolo pripravené úplne perfektne. Všetko sadlo a neboli žiadne problémy, oceniť treba najmä to, že bol stále na telefóne k dispozícii. Prijemne ste ma prekvapili a po mojich zlych skusenostiach s ceskymi cestovkami ste ich reputaciu u mna napravili. Dakujem za spolupracu a urcite casom sa budeme pocut. Dovolenka, na ktorú nezabudneme – v tom najlepšom slova zmysle.

Austrálie - Petrášová

Jak jsem Vám již psala, v Austrálii bylo úžasně. Všichni máme krásné zážitky a dlouho budeme vzpomínat na nádhernou přírodu, zvířátka, přírodní scenérie, teplé moře.....Vzala jsem to opravdu letem světem, jen co mě právě napadlo, pokud byste chtěl  (potřeboval) ještě nějaké konkrétní postřehy, ráda zodpovím..... opravdu jsme prožili tři nádherné týdny a vím, že se mi po Austrálii bude dlouho stýskat. Je to země, kterou si člověk opravdu velmi snadno ZAMILUJE!

Přikládám i pár fotek...je opravdu těžké vybratB-) Pokud by se Vám nějaká hodila ke zveřejnění, máte náš souhlas. kdybyste chtěl ještě z nějaké konkrétní oblasti, stačí říct.

Ještě jednou moc děkujeme za vše, přejeme spousty dalších spokojených klientů. Vím, že teď začátkem dubna jedete s malou skupinkou na západ Austrálie (jede s Vámi i moje kamarádka Iva s manželem), ve skrytu duše vám to všem moc závidím, ale hlavně přeji, ať se vše vydaří.
Západní Austrálie - Ivana H.

Stručné hodnocení zájezdu po západní AUstrálii s českým průvodcem.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×