Exotické Ostrovy

Bali pohodově

Individuální
12 dní
od 44 990 czk
TERMÍN
celoročně
TYP ZÁJEZDU
Relaxační
letenky
Všechny
průvodce
Individuální
exotika

Proč vybrat tento zájezd

  • Vyrovnaná kombinace relaxace a poznávání

  • Nejkrásnější místa Ostrova bohů

  • Odpočinek v plážových letoviscích na začátku i konci programu

  • Všechny vstupy a výlety již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Málokterý ostrov má tak vyhlášené jméno jako Bali, nazývaný také Ostrovem bohů. Na relativně malé rozloze nabízí vše, co si srdce cestovatele může přát – zajímavé památky a kulturní tradice, rýžová políčka a všudypřítomnou pestrou přírodu, výbornou kuchyni a možnost odpočinku u moře. To vše v exotickém prostředí ale s velmi funkční infrastrukturou odpovídající západním standardům. Během této cesty budete mít možnost poznávat krásy toho zajímavého ostrova ze všech stran, pohodovějším tempem.

Destinace:

Sanur – Ubud – Seminyak

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Pláže
Památky
Národní parky
Zvířata
Unesco
1
Praha - Bali

Odlet na Bali dle konkrétního letového řádu (Let na trase Praha/Vídeň – Austrálie – Bali)

2
Denpasar - Sanur

Přílet na Bali, po vyřízení formalit vyzvednutí zástupcem a přesun na hotel v Sanuru, klidné plážové oblasti na jižním pobřeží ostrova. Odpočinek po dlouhé cestě.

3
Sanur (s, v)

Po snídani výlet do hlavního města ostrova, Denpasaru a návštěva hlavních zajímavostí – památník Badžra Sandhi zobrazující významné události balijské historie. Žádná návštěva Asie by nebyla kompletní bez návštěvy trhů a tržišť, okolo kterých se točí život místních komunit – prohlídka tradičního trhu v Krenengu a ptačího trhu s širokou nabídkou ptačích druhů. Návrat na hotel a odpočinek. Na závěr dne večeře zaměřená na tradiční speciality, doprovázená tanečním představením (v ceně).

4
Sanur - Ubud (s)

Snídaně v hotelu, poté přejezd do Ubudu, města představující kulturní srdce ostrova. Návštěva známého Opičího lesa s příjemnou atmosférou bujné tropické přírody, obývaného hejny opic.

5
Ubud (s)

Program v Ubudu a blízkém okolí, zaměřený na balijskou kulturu – návštěva batikové dílny, poté řemeslné vesničky v okolí města. Možnost pozorovat šikovnost místních v jejich dílnách – výrobci stříbrných a zlatých šperků, řezbáři. Prohlídka balijského domu a vysvětlení tradičního uspořádání, souvisejícího s náboženstvím a filozofií Balijců. Výlet k „chrámu posvátného pramene“, Pura Tirtha Empul, jehož voda má očišťovat tělo i duši, vysvětlení očišťovacího obřadu (s možností osobní účasti). Návrat na hotel a odpočinek. Odpoledne a večer volno v Ubudu, který nabízí bohaté možnosti nákupů, návštěv restaurací či vyhlášených masáží.

6
Ubud (s)

Výlet do východní hornaté oblasti ostrova. Začátek výletu zpestřený návštěvou tradičního tance barong, pohled na nádherná terasovitá rýžová políčka, zahrady koření s vysvětlením jejich použití. Pohled na jezero Batur v unikátní sopečné oblasti stejnojmenného vulkánu. Na závěr návštěva nejposvátnějšího balijského chrámu Besakih, rozkládajícího se na úpatí majestání sopky Agung.

7
Ubud (s)

Výlet s poznáváním centrální části ostrova – po snídani přejezd k majestátním vodopádům Git Git (s možností koupání), „jezerní chrám“ Pura Ulun Danu Bratan, jež je pro svou malebnost častým námětem fotografií z Bali. Pokračování na ovocný a květinový trh nabízející produkty rostoucí na zdejší úrodné sopečné půdě. Poslední zastávkou budou krásné rýžové terasy Jatiluwih (UNESCO), přímo vybízející k nenáročné procházce. Návrat do Ubudu, odpočinek.

8
Ubud - Seminyak (s)

Po snídani odhlášení z hotelu a pokračování na jih ostrova, do plážového letoviska Seminyak. Cestou zastávka u jednoho z nejkrásnějších balijských chrámů, královského chrámu Taman Ayun. Poznávací část programu krásně zakončí pohled na západ slunce u „chrámu na moři“, Pura Tanah Lot.

9,10
Seminyak (s)

Odpočinek u moře, možnost dalších fakultativních výletů z nabídky hotelu, nebo jen lenošení s možností koupání a masáží.

11
Seminyak - Denpasar - odlet (s, v)

Dopoledne volno s možností nákupu posledních suvenýrů a odpočinku. Odpoledne odhlášení z hotelu a návštěva chrámu Uluwatu, nádherně umístěného na okraji útesu. Rozloučení s Ostrovem bohů zpestří pohled na tanec kecak, stejně unikátní, jako ostrov sám a rozlučková večeře (v ceně) před cestou na letiště. Odlet dle konkrétního letového řádu.

12
Přílet domů

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Denpasar - Sanur

3,4

Sanur

5,6,7,8

Ubud

8,9,10

Seminyak

11

Denpasar

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Hotely
V ceně jsou vybrané 3* hotely
Místní anglicky mluvící průvodci
Na různých místech mohou být různí.
Všechny letištní transfery
Snídaně
Strava dle programu
2x oběd v místní restauraci, balijská kuchyně (bez nápojů), 2x večeře zaměřená na místní speciality (bez nápojů)
Manuál cesty
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu již zahrnuto v ceně.
Pojištění CK proti úpadku
Strava
Nad rámec uvedené v programu a veškeré nápoje.
Fakultativní výlety a akce
Spropitné
Místním řidičům a průvodcům.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Zajistíme za příplatek
4* hotely za příplatek
  • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj
  • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek
  • Náročnost tohoto zájezdu – mírná
  • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • V měsících listopad až březen je na Bali období dešťů (horko a časté přeháňky)
  • Standard hotelů na Bali může být nižší než na co jste zvyklí v Evropě

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×